دوستان طراح شیدی، در این آموزش من به شما نشان می‌دهم که چگونه با استفاده از آموزش تری دی مکس ، یک فنجان قهوه را مدل کنید. برای آموزش مدلسازی فنجان در تری دی مکس این مطلب را دنبال کنید.

مدلسازی فنجان قهوه در 3d max

گام اول: برای ایجاد بدنه مدلسازی فنجان در تری دی مکس ، ما به ابزار Line برای کشیدن خط نیاز داریم. فقط کافیست ابزار Line را انتخاب کرده و بر روی صفحه کلیک کنید تا چیزی شبیه تصویر زیر دریافت کنید. حالا راست کلیک کنید تا خط را به پایان برسانید.

گام دوم: حالا نقطه میانی را انتخاب کرده و روی آن راست کلیک کنید و آن را به Bezier تغییر دهید. این نقاط و دسته‌ها را آنقدر حرکت دهید تا چیزی شبیه به تصویر زیر را بسازید.

نکته: اگر دسته در یک جهت گیر کرده باشد، F8 را برای باز کردن (Unlock) آن فشار دهید.

گام سوم: دو رأس بالا را انتخاب کنید و مقدار Fillet را تا زمانی که لبه خوبی داشته باشید، تغییر دهید.

گام چهارم: با انتخاب خط، یک Lathe modifier را از فهرست اصلاح کننده ها اعمال کنید. درباره نتیجه نگران نباشید، ما در مرحله بعدی آن را حل خواهیم کرد.

گام پنجم: با استفاده از اصلاح کننده Lathe انتخاب شده، باکس “Weld Core” را چک کنید و Segments را روی ۴۸ تنظیم کنید و روی Min زیر بخش Align کلیک کنید.

گام ششم: در نمایش روبرو یک خط مانند گام اول ایجاد کنید. حالا رئوس و نقاط را مانند شکل زیر حرکت دهسد و جابجا کنید. قرمز برای Smooth  و آبی برای Bezier.

گام هفتم: اکنون برای مرحله نهایی باکس‌ها را  برای «فعال کردن در رندر» و «فعال کردن در نمایش» در بخش رندر، چک کنید. ضخامت را به مقدار دلخواه خود تغییر دهید (مقدار مورد نظر من ۳۰ سانتی متر است) و تعداد طرف را برای وضوح بالاتر به ۱۲ یا بیشتر تغییر دهید.

از شما برای همراهیتان با آموزش مدلسازی فنجان در تری دی مکس سپاس‌گزاریم. برای آموزش تری دی مکس سایت طراح شید را دنبال کنید.

مدلسازی فنجان قهوه در تری دی مکس