هرآنچه که باید در رابطه با SURFTRIM در اتوکد سه بعدی بدانید در این مقاله برای شما آورده شده است. کار دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی چیست؟ کار با دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی چگونه است؟ گزینه‌های پیش آمده احتمالی در هنگام استفاده از دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی چیست؟ با طراح شید برای قسمتی دیگر از آموزش اتوکد و دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی همراه باشید.

دستور SURFTRIM در اتوکد

کار دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی

با دستور SURFTRIM می‌توانید بخش‌هایی از طرح  را که در آن بخش دیگر یا نوع هندسه دیگری قرار دارد ،trimmed یا حذف نمایید.

توجه داشته باشید که در اتوکد  اگر متغیر سیستم SURFACEASSOCIATIVITY روی ۱ تنظیم شود‌، هر وقت لبه‌ها با trimmed ‌اصلاح شوند‌، ‌سطح trimmed ‌ شده به روز می‌شود.

 

چگونگی کار با دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی

در ابتدا یک یا چند سطح یا منطقه را برای trimmed  کردن انتخاب کنید.

سپس منحنی‌ها‌، سطوح یا مناطق مد نظر را برای trimmed  کردن انتخاب کنید.

توجه داشته باشید منحنی‌هایی که می‌توانند به عنوان لبه‌های trimmed  مورد استفاده قرار بگیرند شامل خطوط ، قوس‌، دایره‌، بیضی‌، پلی اتیلن 2D‌، پلی استیل‌های متناسب با اسپلین 2D‌، پلی اتیلن‌های منحنی ۲ بعدی‌، پلی اتیلن‌های سه بعدی‌، پلی اتیلن‌های سه بعدی با اسپلین‌، اسپلین‌ها و مارپیچ‌ها است. همچنین می‌توانید از سطوح و مناطق به عنوان پیرایش لبه‌ها برای trimmed  کردن استفاده کنید.

برای حذف یا trimmed یک یا چند بخش‌ روی یک سطح کلیک کنید.

دستور SURFTRIM در اتوکد

گزینه های پیش آمده احتمالی در هنگام استفاده از دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی

  • Extend

از این دستور برای کنترل این‌که آیا سطح برش برای لبه trimmed  شده مناسب است یا خیر استفاده می‌شود.

  • جهت طرح

این دستور هندسه انتخابی برای برش بر روی سطح را با  زاویه‌های طرح به شرح زیر کنترل می‌کند:

 

خودکار

  • هنگام برش یک سطح یا منطقه در نقشه‌، نمای موازیه (به عنوان مثال ، نمای پیش فرض رو به بالا ، جلو و سمت راست)‌، هندسه برش در جهت نمابر روی سطح پیش بینی می‌شود.
  •  هنگام برش یک سطح یا منطقه با یک منحنی مسطح در یک سطح زاویه دار‌، هندسه برش بر روی سطح در جهت عمود بر صفحه منحنی پیش بینی می‌شود.
  • هنگام پیرایش یک سطح یا منطقه با یک منحنی سه بعدی در یک سطح زاویه دار‌، موازی یا چشم انداز (برای مثال‌، نمای چشم انداز پیش فرض)‌، هندسه برش بر روی سطح در جهت موازی با جهت Z از جریان UCS فعلی پیش بینی می‌شود.

 مشاهده هندسه پروژه ها بر اساس نمای فعلی

UCS هندسه را در محور + Z و -Z UCS فعلی پیش‌بینی می‌کند. همچنین هیچکدام از این سطح‌ها در صورت برآمدگی منحنی برش روی سطح‌، صاف نمی‌شوند.

فرمان SURFTRIM بخش‌هایی از یک سطح منحنی‌، یا سطح انتخابی دیگر را که با آن برخورد دارد‌، ‌را trimmed  یا حذف می‌کند‌. اگر شما فقط طرح‌های D SOLID 3 دارید که از نظر تعداد سطوح متفاوت است‌، این دستور نیاز شما را در طرح‌های D SOLID3 برآورده نمی‌کند. من پیشنهاد می‌کنم از SUBTRACTcommand در این مواقع استفاده کنید. از نوار ابزار RIBBON می‌توانید دستورهایی برای SOLID و SURFACES پیدا کنید (تصویر زیر را ببینید).

دستور SURFTRIM در اتوکد