در این مقاله قصد داریم در مورد کار اتوکد بحث کنیم به این معنی که اتوکد را به چشم یک شغل ببینیم و متوجه شویم چه مشکلاتی و چالش هایی در این کار وجود دارد و همچنین چه فرصت هایی در این کار داریم. با این آموزش اتوکد ما هم همراه باشید.

چگونه یک اتوکد کار حرفه ای شویم؟

برای اینکه یک اتوکد کار حرفه ای شویم، لازم است که ابتدا دانش لازم در این زمینه را به دست بیاوریم به این صورتکه یک اتوکد کار ابتدا باید مفاهیم ابتدایی و اولیه را فرا بگیرد. برای یادگیری مفاهیم اولیه شما می توانید هم از طریق اینترنت و از راه دور و هم از طریق کلاس های حضوری این مهارت را یاد بگیرید. اما یادگیری یک مهارت کافی نیست شما برای اینکه بتوانید در این کار حرفه ای شوید باید کم کم از یادگیری خودتان در عمل استفاده کنید تا بتوانید رفته رفته حرفه ای شوید. شما بعد از یادگیری اتوکد بهتر است چند پروژه ی معمولی و ساده انجام دهید تا با کم و کیف کار آشنا شوید بعد از آن می توانید پروژه های مهم تر و حساس تر بگیرید تا هم پول بیشتری کسب کنید و هم در این کار جزئ بهترین ها باشید. مهارت شامل یادگیری و تجربه است هم شما باید یک کاری را بلد باشید از نظر تئوری و در رده ی بعدی باید تجربه کسب کنید.

اگر بلد هستیم با اتوکد کار کنیم چگونه می توانیم کار پیدا کنیم؟

اگر کلیت کار را بلد هستید و بخش اول یک مهارت را که همان یادگیری است را فرا گرفته اید وقت آن است که تجربه کنید تا در این کار حرفه ای شوید. شما می توانید با چندید مهندس عمران که کارهای زیادی را برعهده می گیرند صحبت کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید بعد از آنکه شما آشنایا ن زیادی پیدا کردید و کار خودتان را به خوبی انجام دادید همین کار برای شما بزرگترین تبلیغات محسوب می شود. و درگیر نیاز به زدن بیلبورد و هزینه های میلیاردی کنید تا بتوانید همانقدر پول در بیاورید. را ه دیگری استفاده از فضاهای مجازی است. شما میتوانید در سایت هایی که کارهای فریلنسری انجام می دهند عضو شوید. در صورت عضو شدن شما با کارفرمایان زیادی آشنا می شوید این آشنایی در نهایت می تواند منجر بشود که شما یک کار ثابت هم از دل این بازار در بیاورید.

کار اتوکد

اگر زبان انگلیسی مسلط هستید و کمی اهل ریسک بیشتر هستید به شما پیشنهاد می کنم که به سایت های فریلنسری خارجی سر بزنید نظیر خود سایت فری لنسر و سایت فایور. شما می توانید در این سایت ها درآمد دلاری کسب کنید که این موضوع باعث می شود که با نرخ دلار پول در بیاورید شاید ده دلار برای کسی که در آمریکا زندگی می کند پولی نباشد اما برای شما نزدیک صد هزار تومان است که این پول در ازای کار کمی هم عمدتا به دست می آید

راه دیگری برای پیدا کردن کار این است که خودتان یک پروژه ی عمرانی را شروع کنید و برای خودتان کار کنید اینطوری در بسیاری از کارهایتان صرفه جویی کرده اید البته این راه مستلزم این است که شما سرمایه اولیه حتما داشته باشید

راه دیگر استفاده از حلقه ی اطرافیان است شما با کسانی که در نزدیکی شما هستند و دارند ساختمان می سازند می توانید قرار داد ببندید و برای آن ها کار کنید. به شما پیشنهاد می کنم که در ابتدای کار دستمزد بالایی انتخاب نکنید و اجازه بدهید که کمی در این کار مسلط شوید بعد از اینکه استاد شدید طبیعتا رزومه ی کاری شما غنی تر می شود و شما می توانید به جای مانور دادن روی قیمت بر روی کیفیت کار مانور بدهید و نظر صاحب کار را اینطوری جلب کنید.

آینده بازار اتوکد چگونه خواهد بود؟

در ایران پروژه های ساختمانی بسیاری در حال انجام است پیشرفت تکنولوژی به سمتی خواهد رفت که آپارتمان های جای خانه های حیاط دار را خواهند گرفت. در نتیجه در این شکی نیست که پروژه های عمرانی رفته رفته بیشتر خواهد شد. در نهایت به این سمت خواهیم رفت که شهرسازی ها و یا مهندسان سایر رشته ها هم از این امکانات زیاد اتوکد بهره مند خواهند شد.

نکته ی دیگر در اینده طراحی با اتوکد می توان به این مسئله اشاره کرد که طراحی سه بعدی جای طرحی ها دو بعدی را خواهد گرفت. طراحی سه بعدی به دلیل اینکه بسیار شفاف تر است این امکان را به مشتریان و مهندسان می دهند که کار را بهتر ببینند و متوجه شوند. اگر مشتری بداند که دقیقا چه اتفاقی قرار است بیافتد و بداند که در آینده چه می شود راجت تر کار را قبول می کند و استرس کمتری برای خرید از شما دارد و استرس کمتری هم برای پرداخت پول خواهد داشت.

یک اتوکد کار حرفه ای را کجا می توانیم پیدا کنیم؟

یک اتوکد کار حرفه ای را می توانید از سایت ها پیدا کنید. شما سایت های زیادی را می توانید پیدا کنید که افرار با استعدادی هستند که کار را برای شما انجام می دهند. این افراد غالبا حاضرند با دست مزد پایین هم کار کنند چون در ابتدای راه هستند تنها نکته ی مهم این است که برای اینکه از کیفیت کار آن ها با خبر شوید باید از آن ها رزومه بگیرید اما اگر کار شما روتین است و افراد با توانایی متوسط هم می توانند کار شما را انجام دهند بهتر است که به افرادی که دستمزد کمتری می دهند این امکان را بدهید تا آن ها هم کار کنند.

کار اتوکد

آیا اگر کار با نرم افزار اتوکد را یاد بگیریم می توانیم در همه ی زمینه های کار کنیم؟

اگر کار را با اتوکد بلد هستید به این معنا نیست که در همه ی رشته ها می تواند خوب باشید. امروزه تخصص حرف اول را میزند اگر شما اتوکد کار هستید و با آن نقشه های عمرانی را می کشید دیگر شاید تخصصی در زمینه ی برق ندارید مگر آنکه هر دو رشته را تحصیل کرده باشید که بعید است. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.