شاید برای شما هم پیش اومده باشه که بهتون بگن رویت سه بعدی نماهای سه بعدی زشتی داره و شما از شنیدن این جمله خسته شده باشین. این پست برای اینه که این تصور غلط رو برطرف کنه و به شما راه‌هایی برای زیبا کردن نمایش‌های سه بعدیتون در محیط این نرم‌افزار توانمند، یاد بده. پس با این آموزش رویت سه بعدی همراه باشید.

1- فعال کردن ANTI-ALIASING در رویت سه بعدی

Aliasing زمانی رخ میده که خطوط زاویه‌دار به نظر پیکسلی میان. برای فعال کردن anti-aliasing، به گزینه Graphic Display در سربرگ View برین و “Smooth Lines With Anti-Aliasing” رو تیک بزنین. حالا چک کنین که Anti-Aliasing در تنظیمات رویت سه بعدی شما، در منوی Graphics فعال باشه.

2- فعال کردن SILHOUETTES

به گزینه Graphic Display در سربرگ View برین. در منوی silhouettes، یک خط با ضخامت مناسب انتخاب کنین. همانطور که در پایین می‌بینین، نمایش سه بعدی زنده‌تر و عمق بیشتر حس میشه.

3- فعال کردن CAST SHADOWS

به گزینه Graphic Display در تنظیمات View برین. به قسمت سایه رفته و “Cast Shadows” رو تیک بزنین.

در زیرمنوی روشنایی، می‌تونین مقدار سایه رو مشخص کنین. کاهش این مقدار حدود 20-30 تا میتونه ایده خوبی باشه.

4- فعال کردن AMBIENT SHADOWS

یه نوع دیگه سایه که در رویت سه بعدی قابل دسترس هستش، Ambient Shadows نام داره. این سایه برای تقلید نور طبیعی از یک آسمان آبی و انعکاس اشیاء استفاده میشه. مانند روش‌های قبل به گزینه Graphic Display در تنظیمات View برین. به قسمت سایه رفته و “Ambient Shadows” رو تیک بزنین.

5- استفاده از رنگ‌های سازگار با سبک VISUAL

بهترین سبک بصری برای نمایش‌های casual رنگ‌های سازگارن. در حالی که خیلی به واقعیت نزدیک نیستن، اما برای نمایش conceptual styles کیفیت مناسبی داره. این سبک Visual خیلی سریعه و راحت load میشه.

6- از GRADIENT BACKGROUND در رویت سه بعدی لذت ببرین!

یکی از ابزارهای کم استفاده در Revit visualization، گرادیان پس‌زمینه هستش. رنگ پیش‌فرض خودش خوبه ولی با رنگ‌آمیزی‌های مختلف میتونین نتایج جالب و هنری‌ای به دست بیارین. به گزینه Graphic Display و سپس به زیرمنوی پس‌زمینه برین. برای آسمان و افق رنگ مورد نظرتون رو انتخاب کنین. در تصویر زیر، ما یه غروب بسیار احساسی رو تنظیم کردیم.

7- برای دیدهای مفهومی در رویت سه بعدی ، خطوط اسکچی رو امتحان کنین.

خطوط اسکچی برای طرح‌های اولیه و اتودی مناسبن. وقتی دارین این طرح رو به مشتری نشون میدین، این خطوط به اون‌ها این پیام رو میرسونن که پروژه نهایی نیست و در حال تکمیل شدنه. در مراحی اولیه طرح، باید از تری‌دی‌های بیش از حد واقعی پرهیز کرد.

به گزینه Graphic Display و سپس به زیرمنوی Sketchy Lines برین.

8- استفاده از LINE STYLE HIDDEN با متریال ACCENT

یکی از گزینه‌ها در سبک رنگ‌های سازگار، استفاده از سبک خطوط پنهان با accent colors هستش.

در تصویر زیر، به منوی متریال در تب Manage رفتیم و برای شیشه solid fill pattern رو تنظیم کردیم. همونطوری که در تصویر سه بعدی می‌بینین، همه‌چیز به جز پنجره سفیده.

 

9- استفاده از تصیر در پس‌زمینه

وقتی‌ که برای نمایش واقع‌بینانه‌تر آماده شدین، استفاده از تصویر .jpeg برای پس‌زمینه رو امتحان کنین. به تب پس‌زمینه برین و تصویر مورد نظرتون رو انتخاب کنین. از Offset برای تنظیم ارتفاع استفاده کنین.

آموزش دیدهای مختلف در رویت سه بعدی رو دوس داشتین؟ پس ما رو دنبال کنین خبرهای خوش رویتی در راه است !