ابزار follow me در اسکچاپ

امروز آموزش ابزار follow me رو براتون میدم و باید بدونید که خیلی کاربردیه و خیلی میتونه تو استراتژی های هوشمندانتون مورد استفاده قرار بگیره پس با نهایت دقت و هوشمندی راجع به این ابزار فکر و استفاده کنید:

ابزار follow me یکی از قدرتمندترین ابزارهای اسکچاپ است و تکمیل کننده ی مدل شما در مراحل مختلف اسکچاپ میباشد،در بخش زير در مورد نحوه ي استفاده و كاربرد  Follow me برای خلق كردن انواع مختلفي از اشكال را توضیح خواهیم داد.

استفاده كردن از Follow me
اين ابزار بسیار شبيه pull/push است، با اين فرق كه فقط در یک جهت عمل نمیکند. شما مسیر را برای Follow me تعیین میکنید و یک face را در امتداد مسیر آن extrude می کند. پس در واقع یعنی شما باید دو چیز برای استفاده از Follow me داشته باشید، برای استفاده از این ابزار ما نیاز به یک مسیر انتخابی داریم و یک وجه که اصطلاحا به آن Face میگویند که این دو را قبل از شروع کار با Follow me باید ایجاد کنیم پس مراحل مدلسازی با Follow me به شرح زیر میباشد:

1. ابتدا یک face رسم کنید در این مثال، یک لوله می کشیم بنابراین، مدل یک face دایره ای است.

2. یک edge رسم کنید تا به عنوان مسیر به کار رود. البته edge در این مورد به face می رسد.

 


3. مسیر رسم شده را انتخاب کنید.


4. follow me را از مسیر tool→Follow me فعال و استفاده کنید.

 

5. بر روی صفحه ای که می خواهید extrude شود کلیک کرده بعد از به وجود آمدن نقطه ي قرمز آن را بالا بكشيد تا صفحه ي شما تبديل به حجم مورد نظرتان شود.

به کمک همین ابزار بسیاری از اجسام پیچیده مثل گنبد را میتوانید طراحی کنید و ما به زودی آموزش طراحی گنبد با همین ابزار رو براتون میذاریم اما فراموش نکنید که تا اون موقع یک چالش واقعی برای کشف راه حل طراحیش خواهید داشت. همچنین برای استفاده از این ابزارها میتوانید از پنجره ی راهنما استفاده کنید. آموزش اسکچاپ را با کیفیت مناسب در سایت ما خواهید یافت.

امیدوارم از این مطلب مهم نهایت استفاده رو برده باشید.

دانلود ویدئو