اگر شما دانشجوی رشته معماری باشید، بدون شک در مورد اتودسک کار با رویت (Autodesk Revit) چیزهایی شنیده‌اید، نرم‌افزاری که برای مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) طراحی شده است. اما آیا کار با رویت را بلد هستید؟ کار با رویت از شما یک آرشیتکت نمی‌سازد. در واقع شما را برای آرشیتکت شدن مجهز می کند. در دانشگاه‌ها، کار با رویت معمولا به عنوان یک درس اختیاری ارائه می‌شود، اما درخواست‌های شغلی و کارآموزی هایی که خواهان کار با رویت هستند رو به افزایش است. دانشجویان زرنگ معماری فهمیده اند که رویت در حال تبدیل شدن به عنوان بخشی از شغل آن ها می باشد.

به زودی کار با رویت رویت اختیاری نخواهد بود.

کار با رویت برای معماران

مهارت‌های طراحی کار با رویت که شما را ارزشمندتر می‌کند

کار با رویت با آموزش‌های پروژه محورش به شما تجربة ملموس ارزشمندی از طراحی نقشه های دیجیتال و مدل‌های سه‌بعدی و همچنین بخش‌ها و جزئیات دیجیتال ارائه خواهد کرد. شما می‌آموزید که چگونه کف ها، دیوارها و پنجره‌ها و درها را هم از منظر پلان و هم در حالت سه‌بعدی طراحی کنید. بعد از آن شما به سراغ سیستم‌های ساختمانی و HVAC (گرمایشی و تهویة هوا ) خواهید رفت. این مهارت‌های جدید طراحی، به شما این فرصت را می‌دهند که دانش جدید خود را در پروژه‌های کلاسی و یا کارآموزی به کار ببرید و خود را از هم کلاسی ها و هم دوره ای های کارآموزی برای کسب موقعیت شغلی احتمالی درآینده متمایز نمایید.

مهارت‌های ارائه که باعث جلب توجه کار شما می‌شوند


اینکه چگونه مقصود خود از طراحی پروژه را به دیگران انتقال دهید به اندازه چگونگی ساخت طرح اولیه پروژه دارای اهمیت است. با بهبود مهارت‌های ارائه خود به وسیله فرازه نماها (elevations)، رندرها و بصری سازی‌های حرفه‌ای، می توانید پروژه خود را با اطمینان خاطر در معرض نمایش قرار ‌دهید.

تجربه ارزشمند کار با بیم را به دست آورید.

رویت همان بیم نیست بلکه برای بیم طراحی شده است. هم رویت و هم بیم برای آیندة شما بسیار مهم می‌باشند. کار با رویت به طراحان کمک می‌کند که طراحی کنند، شبیه سازی کنند، بصری سازی کنند و بتوانند برای نفع بردن از مزایای داده های مشترک با یک مدل بیم تعامل داشته باشند. امروز رویت را یاد بگیرید و با خاطرجمع، داده‌ها را با یک مدل بیم دست‌کاری کنید و ببینید که چگونه تغییر یک شی در مدل، به طور اتوماتیک بر روی طرح نیز منعکس می‌شود. این آسودگی خاطر در مورد چگونگی ارتباط داده‌های طراحی شما با هم، به شما مزیتی را نسبت به هم‌کلاسی‌ها و همکاران آینده شما که صرفاً با نقشه های دوبعدی آشنایی دارند، می‌دهد.

برای کارآموزی کار با رویت آماده شوید.

به دلیل اهمیت موضوع کارآموزی، دوباره به آن اشاره می‌کنیم. در دانشگاه، ممکن است شما تا سال سوم فرصت انتخاب درس اختیاری کار با رویت را نداشته باشید، بااین‌حال در سال دوم شاید بتوانید یک دوره کارآموزی را که اتفاقاً نیاز به تجربه رویت دارد بیابید. این بدین معنی است که شما باید کار با رویت را از همان سال اول آغاز کنید تا برای چنین فرصت‌های کارآموزی آماده باشید. دوره های کارآموزی بیشتر به‌معنای تجربیات و ارتباطات بیشتراست که در نتیجه فرصت های بیشتری را برای بعد از فارغ‌التحصیلی ایجاد خواهند کرد.

پتانسیل‌های طراحی خود را حداکثر کنید.

به عنوان یک آرشیتکت، وظیفه نهایی شما حل مسائل است. شمایاد خواهید گرفت که چگونه این مسائل را به وسیله اجزای ساختمانی هوشمند رویت به طور مؤثر و با نتایج بهتری حل نمایید تا دقت و صحت راه حل افزایش یابد. همچنین شما می‌توانید از ارتباطات دوطرفه رویت برای انعکاس اتوماتیک تغییرات درون مدل استفاده نمایید و با کاربران متعددی که هم‌زمان در حال کار بر روی همین مدل می‌باشند همکاری داشته باشید. نتایج بهتر به معنی پرتفوی قوی‌تر است که فرصت‌های بیشتری را در آینده شغلی شما در اختیارتان قرار می‌دهد. و با تجربه کار با رویت ، به راحتی می توانید از عهده دیگر نرم افزارهای طراحی برآیید، که باعث انعطاف پذیری شما شده و می توانید تمرکز خود را روی بهتر کردن پروژه بگذارید.
می‌خواهید کار با رویت را یادبگیرید اما نمی دانید چطور؟ نرم‌افزارهای طراحی حرفه‌ای گران هستند اما شما به عنوان یک دانشجو می‌توانید به لایسنس سه ساله رایگان رویت آرکیتکچر از اتو دسک دسترسی داشته باشید. آموزش‌های پروژه محور دیجیتالی می‌توانند برای آغاز کسب تجربه به شما کمک کنند تا پیشگام کلاس خود باشید، فرصت فوق العاده ای برای کارآموزی گیر بیاورید و یا اشتیاق خود را برای طراحی، با نرم افزار طراحی پیشرو در صنعت پیگیری کنید. در این سایت، ما آموزش‌های معتبر CAD را ارائه می‌کنیم. تنها کافی است روی این لینک کلیک کنید و کار با رویت آغاز کنید.