تفاوت چهار ابزار لایه گروه کامپوننت اوتلاینر

تفاوت چهار ابزار شبیه به هم در اسکچاپ

در این آموزش تفاوت چهار ابزار مختلف اما مرتبط که بسیار به هم نزدیک هستند و تقریبا همیشه کاربران آنها را با هم اشتباه میگیرند را خواهیم داد تا به درک مناسبی از این چهار قسمت مختلف در اسکچاپ برسیم

 

چهار ابزار مهم در اسکچاپ شامل:

Groups

گروه سازی در نرم افزار اسکچاپ شبیه به قرار دادن گروهی از اشکال هندسی در کنار هم و در یک مدل است. لبه ها، خطوط و اشکال که با هم گروه بندی می شوند و مدل های کوچکی در مدل اصلی هستند. از گرو هها برای تسهیل مراحل مختلفی از جمله انتخاب، حرکت دادن، پنهان کردن و کارکردن با جزئی  از مدل که باید جدا شوند، استفاده میشود.

Components

کامپوننت ها در اسکچاپ ، شباهت زیادی به گروهها دارند، اما دارای مزیت های بیشتری میباشند. زمانی از component استفاده می کنیم که مدل طراحی دارای چندین کپی از یک چیز مثل پنجره، مبلمان ، درخت و… باشد. کامپوننت ها یکی از مهم ترین ابزارهای سرعت بخشی به مدل طراحی شما هستند این اسم رو هیچ موقع فراموش نکنید همچنین یک پست کاملا مجزا برای آموزش components در سایت طراح شید خواهیم داشت.

 Outliner

این ابزار یک باکس دیالوگی است که فهرستی از همه ی گرو هها و کامپوننت های مدل sketchup شما را در شامل میشود و نشانگر این است که کدام گروهها و component ها درون گروهها و component های دیگر قرار گرفته اند و به شما امکان می دهد آ نها را نا مگذاری کنید و راه ساده ای برای پنهان کردن بخشهایی از مدل را که نمیخواهید نمایش داده شود ارائه میدهد.اگر از componentها و گروه های زیادی استفاده میکنید، Outliner میتواند بهترین قسمت طراحی شما شود.

خواندن این مقاله را هم به شدت پیشنهاد می‌کنیم!
کامپوننت در اسکچاپ

در این عکس شما یک outliner دسته بندی شده را میتوانید مشاهده نمایید:

Layers

برای افرادی مناسب است که علاقه دارند محتویات را در برنامه های نرم افزاری دسته بندی کنند،کار layer دقیقا همین میباشد و قسمت های مختلف مدل شما را در لایه های مختلف قرار میدهند، لایه ها را نام گذاری میک‌نند و زمانی که به آ نها نیاز بود به آنها مراجعه می نمایند. در sketchup لایه ها، شبیه به هم هستند و ممکن است در لایه بندی به مشکل بخورید برای آموزش بیشتر میتوانید به پست لایه بندی در اسکچاپ مراجعه فرمایید.

امیدوارم تفاوت این چهار ابزار که در راستای یکدیگر میباشند را متوجه شده باشید.

 

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب امید ابوالحسنی

بدون دیدگاه