ارور ۴۰۴ در سرور

یکی از ارور های شایع که تا به حال اکثر کاربران اینترنت با آن برخورد کرده اند، ارور ۴۰۴ در سرور است که به آن ارور not found نیز می گویند. این خطا زمانی رخ میدهد که کاربر درخواستی را به وب سرور می فرستد ولی وب سرور بعد از جستجو آدرس درخواستی آن را پیدا نمی کند و به کاربر پیغام ۴۰۴ را می دهد. بعضی ها آن را با خطای server not found اشتباه می گیرند در حالی که این ارور مربوط به این است که مرورگر شما محتوا را درخواست کرده ولی سرور را پیدا نکرده ولی در ارور ۴۰۴ سرور پیدا شده است ولی محتوای درخواستی موجود نیست یا بصورتی گم شده است، منظور از محتوا آدرس سایت، لینک، فایل و… می باشد. یکی از شایع‌ترین سوالاتی که در طراحی سایت از ما پرسیده میشد در ارتباط با این ارور بود برای همین امر این مقاله برای شما تهیه شده است.

ارور 404 در سرور

انوع مختلف ارور ۴۰۴ در سرور :

۴۰۴ Error

۴۰۴ Not Found

۴۰۴ Not Found

The requested URL [URL] was not found on this server

HTTP 404

Error 404 Not Found

۴۰۴ File or Directory Not Found

HTTP 404 Not Found

۴۰۴ Page Not Found

فرض کنید یک کاربر یعد از پیدا کردن محتوای خود به سایت شما مراجعه می کند و هنگام لود شدن صفحه با ارور ۴۰۴ مواجه می شود مطمئنا از سایت شما دلسرد می شود و به همین سادگی بسیاری از کاربران خود را از دست می هید. این وضع زمانی حساس می شود که گوگل بفهمد چنین صفحه ای در سایت شما وجود دارد، بعد از اینکه الگوریتم های جستجوی گوگل چنین صفحه ای را در سایت شما پیدا کردند در صورتی که صفحه شما در گوگل وب مستر ثبت شده باشد به شما ایمیل می فرستند و از امتیاز سئوی سایت شما کم می کنند. اما نگران نباشید در صورت اصلاح بعد از مدتی امتیاز شما به حالت قبل بر می گردد.

اگر شما در حال بازدید از یک سایت هستید و با این ارور مواجه شدید احتمالا بتوانید با ویرایش URL بتوانید به محتوا دسترسی پیدا کنید.

اگر هم شما مدیر یک سایت هستید ابزار هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از وجود صفحه های ۴۰۴ آگاه شوید. مثلا خود گوگل وب مستر، افزونه های مدیریت سئو سایت مانند یواست سئو که وجود ارور ۴۰۴  را به شما اطلاع میدهند. توصیه می شود در صورت وجود ارور not found سریعا آن را اصلاح کنید، دلیل اینکه توصیه می شود صفحات ۴۰۴ اصلاح شوند قوانین سئو گوگل است. گوگل به سایت هایی که صفحه ۴۰۴ دارند امتیاز منفی می دهد. شما از طریق جستجو میتوانید صفحه هایی را که در گوگل ایندکس شده اند را پیدا کنید، اگر ایندکس نشده است که چه بهتر در صورتی که گوگل متوحه صفحه شما شده است لینک را اصلاح کنید.

راه هایی دیگری نیز وجود دارد مثلا در وردپرس به راحتی می توانید صفحه هایی را که ارور ۴۰۴ دارند را ری دایرکت کنید، و سایت شما به محض اینکه متوجه شود کاربری با صفحه ۴۰۴ مواجه شده است آن را ری دایرکت می کند. شما می توانید ری دایرکت را سفارشی سازی کنید مثلا تعریف کنید که کاربر به صفحه اصلی منتقل شود یا یک مقاله تصادفی باز شود یا لینک دلخواه شما را باز کند هرچند که توصیه نمی شود.

صفحه ارور ۴۰۴ در سرور سفارشی:

ارور 404 در سرور

شما می توانید در صورت لزوم یک صفحه سفارشی برای خود و سایت خود طراحی کنید. برای این کار می توانید از افزونه هایی که در مخزن وردپرس وجود دارد استفاده کنید، افزونه هایی مانند ۴۰۴page و FORTY FOUR استفاده کنید. یا راحت ترین راه این است که در صفحات وردپرس جستجو کنید و صفحه مربوط به ارور ۴۰۴ را پیدا کنید و آن را ویرایش کنید.

اگر تمایل نداشتید می توانید با استفاده از افزونه هایی مانند yoast seo آن را ری دایرکت کنید. بخش جالبی که این افزونه دارد این است که صفحاتی را که ارور ۴۰۴ در سرور دارند را به شما نشان می دهد و شما می توانید برای هر یک از آن تصمیم بگیرید.

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مقالات مرتبط

به جامعه میلیونی ما بپیوندید!

حرفه‌ای بودن زیاد سخت نیست، به شرطی که انتخاب خوبی داشته باشی. اگه انتخابت ما هستیم ایمیلت رو وارد کن تا جدیدترین پلاگین‌های وردپرس رو در اختیارت بگذاریم.

پلاگین وردپرس

info@tarahshid.com

خدمات ما

 • خرید پلاگین وردپرس اصل
 • طراحی سایت هوشمند
 • پکیج خرید عمده پلاگین
 • خدمات حرفه‌ای سئو

قوانین ما

 • قوانین
 • شکایات
 • چشم انداز

خانواده ما

 • درباره ما
 • تماس با ما
 • نویسندگی
 • تبلیغات
حساب کاربری جدید
ریست کردن رمز ورود