صرف نظر از حرفه شما، به دست آوردن و حفظ توجه مخاطبین به صورت آنلاین، به طور فزاینده ای رو به دشواری است. شما تنها ثانیه هایی را برای جلب علاقه آنها دارید، پس مهم است که محتوای بصری جذابی را ایجاد کنید.

در حالی که همه ما از میزان ارزش بازاریابی محتوایی با خبر هستیم، اینکه شما محتوای خود را چگونه ایجاد کرده و توسعه دهید، به اندازه مطلب مورد ارائه حائز اهمیت است. تولید محتوا نامتناقض و جذاب، ترافیک را بالا برده، که باعث شناخته شدن هر چه بیشتر برند (نام تجاری)، افزایش جذابیت و (در نهایت) فروش آن می شود.

اما، شما چطور در دنیایی که همه بر سر توجه مصرف کننده رقابت دارند، محتوای بصری جذابی تهیه کنید؟ پاسخ: دارایی های بصری را در کمپین بازاریابی خود قرار دهید. ذهن انسان اطلاعات بصری را به سرعت پردازش میکند، و افراد آنچه را که دیده اند، بیشتر از آنچه خوانده اند به یاد می آورند.

یک روش محبوب برای ارائه بصری اطلاعات، طراحی اینفوگرافی میباشد. اما امروزه همه از آن استفاده میکنند، که اینگونه برجستگی آن از میان جمعیت دشوارتر می گردد.

اینفوگرافیک تا مرگ و بلا استفادگی خود فاصله زیادی دارد، اما اگر می خواهید با دیدگاهی متفاوت و خلاقانه فکر کنید و ایده های جدیدی برای بصری کردن محتوای خود بیابید، در اینجا 9 پیشنهاد ارائه می شود.

محتوای بصری

  1. ترکیب محتوا با ویدیو:

برآورد شده است که اضافه کردن ویدیو به یک ایمیل بازاریابی، نرخ کلیک را در حد 200-300% افزایش می دهد. دلیل و اثبات بیشتری نیاز دارید؟ تحقیقات بیشتر نشان می دهد که 73% از بزرگسالان در ایالات متحده، پس از تماشای ویدیوی توضیحی از یک محصول یا سرویس، تمایل بیشتری به خرید آن نشان می دهند.

ویدیو ها می توانند برای برانگیختن احساسات، توضیح چگونگی عملکرد محصول یا خدمات شما، یا معرفی شرکت تان استفاده شوند. این به مشتریان بالقوه کمک می کند که چهره ای بر روی نام (تجاری) شما  بگذارند، که باعث می شود شرکت شما ارتباط پذیری بیشتری پیدا کند. نکات کلیدی که باید رعایت کنید، حفظ مدت زمان ویدیو در محدوده 2 دقیقه (حتی 30 ثانیه نیز میتواند برای برخی کانال های اجتماعی مطلوب باشد)، بهینه سازی آن برای تلفن همراه، و طرح سوال یا عرضه و آگهی محتوای مورد نظر، در قسمت کپشن (عنوان) ویدیو می باشد.

  1. یک گیف گرافیک ایجاد کنید

حالا که صحبت از ویدیو به میان آمده، باید گفت شما همچنین می توانید یک طراحی اینفوگرافی ایستا را با اضافه و ترکیب انیمیشن در آن، ارتقا دهید. گیف گرافیک همچنان نسبتا جدید است، و این به این معناست که محتوای بصری شما دیده خواهد شد. در حالی که برخی از بازاریابان نگران این هستند که گیف گرافیک ها ممکن است به سختی قابل ساخت باشند، این کار ارزش این تلاش را دارد، تا اطلاعاتتان به روشی جذاب تر و پویاتر ارائه گردد.

محتوای بصری

  1. از عکس های با کیفیت، با پوشش متنی استفاده کنید

استفاده از عکاسی جذاب و متقاعد کننده، استراتژی ایست که باید همیشه  در جیب پشتی شما به عنوان یک بازاریاب، موجود باشد. تصاویر، محتوا را جذاب تر می کنند، و اگر تصویر با کیفیتی برای شروع داشته باشید، اضافه کردن لایه ای متنی از یک نقل قول بر روی آن، کار آسانی است. عکس های همراه با نقل قول یا یادداشت، به شدت قابل اشتراک گذاری بوده، و میتوانند به سرعت در رسانه اجتماعی کسب محبوبیت کنند.

اگر کمپین هایی برای اینستاگرام تشکیل می دهید، استفاده از تصاویر با کیفیت از اهمیتی بدیهی برخوردار است، اما این کار در توییتر نیز تاثیر گذار می باشد. توییت های عکس دار بیشتر از توییت های بدون عکس بازتوییت می شوند. نگران این نباشید که آیا به تنهایی قادر به ساخت تصاویر قابل اشتراک گذاری خواهید بود یا خیر. شرکت های بسیاری، همچون Lucidpress قالب هایی را دارند، که می توانید از آنها برای ایجاد آیتم های بصری صریح و جذاب، برای پست یا آپدیت-استاتوس (بروزرسانی وضعیت) بعدی خود استفاده کنید.

  1. استفاده از کمیک (داستان مصور) یا میم (Meme) در محتوا

اگر به دنبال اضافه کردن مقداری شوخ طبعی به استراتژی بازاریابی خود هستید، ایجاد یک کمیک یا میم، یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این هدف می باشد. میم ها، مانند آن هایی که توسط رستوران زنجیره ای Denny توییت می شوند، در صورتی که آن را درست انجام دهید، جذابیت اجتماعی فوق العاده ای را عرضه می کنند. مراقب باشید که از محدوده برند خود فراتر نروید. کمیک ها همچنین به راحتی قابل تشخیص و می باشند. اگر طنز، بخشی از صدای برند شما نیست، خط ها و قالب های سبک کمیک، برای  فضاها و حالات شادتر مناسب بوده و توضیح محصولات یا موضوعات پیچیده را آسان تر می کنند.

محتوای بصری

  1. اطلاعات را در یک ابزار ارائه دهید

تعاملی کردن محتوا در عین اینکه ارزش محصول یا خدمات شما را نشان می دهد، راهی دیگر برای برقراری ارتباط  با مشتریان بالقوه می باشد. محدوده قابل پیاده سازی برای این روش، از ابزارهایی که به خوانندگان جهت انتخاب سرویس پخشِ مطلوب خود کمک می کنند، تا محاسبه گرهای تست سرعت پهنای باند، را شامل می شود.

این روش مزایای دو برابری دارد: شما می توانید ترافیک زیادی در صفحه اصلی ابزار، جمع آوری کرده، و همچنین می توانید نسخه های ویجتی کوچکتری از ابزار را برای تحریک به اقدام خوانندگان در صفحات دیگر  قرار دهید. گرافیک های قابل کلیک، که به ابزار شما پیوند (لینک) می خورند نیز می توانند توجه خوانندگانی که در حال مرور مقاله یا بلاگ دیگری هستند را جلب کنند.

  1. یک کوییز (پرسش و پاسخ)  یا چک لیست ایجاد کنید

به عنوان یک بازاریاب، وظیفه شما این است که لید (مشتریان راغب) را به خریدار تبدیل کنید. از یک کوییز یا چک لیست بصری برای کمک به خریداران آینده در درک اینکه از قبل چه چیزی دارند، به چه سرویس هایی نیاز داشته، و محصول شما چطور می تواند آنها را به مرحله بعدی ببرد، استفاده کنید.

شما همچنین می توانید از گرافیک های تعاملی برای جمع آوری آدرس های ایمیل و ایجاد هدف گیری سفارشی آگهی ها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کسی در یک کوییز ایمنی خانه شرکت کند، احتمالا به دنبال کردن اطلاعاتی درباره چگونگی پر کردن شکاف ها، برای امن نگه داشتن خانواده خود علاقه نشان خواهد داد. سپس شما می توانید آن اطلاعات را فراهم آورده، و در نهایت، آنها را به سمت بازار فروش محصولی که نیاز مورد نظرشان را تامین میکند هدایت کنید.

محتوای بصری

  1. با چارت ها و نمودار ها به اصول اولیه  برگردید

 

چارت و نمودار روشی سریع و ساده برای به تصویر کشیدن اطلاعات میباشد. آنها اطلاعات پیچیده را به آسانی قابل درک می کنند و مرتبا به اشتراک گذاشته می شوند، چرا که زحمت ایجاد نمودار، برای توضیح آمار یا مفهوم اصلی را، از دیگران کم می کنند. فقط اطمینان حاصل کنید که در این روش، وضوح را فدای سبک نخواهید کرد. اگر خواننده شما زمان اندکی در اختیار داشته باشد، نمودارهای صریح و مستقیم، معمولا بهترین روش عمل می باشند.

  1. از اسکرین شات بهره برداری کنید

اگر استفاده از اسکرین شات در محتوای بصری شما آسان به نظر می رسد، به این علت است که در واقعیت هم همینطور است. اسکرین شات هایی را برای نشان دادن رضایت مشتری در محتوای خود قرار دهید، آموزش های گام به گام ایجاد کرده، یا یک امکان جدید را در محصول خود معرفی نمایید. اگر از چیزی که افراد می توانند آن را شخصی سازی کنند (مثل یک نوار ابزار) صحبت می کنید، اسکرین شات ها، زمینه شفاف و صریحی را ارائه می دهند، در حالی که نقطه نظر شما را هم برای درک بهتر، تسهیل می کنند.

محتوای بصری

  1. فلوچارت را امتحان کنید

بسیاری از محتواهای آنلاین با فرآیندهای پیچیده و گاهی گیج کننده ای سر و کار دارند. در چنین مواردی، سعی کنید مفاهیم را با یک فلوچارت، ساده سازی نمایید. تجزیه کردن یک ایده، به خوانندگان شما درکی از شمای کلی آن، و اینکه کدام بخش از آن متناسب با آنها می باشد، می دهد. از اینکه به تنهایی یک فلوچارت بسازید، نترسید. ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانند به شما در ساخت فلوچارت های واضح و سفارشی کمک کنند، تا ایده های خود را، از ابتدا تا انتها، در آنها پیاده سازی کنید.

نتیجه گیری های کلیدی

برای رقابت با برندهای دیگر در سال 2018، ضروری است که طراحی بصری را وارد استراتژی بازاریابی خود نمایید. نکته کلیدی این است که این کار را به صورت هدفمندی انجام دهید، تا محتوای بصری شما در میان سایرین دیده شود. اگر این کار به درستی انجام گردد، ما اطمینان داریم که شما نتیجه بسیار خوبی از تلاش خود دریافت خواهید کرد.