در این مقاله می خواهیم به فرق بین اتوکد گوشی و اتوکد کامپیوتر بپردازیم و ببینیم که کدام یک از انواع اتوکد ها بیشتر به کار ما می آید و آیا اصلا اتوکد موبایل می تواند جواب گوی نیاز های ما باشد یا بهتر است که از اتوکد کامپیوتراستفاده کنیم. اتوکد گوشی چه مزیت هایی نسبت به نسخه ی ویندوز خود دارد؟ شاید در نگاه اول این فکر به ذهن ما برسد که اتوکد موبایل هیچ مزیتی نسبت به نسخه ی کامپیوتری ندارد اما اینگونه نیست.

آیا فرقی بین اتوکد گوشی با اتوکد خوان گوشی است؟

اتوکد موبایل با اتوکد خوان گوشی متفاوت است. اتوکد خوان به نرم افزاری گفته می شود که شما با استفاده از آن می توانید فایل های اتوکد را مشاهده کنید. که هم نرم افزار گوشی آن موجود است و هم نرم افزار کامپیوتر آن. شما در اتوکد خوان قادر به این نیستید که فایل های اتوکد را ویرایش کنید شما فقط می توانید آن ها را مشاهده کنید. اما اتوکد گوشی می تواند علاوه بر خواندن اطلاعات به شما این امکان را بدهد که آن ها را ویرایش کنید. حتی شما می توانید با اتسفاده از اتوکد موبایل طرح های جدیدی رسم کنید. باید ببینید که کاربرد شما در چه زمینه ای است. اگر می خواهید برای یک پروژه ی بزرگ کار کنید مسلما اتوکد موبایل نمی تواند گزینه ی مناسبی حتی جهت ویرایش باشد اما اگر برای طرحی در دانشکاه کار می کنید ممکن است جوابگوی شما باشد. پس ابتدا باید نیاز خود را مشخص کنید. اتوکد موبایل می تواند مانند آچار فرانسته باشد؛ شما با آچار فرانسه هر پیچی را ممکن است باز کنید اما این آچار نمی تواند همه ی پیچ ها را به خوبی باز کند.برای این که هر پیچی را به خوبی و به سرعت باز کنید باید اچار مخصوص به آن پیچ را داشته باشید.

اتوکد گوشیاتوکد نرم افزار بسیار پرکاربرد است. اتوکد تقریبا در همه ی جاها امروزه به کار گرفته می شود و یادگیری آن و به کارگیری این نرم افزار غیر قابل انکار به نظر می رسد. اتوکد همانطوری که در رشته های مختلف کاربرد دارد در نرم افزار های گوشی هم نفوذ کرده است دیگر شاید لازم نباشد برای کارهای جزیی از نرم افزارهای پیچیده استفاده کنیم. البته خود اتوکد هم در نگاه اول وقتی که شما نرم افزار کانپیوتر آن را رسم می کند پیچیده به نظر می آید  اما خود نرم افزار اتوکد در گوشی های همراه بسیار ساده تر و کاربردی تر به نظر می رسد. در نبیجه استفاده از نرم افزار اتوکدخوان گوشی بسیار مشکل گشا به نظر می رسد.

اتوکد گوشی کاربردی تر است یا اتوکد کامپیوتر؟

مسلم است که نرم افزار اتوکد در کامپیوتر بسیار قابلیت های بیشتری نسبت به گوشی دارد. شما از حجم نرم افزار اتوکد در ویندوزو مقایسه آن با نرم افزارهای چند مگابایتی گوشی متوجه خواهید شد که چه مقدار فرق زیاد است اما همانطوری که اشاره شد بسیاری از کارهای ما نیازی به این ندارد که ما از حرفه ای ترین امکانات کامپیوتری استفاده کنیم. امکانات کامپیوتری می تواند برای کسانی بسیارمفید باشد که قصد دارند به صورت کاملا حرفه ای وتخصصی به این کار نگاه کنند و برای تبلیغات در شرکت های بزرگ از خواص اتوکد ویندوز استفاده کنند. در دنیا قاعده ای به نام 80 20 وجود دارد. این قانون می گوید که هشتاد درصد کارهای ما توسط بیست درصد از تلا ش ما انجام می شود که این قانون در این باره نیز صدق می کند. بهتر است اگر کار ما خیلی تخصصی نیست از همین نسخه ی گوشی استفاده کنیم.

نکته ی دیگر که می تواند حائز اهمیت باشد این است که اگر شما بخواهید یک نرم افزار اتوکد را بخرید باید هزینه ی بسیاری کنید شاید نزدیک به پانزده میلیون تومان حال آنکه با نرم افزارهای گوشی این هزینه قابل چشم پوشی است البته اگر شما در جایی زندگی می کنید که مجبورید این نرم افزار را بخرید یا از نظر اخلاقی این اعتقاد را دارید!

اتوکد گوشی چیست؟جمع بندی

اتوکد گوشی یکی از نرم افزارهای شرکت اتودسک است که می تواند به شما این امکان را بدهد که کارهای جزیی خود را با اتوکد انجام دهید. این نسخه به اندازه ی نسخه کامپیوتر حرفه ای نیست اما می تواند برای کارهای ساده کار شما را راه بیاندازد. نکته ی مهم دیگر این است که شما از این نرم افزار می توانید به عنوان یک اتوکد خوان گوشی نیز استفاده کنید به این معنا که با بهره گیری از این نرم افزار قادر خواهید بود ویرایش های لازم را انجام دهید. نکته ی دگیر بحث هزینه است شما لازم نیست که کلی برای یک کار معمولی هزینه کنید فرض کنید شما برای بریدن یک کاغذ معمولی بخواهید با دستگاه لیزر این کار را انجام دهید مسلما این کار خنده دار است و اصلا صرفه ی اقتصادی ندارد. شما باید کاری کنید که هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد و هم اینکه کار خودتان را راه بیاندازید.

اتوکد گوشی را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه ی اتوکد گوشی باید از جاهایی استفاده کیند که مطمئن باشید گوشی شما از شر ویروس ها و بد افزارها در امان باشد اگر اینطوری نباشد باعث می شود که گوشی شما امنیت نداشته باشد و پسوردهایی که در گوشیتان دارید و از آن ها استفاده می کنید دیگر امنیت نخواهد داشت.از این که این مقاله را مطالعه کردید از شما سپاس گزاریم. امیدواریم که این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد