اتوکد تنها یک ابزار برای پیاده کردن آن چیزی است که در ذهن دارید. برای اینکه در این کار موفق شوید تسلط به اتوکد می تواند به شما کمک کند اما نکته ی مهم تر این است که شما اصول مبلمان در اتوکد و دکوراسیون منزل را بدانید و بعد به سراغ این بروید که یک طراحی انجام دهید. در این مقاله می خواهیم به این بپردازیم که شما در طراحی مبلمان در اتوکد چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید تا طراحیتان زیبا شود و بقیه بتواننند به آن اعتماد کنند. در حال حاضر شرط حضور موفق در این صنعت، تولید قابل رقابت با دیگر صنایع رقیب و لازمۀ آن وجود فکری خلاق در ایجاد طرح های جدید است. برای رسیدن به این هدف باید مواردی را در طراحی مدّ نظر قرار داد. ویژگی های یک طراحی موفق برای مبلمان فضای داخلی را در ادامه با شما مرور خواهیم کرد.

فاکتورهی محیطی مبلمان در اتوکد

منظور از فاکتورهای محیطی این است که شما باید تمام فاکتور هایی که در محیط وجود دارد را مورد بررسی قرار دهید به عنوان مثال طراحی باید به کار وشغلی که انجام می دهید بیاید و سنخیت داشته باشد. فرضا رنگ هایی که شما در طراحی استفاده می کنید باید هماهنگ با محیط کار باشد استفاده از رنگ های خیلی شاد برای مبلمان در اتوکد و در  فضاهای رسمی مناسب نیست و برای فضاها ی غیر رسمی برعکس مبلمان شما بهتر است که از رنگ های شاد استفاده کنید تا مخاطب جذب آن شود. مب

روشن کردن ایده

طرحی که شما می دهید باید ایده را مشخص کند اگر شما می خواهید یک پنجره طراحی کنید خود طراحی پنجره باید با مفهوم آن هماهنگ باشد از اندازه گزفته تا رنگ دیواره ها و… یا اگر می خواهید یک مبلمان طراح این مبل به منظور نشستن افراد ایجاد شده است پس اگر می خواهید برای محیطی استفاده کنید که در آن فرو ش انجام شود مانند بنگاه ها بهتر است ارتفاع آن کم باشد تا افراد پایشان کمی با زمین فاصله داشته باشد یه به سختی به زمین برسد این کار باعث می شود که مشتری راحت تر حرف شما را بپذیرد و احساس دوران کودکی در وی تداعی شود

صرفه اقتصادی

برای جایی که می خواهید مبلمان طراحی کنید باید از لحاظ کیفیت و مصالح با بودجه ای که قرار است برای آن پرداخت شود یکی باشد شما باید با توجه به جیب مشتری به او طرح پیشنهاد دهید. در نتیجه شما برای فروش باید در قیمت هم تنوع داشته باشید

امکانات در طراحی مبلمان در اتوکد

شما در طراحی مبلمان اختیارات و امکاناتی که دارید را باید مورد بررسی قرار بدهید اگر برای طراحی لازم است که نوع خاصی از پارچه استفاده شود که موجود نیست یا دیگر استفاده نمی شود و یا اینکه بسیار قیمتی است و سخت پیدا می شود بهتر است از این طرح صرف نظر کنید هر چقدر هم که طرح با ارزشی باشد

زیبایی

در نهایت این زیبایی مبلمان است که به دید مشتری می نشیند. شما باید طراحی خودتان زیبیایی را ملاک قرار دهید هر چقدر طراحی شما از نظر اقتصادی هماهنگی با محیط کار موادی که مصرف شده است و قیمت خوب باشد اما زیبایی نداشته باشد انگار که هیچ کاری نکرده اید چون اکثر مردم اولین چیزی که می بینند زیبایی مبلمان است و نه چیز دیگر.

طراحی مبلمان در اتوکد

موادی که در طراحی مبلمان در اتوکد استفاده می شود

این مورد هم باید دقت کنید که در طراحی با توجه به قیمتی که داده اید از موادی استفاده کنید که نیازهای مشتری را برآورده کند کیفیت مواد می تواند بسیار برای مشتری مهم باشد. خیلی از مشتری ها هستند که به کیفیت بیش از زیبیایی مبلمان در اتوکد اهمیت می دهند.

اقلیم

مبلمان در اتوکد باید برای اقلیم ها مناسب باشد مسلما مبلی که در مازندران استفاده می شود وکنار ساحل است باید با مبلی که در یزد استفاده می شود از نظر طراحی متفاوت باشد. این هماهنگی از طبیعت ناشی می شود و هر چقدر شما هماهنگ با محیط باشید بهتر می توانید از شرایط بهره ببرید و طراحی شما بهتر خواهد بود. اگر دقت کنید پوشش گیاهی در جاهای مرطوب با جاهای خشک فرق می کند حتی جانورانی که در نواحی مختلف زیست می کنند با هم فرق دارند پس طراحی شما هم باید فرق داشته باشد. در واقع کره ی زمین از نظر طراحی و معماری بسیار پیشرفته است.

به روز باشید

ابزاری که شما الان دارید با ابزاری که سال های پیش داشته اید متفاوت است و پیشرفته تر است. در جنگ زمانی با شمشیر انجام می شد ولی الان با تفنگ ها و موشک های جدید و پیشرفته. طراحی مبلمان شما هم باید به روز باشد. نگاهی به تاریخچه ی مبلمان ها و تصاویری که از قدیم در مبل وجود دارد بیاندازید و ببینید که کدام تصویر به روزتر است. و چقدر متفاوت است.

جمع بندی مبلمان در اتوکد

برای طراحی مبلمان در اتوکد باید ابتدا فکرمان را گسترش دهیم  به این دلیل که ابتدا برای طرح مناسب آن چیزی در اتوکد پیاده می شود که در ذهن شما است پس اگر حرفه ای فکر کنید می توانید در اتوکد هم حرفه ای شوید. اتوکد تننها یک نرم افزار است که شما با آن طرح را پیاده سازی می کنید حتی شما می توانید این طرح را برروی کاغذ بکشید و آن را به شخصی واگذار کنید که نقشه اش را در اتوکد برای شما پیاده کند. در این مقاله به مواردی که شما باید در طراحی مبلمان در اتوکد در نظر داشته باشید اشاره شده است. از این که این آموزش اتوکد را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم امیدوارم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.