بسته نصب وردپرس وردپرس

خیلی پیش اومده که شما سایتتون را روی لوکال طراحی کنید و خواستید اونو انتقال بدید به هاستتون و آنلاین به دیگران نمایش بدید. بهترین راه برای انجام این کار ساخت بسته نصب آسان وردپرس با dupliucator هست. حتماً می پرسید بسته نصبی وردپرس چیه؟؟؟

بسته نصبی یک فایلی هستش با فرمت zip که تمام آنچه که شما در هر جایی مثل لوکال طراحی کردید رو در خودش داره ،از جمله تمام افزونه هایی که استفاده کردید،قالبتون و تنظیماتش،نوشته ها و برگه ها و اطلاعات دیتابیس. خوب! اینجوری که عالیه. شما هر کجا که دلتون بخواد میتونید سایتتون رو منتقل کنید.

حالا میرسیم به سوال اصلی. چجوریییی بسته نصبی وردپرس رو بسازیم. پاسخ: خیلی ساده!

پلاگین Duplicator

اول از همه شما باید برید به بخش افزونه ها و افزودن رو انتخاب کنید. افزونه Duplicator رو سرچ کنید و اولین گزینه که میاد رو نصب کنید.

[wpsm_box type=”info” float=”none” text_align=”right”]
توجه: پیشنهاد می کنم آموزش نصب افزونه وردپرس رو حتماً بخونید!
[/wpsm_box]

 

خوب حالا باید سمت راست در پنل مدیریت یک گزینه به اسم Duplicator ظاهر شده باشه که شما باید روی گزینه Packages کلیک کنید.

 

حالا در صفحه های که باز شده روی گزینه Create New کلیک کنید.

 

در صفحه ی جدید در کادر بالا اسم بسته رو باید تعیین کنید که کاملاً دلخواهه. به بقیه گزینه ها کاری نداشته باشید و روی دکمه Next کلیک کنید.

خوب اینجا داره سایتتون رو آنالیز می کنه و نتیجه بررسی رو بهتون میگه.

 

خوب در این مرحله بسته شما آمادست. فقط ممکنه ایراداتی بهش بگیره . مثلاً سایز سایت شما زیاد باشه یا چیزهای مشابه که میتونید با زدن تیک A warning status was detected, are you sure you want to continue در پایین صفحه این مشکلات رو نا دیده بگیرید یا بهشون رسیدگی کنید و برطرفشون کنید.

 

همونطور که مشاهده می کنید این افزونه در حال ساختن بسته نصبی برای شماست.

 

خوب دیگه بسته شما آمادست . در این مرحله شما باید هم بسته نصبی و هم فایل installer.php رو دریافت کنید .

 

حالا شما باید این دو فایل رو به هاستتون و یا لوکال منتقل کنید و همانند نصب وردپرس شما نیاز دارید تا دیتابیس بسازید.

 

 

 

[wpsm_box type=”info” float=”none” text_align=”right”]
توجه: پیشنهاد می کنم آموزش نصب وردپرس روی cpanel و همچنین در صورتی که قصد نصب روی لوکال دارید، آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست رو حتماً بخونید.
[/wpsm_box]

آدرس سایتتان را وارد کنید و فایل installer.php را اجرا کنید، همانند:

https://yoursite.com/installer.php

همانطور که می بینید، اطلاعاتی از بسته به شما می دهد. تیک گزینه “I have read and accept all terms & notices (required to continue)” را بزنید و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید.

 

پس از ساخت دیتابیس،اطلاعات آن را در این بخش وارد کنید.با کلیک بر روی دکمه Test Connection میتونید از درستی اطلاعات مطمئن شید.

 

توجه کنید که شماره Port شما و اطلاعات دیتابیس حتماً درست باشد، در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد.

حالا روی دکمه Next کلیک کنید. باید کمی صبر کنید تا سایت شما آماده بشه.

 

خوب دیگه سایت شما آمادست. با زدن دکمه Advanced Options بخش جدیدی باز میشه که در بخش username و Password باید نام کاربری و رمز عبورتون برای ورود به پنل مدیریت رو وارد کنید و سپس دکمه Run Update رو بزنید.

سایت شما کاملاً انتقال داده شده. شما می تونید تمام تنظیماتی که قبلاً داشتید رو مشاهده کنید. فقط توجه داشته باشید بعد از ورود به پنل مدیریت سایتتون حتماً دکمه Security Cleanup که در شکل مشاهده می کنید رو بزنید تا فایل های اضافی رو براتون پاک کنه تا بعداً دچار مشکل نشید.

امیدوارم این آموزش به دردتون بخوره. اگه مشکلی در روند این کار براتون پیش اومد حتماً با ما در میون بزارید.