تفاوت چهار ابزار شبیه به هم در اسکچاپ

در این آموزش تفاوت چهار ابزار مختلف اما مرتبط که بسیار به هم نزدیک هستند و تقریبا همیشه کاربران آنها را با هم اشتباه میگیرند را خواهیم داد تا به درک مناسبی از این چهار قسمت مختلف در اسکچاپ برسیم

 

چهار ابزار مهم در اسکچاپ شامل:

Groups

گروه سازي در نرم افزار اسکچاپ شبيه به قرار دادن گروهي از اشكال هندسي در کنار هم و در یک مدل است. لبه ها، خطوط و اشکال كه با هم گروه بندي مي شوند و مدل های کوچکی در مدل اصلي هستند. از گرو هها براي تسهیل مراحل مختلفی از جمله انتخاب، حركت دادن، پنهان كردن و كاركردن با جزئی  از مدل كه بايد جدا شوند، استفاده ميشود.

Components

کامپوننت ها در اسکچاپ ، شباهت زیادی به گروهها دارند، اما دارای مزیت های بيشتري میباشند. زماني از component استفاده مي کنیم كه مدل طراحی دارای چندين كپي از یک چيز مثل پنجره، مبلمان ، درخت و… باشد. کامپوننت ها یکی از مهم ترین ابزارهای سرعت بخشی به مدل طراحی شما هستند این اسم رو هیچ موقع فراموش نکنید همچنین یک پست کاملا مجزا برای آموزش components در سایت طراح شید خواهیم داشت.

 Outliner

اين ابزار يك باکس دیالوگی است كه فهرستي از همه ي گرو هها و کامپوننت هاي مدل sketchup شما را در شامل میشود و نشانگر این است که كدام گروهها و component ها درون گروهها و component هاي ديگر قرار گرفته اند و به شما امكان مي دهد آ نها را نا مگذاري كنيد و راه ساده اي براي پنهان كردن بخشهايي از مدل را كه نمیخواهيد نمایش داده شود ارائه ميدهد.اگر از componentها و گروه های زیادی استفاده میكنيد، Outliner ميتواند بهترين قسمت طراحی شما شود.

در این عکس شما یک outliner دسته بندی شده را میتوانید مشاهده نمایید:

Layers

براي افرادي مناسب است كه علاقه دارند محتويات را در برنامه هاي نرم افزاري دسته بندی كنند،کار layer دقیقا همین میباشد و قسمت های مختلف مدل شما را در لايه هاي مختلف قرار ميدهند، لايه ها را نام گذاري ميك‌نند و زمانی که به آ نها نیاز بود به آنها مراجعه مي نمايند. در sketchup لايه ها، شبيه به هم هستند و ممکن است در لایه بندی به مشکل بخورید برای آموزش بیشتر میتوانید به پست لایه بندی در اسکچاپ مراجعه فرمایید.

امیدوارم تفاوت این چهار ابزار که در راستای یکدیگر میباشند را متوجه شده باشید.