امروزه تحولات آشکاری در تکنیک های طراحی، ساخت و ساز ساختمان و زیر ساخت ها مشاهده می شود، این امر نیاز به استفاده از نرم افزار های BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمانی) و یادگیری Revit دارد. نرم افزارهای BIM دارای فرآیندهای مبتنی بر مدل های خودکار برای طراحی فضاهای بسته است و ابزار غنی برای کمک به معماران، مهندسان، طراحان، پیمانکاران و مدیران محسوب می شود.

 

۱- رویت از دل BIM متولد شده است

Autodesk Revit یک نرم افزار مشارکتی BIM است که ویژگی های جذابی را در اختیار تیم های کاری متعدد قرار می دهد و اجازه ی کار متمرکز در مدل های همروند در طی پروژه را به معماران می دهد. رویت معماران ، مهندسان و پیمانکاران را مجهز به ویژگی های گسترده تری می کند به گونه ای که قادر به پردازش BIM و مدل سازی سه بعدی برای دست یابی به مهارت بیشتر در معماری، تهیه پیش نویس و فرآیندهای مدل سازی خواهند بود. ارائه رویت توسط Autodesk باعث شده است که متخصصان معماری و مهندسان در حوزه های مختلفی از آن استفاده کنند و بیشتر به فکر یادگیری Revit بیافتند. دوره های یادگیری Revit و صدور گواهی نامه های REVIT توسط Autodesk باعث شده است افراد بیشتری با این نرم افزار آشنا شوند و از ویژگی های مختلف آن برای اجرای عملیات ساختمانی خود استفاده کنند.

۲- گواهی نامه های شناخته شده ی جهانی

 

دوره های آموزشی و یادگیری Revit برای ارائه ی درک عمیق از ویژگی ها و ابزارهای خودکار به کار رفته در برنامه ریزی، طراحی و مدیریت ساختمان و زیر ساخت ها طراحی شده است. راه حل Revit BIM به بهبود عملکرد و بهره وری از طریق بهبود جزییات ساحتمان و گردش کار کمک کرده است. صدور مجوزهای Autodesk Revit به عنوان استانداردهای جهانی مهر تاییدی برای مهارت افراد برای ساخت و تقویت مدل های فولادی در مدل سازی، رندر کردن ساختمان و زیر ساخت های آن در نظر گرفته می شود.

گواهی نامه های شناخته شده جهانی برای یادگیری Revit بر سه حوزه ی طراحی مشترک اتفاق نظر دارند:

  • طراحی: Revit مولفه های جامعی را به منظور تسهیل در ساخت مدل، تجزیه و تحلیل، شبیه سازی ساختارها و سیستم ها، ایجاد اسناد از مدل های Revit ارائه می کند. این راه حل های جامع به عنوان سنگ پله ای برای معماران، مهندسان و طراحان مشتاق تلقی می شود.
  • مشارکت: ویژگی های مشارکتی Autodesk Revit به همکاران اجازه می دهد که همزمان بر روی چندین پروژه کار کنند و همگی به طور مشترک بر روی یک مدل مرکزی کار کنند. پروتکل های همکاری که توسط revit پشتیبانی می شود به هماهنگی تیم کاری کمک می کند و باعث کاهش میزان دو باره کاری بر روی مدل ها می شود.
  • تجسم: هدف اصلی از طراحی مدل ها برقراری ارتباط موثرتر بین اعضای تیم و صاحبان پروژه با استفاده از بصری سازی سه بعدی مدل ها در پروژه است.

۳- محدوده یادگیری REVIT

با توجه به طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی در BIM از جمله محاسبات مربوط به گرماسنج، تشخیص تصادم، رویت توانسته است تاثیر امیدوار کننده ای در حوزه های متنوع از خود نشان دهد. در تجزیه و تحلیل آگهی های شغلی در 24 ماه اخیر بررسی ها نشان داده است که میزان حقوق و دستمزد برای متخصصان revit تقریبا به شرح زیر است:

تکنسین CAD: 18.8 دلار به ازای هر ساعت

طراح CAD: 25.21 دلار به ازای هر ساعت

طراح فنی CAD: 19.50 دلار به ازای هر ساعت

نگاره گر CAD: 23.79 دلار به ازای در ساعت

اگر قصد دارید معمار موفق و حرفه ای یا مهندس عمران متخصص در زمینه ی کاری خود شوید، بهتر است در دوره های یادگیریAUTODESK REVIT  ثبت نام کنید و گواهی های مربوط به این دوره را از مراکز مجاز دریافت کنید و به این ترتیب با درک متخصصانه ی فرآیندهای طراحی خودکار به بهترین شیوه حرفه ای عمل کنید.