قابلیت ورود فرمت های مختلف از قبیل Autodesk Inventor , CATIA ,IGES ,Rhino و SolidWorks  و همچنین خروجی گرفتن در اتوکد به سادگی گنجانده شده است. البته با شکل‌های هندسی پیچید , تمام عملیات به این شکل نیست, و به راحتی نمیتوان همه چیز را به کد وارد کرد.

آموزش اتوکد ۲۰۲۰این ۸ نکته را برای داشتن طراحی های اورجینال دو بعدی و سه بعدی و انجام پروژه اتوکد خود دنبال کنید.

خروجی گرفتن در اتوکد

 انتقال اطلاعات اتوکد به Inventor برای ایجاد فایل اسکچ

با استفاده از گزینه Options, میتوان گزینه های مورد نظر را برای خروجی ها و دستورات به Inventor فراهم ساخت, اینکار شما را از دوباره کشیدن طرح نجات می‌‌دهد. اجسام سه بعدی را نیز می‌توان از طریق همین روش وارد کرد‌. با روشن کردن لایه های نقشه می‌توان نقاط مورد نظر به جهت انتقال را انتخاب کرد.

 انتقال یک مدل تبدیل یافته به اتوکد

برای انجام عکس عمل بالا ( انتقال یک مدل تبدیل یافته به اتوکد ), در ابتدا بایستی در نقشه Autodesk Inventor, نماهایی را ایجاد کنید و بعد آن ها را به مدل دو بعدی اتوکد منتقل کنید و لینک‌هایی را حفظ کنید که بعدا بایستی آپدیت گردند.

 انتقال از اتوکد به Rhino 3D

از زمان کد ۲۰۱۳ و تمامی نسخه‌های بعد آن, انتقال خطوط کاری از کد به Rhino و ایجاد یک مدل سه بعدی Rhino از نقشه های دو بعدی امکان پذیر است. در ابتدا اطلاعات غیر ضروری از خطوط کاری باید حذف گردد, ولی رویه انجام کار سریع می‌باشد . اندازه گذاری ها, متن ها و اطلاعات برای Rhino غیر ضروری هستند و باید حذف شوند, که این کار به کم کردن جم فایل انتقالی کمک می‌کند.

اتوکد

 انتقال فایل های DWG اتوکد به SolidWorks

در اینجا دو مثال از چگونگی انتقال فایل‌ های DWG به SolidWorks ارایه می شود. در اولین مثال روش استفاده از دستور “Import to a New Part as” حتی با خطوط منحنی سه بعدی و یا در یک مدل را نشان می‌دهیم . با استفاده از مثال های پیچیده تر, چگونگی تولید پلان و تشکیل چند قسمت از یک انتقال در زمانی بیش از ۹۰ دقیقه توضیح داده شده است.

انتقال نماها از Autodesk Revit به اتوکد ( ایجاد فایل اتوکد از Revit)

به کار گیری تنظیمات خروجی در Revit به کد برای لایه های مقتضی، خطوط و رنگ ها میتواند این انتقال را ساده تر کند. این ویدیو روش خاموش کردن گزینه‌های مقتضی برای انتقال سریع و آسان فایل‌ها به DWG توضیح داده شده است.

اتوکد

انتقال فایل های DXF اتوکد به CATIA 5 برای مدل های سه بعدی

انتقال مدل‌های دو بعدی به CATIA  نیازمند چند مرحله ویرایش فایل می باشد که برای انتقال دقیق به CATIA ۵ بسیار ضروری و حیاتی می باشد.

انتقال از SketchUp به اتوکد

 

بسیاری از معماران تصویرسازی های خود را در SketchUp انجام می دهند در نتیجه باید به از دست دادن دسته بندی‌‌ها, مشتقات و لایه ها در حین انتقال به کد برای خلق سندی جدید پایان دهیم. این آموزش طریقه حفظ لایه‌ها و دسته بندی‌ها را در انتقال به اتوکد را شرح می دهد.

انتقال از DWG اتوکد به SketchUp Pro

این مثال چگونگی انتقال به SketchUp Pro از کد را نشان می‌دهد. برای این کار به تغییر تنظیمات از حالت معماری به حالت هندسی و نیز بعضی زمینه سازی‌ها, نیازمند است. با این حال فایل کد را می‌توان در SketchUp Pro به سادگی باز کرد.