به احتمال زیاد زمانی در مورد اتوکد جست و جو خواهید کرد، که دانشجوی رشته معماری، برق، مکانیک، عمران و راه‌سازی، جغرافیا و شهرسازی و ….  و یا در زمینه‌هایی چون طراحی فضای سبز، طراحی صنعتی و کارخانجات، تاسیسات و لوله‌کشی و ابزارآلات و نقشه‌های تاسیساتی مشغول به کار باشید. یادگیری اتوکد معمولا برای شما دوره دانشجویی و انجام پروژه‌ های دانشگاهی را یادآوری می‌کند. اگر شما هم اولین بار است که برای این برنامه هیجان انگیز جست و جو می‌کنید، باید ذکر شود که اتوکد یک نرم افزار آموزشی اصلی برای ترسیم در تمام رشته‌های متفاوت آموزشی می‌باشد. در این مقاله در مورد اهمیت مطالعه یک جزوه اتوکد آموزشی با کیفیت و مفید برای یادگیری قابلیت‌ها و توانایی‌ها با استفاده از این نرم افزار قدرتمند در زمینه‌های مختلف و آموزش اتوکد صحبت خواهیم کرد.

نرم افزار اتوکد در نگاهی کلی

شرکت اتودسک که یک شرکت آمریکایی می‌باشد، ارائه دهنده این نرم افزار فوق العاده می‌باشد که  در ورژن های جدید نرم افزاری خود همواره در جهت کامل کردن و پیشرفته‌تر و به روز کردن ویژگی‌ها و قابلیت‌های این نرم افزار به اصلاح و ایجاد تغییراتی به روی آن می‌پردازد و این تغییرات ممکن است موجب گیج شدن و سردرگمی بسیاری از کاربران این نرم افزار شود. علاوه بر این، زمانی که ویژگی جدیدی به این نرم افزار اضافه می‌شود، کاربران ممکن است از وجود این قابلیت‌ها اطلاعاتی نداشته باشند و یا نحوه کار با آن‌ها را بلد نباشند. بنابراین استفاده از جزوات آموزشی مرتبط به رشته مورد نظر مثلا در این مقاله ، ج می‌تواند بسیار به کاربران کمک کند  و بروز کردن ویژگی ها همواره به ایجاد تغییراتی می پردازد که این تغییرات ممکن است سبب سردرگمی برخی از کاربران نرم افزارهای این شرکت شود و یا در برخی موارد با اضافه کردن مواردی جدیدتر کاربران نحوه کار با این موارد را آگاهی نداشته باشند که در یکی از نرم افزار های این شرکت با نام اتوکد که پرکاربرد ترین محصول این شرکت می باشد و در رشته های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد .

خلاقیت  و  حرفه‌ای بودن در طراحی و ترسیم نقشه با استفاده از  جزوه اتوکد

با استفاده از نرم افزار اتوکد می توانید  از تکنیک ها و روش‌های جدید و  مدرن و بسیار جذاب برای طراحی‌هایتان  استفاده کنید  و به این ترتیب با استفاده از این امکانات و ابزارهای موجود در این نرم افزار، طراحی‌های مورد نظر خود را به بهترین نحو ممکن  انجام دهید اما برای انجام این‌کار باید به‌طور کامل با این قابلیت‌ها و ابزارها آشنا باشید و برای یادگیری آن‌ها زمان بگذارید و همچنین کمی صبور و با حوصله باشید. به منظور یادگیری علاوه بر اینکه می‌توانید از فیلم‌های آموزشی و یا کلاس‌های آموزشی استفاده نمایید، می‌توانید از یک جزوه آموزشی کامل و صحیح نیز برای یادگیری با توجه به حوزه کاریتان استفاده نمایید.

همچنین از دیگر مزایای موجود در نرم افزار اتوکد می توانیم به محیط دوستانه و ساده‌ای که این نرم افزار برای ارائه طرح‌های حرفه ای که بیانی روان و شیوا برای مشتریان و در نتیجه جلب رضایت آن‌ها خواهد داشت، اشاره نمود. از دیگر مزایای آن، امکان استفاده از تصاویر بسیار زیبا و جذاب  دو بعدی و سه بعدی و همچنین   امکان استفاده از انیمیشن در پروژه ها می‌باشد. می‌توانید به راحتی مقیاس‌های دقیق  را برای طراحی‌ها محاسبه نمایید و مستندات خود را همیشه داشته باشید و در صورت لزوم آن‌ها را به راحتی تغییر دهید.

نرم افزار اتوکد و بحث مهم آموزش و جزوه اتوکد !

نرم افزار اتوکد autocad که یکی از پر کاربرد ترین نرم افزار ها در بسیاری از زمینه‌ها که نیازمند طراحی و ترسیم نقشه می‌باشد، شناخته شده است. مورد استفاده افراد و کاربران  زیادی می باشد که در این زمینه‌ها فعالیت دارند  و دارای دو محیط دو بعدی و سه بعدی می باشد که افراد حرفه ای در این زمینه، معمولا محیط  دو بعدی را به محیط سه بعدی این نرم افزار را ترجیح می‌دهند. زیرا محیط سه بعدی را برای طراحی‌های سه بعدی خیلی ایده آل نمی‌بینند و در نتیجه  محیط دو بعدی این نرم افزار اتوکد معمولا  کاربرد بیشتری دارد و ابزارها و امکاناتی واقعا ضروری و مفید را در اختیار کاربران قرار میدهد. پس یاد گرفتن و تسلط به محیط دو بعدی یکی از  ملزومات برای هر دانشجویی که در زمینه طراحی و ترسیم نقشه فعالیت می‌کند مانند دانشجوی  معماری  می‌باشد و برای یادگیری این محیط استفاده از ابزارهای یادگیری مانند جزوه اتوکد ضروری است.

استفاده از جزوات اتوکد برای یادگیری و تسلط بیشتر!

با استفاده از جزوه اتوکد ارائه شده در طراح شید ، شما قادر خواهید بود که در طول یک  دوره کوتاه و مشخص ترفند ها و نکات خاص مربوط به اتوکد فرا بگیرید و وقت خود را برای مطالعه آموزش های غیر کاربردی تلف نکنید , اگر به صورت حرفه ای با اتوکد کار کرده باشید می‌دانید که نرم افزار اتوکد چیزی بجز فرا گرفتن کد ها و دستورات مختص به این نرم افزار نیست. در واقع فرا گرفتن دستورات اتوکد مساوی  با فرا گرفتن اتوکد می‌باشد.

جزوه اتوکد  که در حقیقت در یک جزوه آموزشی کامل می‌توانید به‌صورت کامل دستورات  و کدهای مورد نیاز آموزشی را یاد بگیرید و با تسلط به ابزارها و قابلیت‌های این نرم افزار و همچنین نکات مربوطه برای محدود نشدن در کار با اتوکد، طراحی‌های حرفه ای و دقیقی را ارائه دهید.

یک جزوه اتوکد مفید چه جزوه ای است؟

یک جزوه اتوکد مفید این امکان را به شما می‌دهد تا از تمامی اطلاعات و ویژگی های افزوده شده به  نسخه‌های جدید نرم افزار حرفه‌ای اتوکد به همراه تمامی تغییرات و کلید های میانبر و … که  وجود دارد ، آگاه شوید و دقت نمایید که یک جزوه کامل جزوه‌ای می‌باشد که تمام نکات ذکر شده در آن وجود داشته باشد و هر گونه تغییر در یک ورژن جدید  نسبت به ورژن های قبلی این نرم افزار در آن فایل جمع آوری شده  باشد تا شما بتوانید تسلطی کامل بر این نرم افزار و تغییرات ایجاد شده و همچنین ویژگی های جدید داشته باشید و بتوانید استفاده های مورد نظر خود را از  نسخه مورد نظر و امکانات دو بعدی و سه بعدی آن داشته باشید .