آموزش نقاشی با خودکار را در این جلسه آموزش خواهید دید و نقاشی که با تکنیک خودکار در این مقاله ی آموزشی به پایان می رسد:

نقاشی با خودکار

برای این که یک اثر هنری با تکنیک خودکار رو کامل کنید با ادامه ی روند کار همراه باشین و مرحله به مرحله ی مقاله رو انجام بدین.

  • مرحله دوم، نقاشی و کار با خودکار قهوه ای:

و اما بعد از توضیحاتی که توی مقاله ی آموزشی قبل دادم نوبت رنگ آمیزی با خودکار های رنگی هست، برای رنگ کردن، من اول از سر سگ کوچولو شروع کردم و اولین رنگی که استفاده کردم رنگ قهوه ای هست، مطابق با عکسی که من برای شما آماده کردم همینطور که می بینید خط هایی که روی سر سگ کوچولو کشیدم مو های سر و صورت سگ هست و همینطور که از توی عکس مشخصه مو های اطراف بینی و دهان سگ به صورت صاف به سمت اطراف سر و صورت سگ کشیده شده و مو های پایین صورت سگ کوتاه تر و تقریبا عمودی هست ولی مایل به اطراف هست صورت سگ کوچولو هست و مو های بالا ی چشم ها و قسمت بالا ی سر سگ کوچولو بلند تر از موهای دیگه ست و به سمت پایین آویزون شده ست، خط ها رو به عنوان مو طوری روی سر سگ کوچولو بکشین که از اطرف خط های سر سگ هم مو ها مشخص باشن.

طرح اولیه نقاشی با خودکار

بعد از کشیدن مو های سر و صورت سگ کوچولو و رنگ آمیزی آن با خودکار قهوه ای، حالا می ریم سراغ کشیدن موها و رنگ آمیزی گوش های سگ، همینطور که از عکسی که با شما به اشترک گذاشتم مشخصه، بالای گوش های سگ کوچولو مو های بلند تری داره و قسمت پایین گوش ها مو های کوتاه تری داره و کنار گوش ها هم مو ها کوتاه تر و به سمت اطراف هست البته بعضی از مو های گوش های سگ کوچولو هم بلند تر و به سمت پایین آویزون هستند.

رنگ آمیزی با خودکار

چشم های سگ کوچولو رو با خودکار سیاه رنگ کنید و من با خودکار سفید برق های چشم های سگ کوچولو رو با یک نقطه زدم و همینطور برای بینی سگ هم از خودکار رنگ سیاه و خودکار رنگ قهوه ای استفاده می کنیم و همچنین برای دهان سگ کوچولو هم از خودکار رنگ سیاه و خودکار رنگ قهوه ای استفاده می کنیم.

حالا بعد از کار روی گوش های سگ کوچولو می ریم سراغ بدن سگ زیبامون و با توجه به عکسی که من توی این مقاله گذاشتم مو های بدن سگ نه کوتاه هست و نه بلند هست اما مو های جلوی دست های سگ بلند تر به نظر می رسه.

استفاده از رنگ در نقاشی با خودکار

  • مرحله ی سوم، نقاشی و کار با خودکار نارنجی:

بعد از استفاده از خودکار رنگ قهوه ای به دلیل محدودیت توی رنگ های خودکار از رنگ نارنجی استفاده می کنیم و تقریبا روی تمام رنگ های خودکار قهوه ای از این خودکار رنگ نارنجی استفاده می کنیم. نرم کشیدن خودکار روی کاغذ رو فراموش نکنید و هر گاه متوجه جوهر های انباشته شده روی نوک خودکار شدین اون ها رو پاک کنید.

استفاده از خودکار نارنجی در نقاشی

  • مرحله ی چهارم، نقاشی و کار با خودکار زرد اکلیلی:

بعد از استفاده از رنگ نارنجی حالا باید از خودکار رنگ زرد اکلیلی استفاده کنیم و مطابق با عکس، بیش تر قسمت های سر و صورت سگ کوچولو رو با خودکار رنگ زرد اکلیلی رنگ می زنیم. گاهی اوقات وقتی خودکار زرد اکلیلی رو روی کار می زنیم غلظت رنگ زیاد است که می تونیم با کمک ضربه انگشتمون و یا دستمال کاغذی اضافه ی رنگ رو بگیریم، البته باید دقت داشته باشیم که موقع استفاده از انگشتمون و یا دستمال کاغذی، روی کاغذ کارمون کشیده نشه و رنگ پخش روی کار نشه که در غیر این صورت باعث خراب شدن کارمون می شه. بعد از انجام این قسمت می ریم سراغ نهایی کردن کار هنری با خودکارامون.

کامل کردن طرح نقاشی با خودکار

  • مرحله ی پنجم، رنگ آمیزی های نهایی نقاشی:

رنگ آمیزی نهایی با خودکار

بعد ار زدن خودکار رنگ زرد روی سگ کوچولو یک بار دیگه برای تجدید رنگ و پایان کار بهتره از خودکار رنگ قهوه ای استفاده کنیم و روی قسمت هایی که خودکار زرد رنگ اکلیلی زده ایم و بیش تر از نیاز زرد رنگ شده است، خودکار رنگ قهوه ای رو می زنیم و بعد از کار با خودکار رنگ قهوه ای، دوباره از خودکار رنگ نارنجی یه بار دیگه استفاده می کنیم و به همون روندی که خودکار رنگ قهوه ای رو زدیم این خودکار رنگ نارنجی رو هم می زنیم.

نقاشی با خودکار

بعد از تموم شدن این مرحله از کار یه بار دیگه نقاشی رو چک می کنیم و هر کم و کاستی که داشته باشه درستش می کنیم و شاید یه بار دیگه لازم بشه بعضی ازقسمت ها رو خودکار رنگ زرد اکلیلی بزنیم و همینطور برای این که مرز بعضی از مو ها بیش تر دیده بشه از خودکار رنگ قهوه ای استفاده می کنیم و مرز مو های سگ کوچولو رو پر رنگ تر می کنیم.

پایان آموزش نقاشی با تکنیک خودکار

با ما همراه باشید…