در این مقاله آموزشی به معرفی پلاگین‌ Enscape پرداخته ایم و شش دلیل برای انتخاب این پلاگین به عنوان بهترین پلاگین رندر در رویت را بیان کرده ایم.

پلاگین ENSCAPE

 

در حالیکه VR اخیرا توجه زیادی رو به خودش جلب کرده، توانسته در تجسم معمارانه تاثیر زیادی بذاره. حالا سوال اینه که چرا باید 10 ساعت صرف رندرگیری کنیم در حالیکه میتونیم تو اون زمان روی بهتر شدن پروژه وقت بذاریم؟

من تمام پلاگین‌های رندرینگ را با این ویژگی‌ها برای رویت استفاده کردم: Lumion ، Enscape و .Autodesk Live

همه این‌ها عالین و قدرت خودشون رو دارن. من قصدم اینه که یه بررسی مختصر از هر کدوم از اون‌ها براتون بنویسم.

البته اگه نظر من رو میخواین، با اختلاف و بدون شک پلاگین‌ Enscape مورد علاقه منه. من از اون برای ارائه به مشتری‌هام استفاده می‌کنم و تا الان واکنش‌هایی که دریافت کردم فوق‌العاده و چشمگیر بوده.

برای دیدن وب سایت Enscape اینجا کلیک کنید.

1- پلاگین‌ Enscape خیلی سادست!

Enscape پلاگین‌  کامل‌ترین، پیچیده‌ترین یا زیبا پلاگین رندر نیست، اما از باقی پلاگین‌ها خیلی ساده‌تره. سادگی مهم‌ترین عامل در قضاوت پلاگین رندره.

ساده‌ترین ابزار رندرگیری اونیه که بتونه سیل عظیم کاری که رو سرمون ریخته رو از بین ببره و طراحان بتونن با اون کنترل رندرشون رو در دست بگیرن.

در Revit، به سربرگ Enscape برین، نمای سه بعدی را انتخاب و روی شروع کلیک کنین. پلاگین‌ Enscape باز میشه. شما الان آماده‌این که در طرحتون قدم بزنین و مثل بازی ویدئویی، با استفاده از کنترل‌های مشابه، اولین تیرانداز باشین.

شما نیازی به اکسپورت کردن فایل یا طی کردن فرآیند پیچیده‌ای ندارین.

پلاگین‌ Enscape

2- به طور مداوم پلاگین‌ Enscape رو با مدل رویتتون هماهنگ کنین.

می‌خواین تغییرات رو روی پروژتون امتحان کنین؟ نیازی نیست که مدل رو دوباره اکسپورت کنین یا رندرتون رو ری استارت کنین. تغییر در رویت بلافاصله در پلاگین‌ Enscape همگام‌سازی میشه.

سادگی این ویژگی اینه که رندرینگ میتونه در تمام طول پروژه استفاده بشه، و نه فقط در انتهای اون.

پلاگین‌ Enscape

2-  پلاگین‌ Enscape از متریال‌های رویت استفاده میکنه.

هیچ‌کس نمی‌خواد در زمان رندر گرفتن تمام متریال رو دوباره تغییر بده. Enscape از متریالRevit Appearance  استفاده میکنه.

پلاگین‌ Enscape

پلاگین‌ Enscape

4- پلاگین‌ Enscape آنچه در فضاتون وجود داره رو به آبجکت‌های زیبا تبدیل میکنه

چند درخت و انسان در مدل رویتتون قرار بدین: آن‌ها در پلاگین‌ Enscape به صورت اتوماتیک به صورت آبجکت‌های واقعی دیده میشن.

پلاگین‌ Enscape

مطمئن شین که “”Grass Rendering رو در Advanced settings برای داشتن چمن‌ های سه بعدی زیبا فعال کرده باشین. در این صورت دیگه لازم نیست وقت بیشتری رو در فتوشاپ برای زیبا کردن رندرتون تلف کنین.

پلاگین‌ Enscape

5– شما می‌تونین پس‌زمینه پانورامای 360 درجه رو وارد کنین.

الان بیشتر اسمارت‌فون‌ها میتونن عکس‌های پانوراما بگیرن. شما میتونین از این عکس‌ها استفاده کنین و اون‌ها رو برای ایجاد کردن یه فضای واقعی، به پلاگین‌ Enscape ایمپورت کنین.
فقط حواستون باشه اگه از فاصله خیلی دور عکس بگیرین، تصویر عجیب و غریب میشه.

پلاگین‌ Enscape

پلاگین‌ Enscape

6- شما میتونین اکسپورت فایل .EXE بگیرین و برای مشتری‌تون بفرستین.

پلاگین‌ Enscape به شما این امکان رو میده که تصاویر را ضبط کرده و فیلم‌شون رو ایجاد کنین. حتی جالب‎‌تر اینه که، به شما اجازه میده فایل exe از مدل Enscape اکسپورت کنین. این بدین معنیه که همه بدون لایسنس هم میتونن مدل رو در پلاگین‌ Enscape تجربه کنن. آن‌ها به یک رایانه با کارت گرافیک دیسند نیاز دارند، چون در غیر این صورت سرعتشون کم خواهد شد.
یک Xbox controller رو پلاگین کنین و پروژه‌تون رو مثل یه بازی ویدئویی تجربه کنین.

پلاگین‌ Enscape

چند مورد در پلاگین‌ Enscape میتونه بهتر بشه. انعکاس شیشه در این پلاگین خوبه ولی به خوبیه ابزارهای دیگه رندرگیری رویت مثل Lumion نیست. ویژگی‌های متریال cutout خیلی خوب کار نمیکنه. ولی در کل، این یکی از محصولات خوبیه که من به همه طراحان و معماران پیشنهاد میکنم.
این پست رو دوست داشتین؟ پس حتما آموزش‌های رویت ما رو دنبال کنین.