سلام. امروز تصمیم داریم با هم طراحی انواع گنبد در راینو رو آموزش ببینیم و بعدش هم گنبد مورد نظر رو سه بعدی کنیم. این میتونه برای ما پروژه های مختلفی رو به ارمغان بیاره و میتونه شروع پروژه های حرفه ای شما توی دنیای طراحی باشه. پس به صورت مرحله به مرحله انجام خواهیم داد و با هم پیش خواهیم رفت. البته اگه یادتون باشه این آموزش به وسیله اسکچاپ تحت عنوان طراحی گنبد در اسکچاپ قرار داده شده و امروز میخواهیم به وسیله راینو مدل سازی کنیم.

طراحی انواع گنبد در راینو

اگه بخوام به صورت خلاصه براتون بگم باید به 6 مورد زیر اشاره کنم که از یک عکس ساده شروع شده میکنیم و به ترسیم گنبدمون تو کمتر از 1 دقیقه ختم خواهد شد که نتیجه کارتون رو میتونید با ویدئو مقایسه کنید.

برای شروع لازمه که یه عکس از نمای گنبدی که مد نظرتونه داشته باشید. عکسی که هیچ پرسپکتیوی نداشته باشه تا جایی که ممکنه.

خب، با ابزار Background Bitmap که آشنایی دارین؟ میتونید عکس دلخواهتون رو از این قسمت وارد کنید و در دید Front قرارش بدین.

طراحی انواع گنبد در راینو
حالا شروع کنید منحنی های یک سمت گنبد رو ترسیم کنید. توجه داشته باشید که فقط یه سمت کافیه.

طراحی انواع گنبد در راینو

ترسیم کردید؟ خب حالا در یک دید مناسب (ترجیحا پرسپکتیو) قرار بگیرید و از جعبه ابزار Surface Creation ابزار Revolve رو انتخاب کنید.

طراحی انواع گنبد در راینو
منحنی رو که در مرحله اول ترسیم کردید انتخاب کنید و بعد از زدن Enter یک محور مرکزی، عمود و 360 درجه ای براش تعریف کنید.

طراحی انواع گنبد در راینو

 

طراحی انواع گنبد در راینو
نتیجه رو میبینید. به همین راحتی میتونید هر ترسیماتی از این قبیل رو در کمتر از یک دقیقه انجام بدین و در طراحی هاتون ازشون استقاده کنید.

طراحی انواع گنبد در راینو

 

طراحی انواع گنبد در راینو

 

برای اینکه بهتر با دستورالعمل ها آشنا بشین یه نگاهی هم به فیلم آموزشی زیر بندازین چون به صورت خیلی بهتری میتونید نحوه ی انجام مراحل بالا رو ببینید که این توی فرآیند یادگیریتون بسیار موثر خواهد بود. ضمنا تمرین هاتون رو ادامه بدید و اگه تو مراحل مختلف دچار مشکلی شدید پایین این پست سوالاتتون رو مطرح کنید که پاسخ بدم.

با ما طراح شید ?

[videojs_video url=”http://dl.tarahshid.com/Parisa/Rhino/Videos/Dome-in-rhino.mp4″ width=”1024″ poster=”https://tarahshid.com/wp-content/uploads/2016/11/ax-shakhes-rhino3.jpg”]

 

[sociallocker]

دانلود ویدئو

[/sociallocker]