اگر از ما بپرسید ما به شما می‌گوییم که آپدیت پلاگین وردپرس را غیرفعال نکنید و می‌توان هزار و یک دلیل آورد که نباید آپدیت‌های پلاگین وردپرس را از کار انداخت و مهم‌ترین این دلایل، دلایل امنیت وردپرس است ولی امکان دارد به هر دلیلی با این چالش روبرو شوید که نیاز داشته باشید آپدیت پلاگین وردپرس خود را غیر فعال کنید. باید گفت که این آپدیت‌ها پلاگین‌های شما را با افزودن قابلیت‌های بیشتر بهبود می‌بخشند. اشکالات (باگ‌ها) را رفع کرده و باعث اجرای سریع‌تر و بهتر پلاگین‌ها می‌گردند و در مورد آخر و بسیار مهم این که، آپدیت پلاگین وردپرس سایت شما را اصلاح و حتی ایمن‌تر می‌کند.

اما گاهی اوقات مشتریان شما نیاز به نسخه‌ی خاصی از پلاگین‌ها دارند یا می‌خواهید مانع آپدیت پلاگین‌ها توسط کاربران خود شوید. مهم نیست دلیل شما برای آپدیت نکردن پلاگین‌های وردپرس چه باشد، ما نحوه‌ی انجام این کار را به شما ارائه می‌دهیم.
تقریبا مثل همه‌ی موارد وردپرس، می‌توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید و یا از قسمت help پلاگین وردپرس استفاده کنید. در این مقاله ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه با هر دو روش به هدف خود برسید.

غیرفعال آپدیت پلاگین وردپرس به صورت دستی

  1. فایل php را باز کنید.
  2. کد زیر را کپی پیست کنید:
remove_action( 'load-update-core.php', 'wp_update_plugins' );
add_filter( 'pre_site_transient_update_plugins', create_function( '$a', "return null;" ) );
  1. تغییرات را ذخیره کنید و تمام.

مسدود کردن آپدیت پلاگین وردپرس

به جای غیر فعال کردن دستیِ آپدیت پلاگین وردپرس، این پلاگین همان کار را برایتان انجام می‌دهد:

  1. به بخش Plugins بروید ß Add New را بزنید
  2. عبارت “Block Plugin Update” را جستجو کنید.
  3. آن را نصب و فعال‌سازی کنید.
  4. به بخش Settings رفته و روی ß Block Plugin Update کلیک کنید.

در این‌ جا فهرستی از پلاگین‌های نصب شده را خواهید داشت. به راحتی، مربع کنار پلاگینی را که می‌خواهید آپدیت آن غیرفعال شود، تیک بزنید.

  1. تغییرات را ذخیره کنید.

در برخی از موارد، باید log out و log in دوباره انجام دهید تا تغییراتی که انجام دادید، اِعمال شود، پس این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید پلاگین وردپرس به درستی کار می‌کند.

بفرمایید! مهم نیست کدام روش را انتخاب کردید، شما یک راه ساده برای غیرفعال کردن آپدیت پلاگین وردپرس دارید. باز هم توصیه می‌کنیم تا زمانی که دلایل واقعا خوبی برای متوقف کردن آپدیت پلاگین وردپرس نداشتید آن را غیرفعال نکنید.