خط فرمان اتوکد یکی از مهم ترین ابزارها در دنیای آموزش اتوکد است. کاربران قدیمی می توانند با دو دست خود کار کرده و سریع تر رسم ها را انجام دهند.(با یک دست از کیبورد و با دست دیگر از موس استفاده کنند). همچنین شما میتوانید فقط از رابط گرافیکی استفاده کنید ولی استفاده از خط فرمان اتوکد خیلی سریع تر است. در واقع می‌توان گفت کسانی که از خط فرمان اتوکد استفاده می‌کنند کسانی هستند که به حد کافی به اتوکد مسلط هستند در واقع این افراد را می‌توان استاد اتوکد نامید. پس یادتون باشه برای اینکه قدم‌های محکمی به سوی حرفه‌ای شدن در اتوکد بردارید از همان روزهای اول سعی کنید از خط فرمان اتوکد به خوبی استفاده کنید. فاکتور مهم بعدی که این خط فرمان برای شما فراهم می‌کند سرعت بالای اجرای دستور شما است که به سادگی بعد از وارد کردن دستور و یک اینتر ساده می‌توانید به دستور مورد نظر با زیر شاخه های آن دست پیدا کنید.

کاربران جدید احتمالا بیشتر از کاربران قدیمی از رابط گرافیکی استفاده می کنند و آن ها نوار ابزار را به خط فرمان اتوکد ترجیح می دهند. ولی بعد از گذر مدتی که با خط فرمان اتوکد کار کنید دیگر دلتان نمی‌خواهد به نوار ابزار اتوکد برگردید و به خوبی از این قابلیت استفاده خواهید کرد.

در این اینفوگرافیک، 6 کاری که خط فرمان اتوکد قادر است برای ساده تر کردن کار شما انجام دهد را مرور می کنیم. شما مجبور نیستید همه ی آن ها را به کار بگیرید، اما حداقل از وجود آن ها اطلاع داشته باشید. اگر فکر می کنید که مفید هستند، آن ها را به کار بگیرید. در غیر این صورت و سخت بودن برای شما، از آن ها عبور کنید زیرا الزامی برای استفاده از این امکان وجود ندارد و این به استراتژی طراحی شما بر می‌گردد که با چه روشی راحت تر هستید و از آن استفاده می‌کنید.