آیا اتوکد را دوست دارید اما احساس می کنید که باید مرزهای آن را بدانید؟ گاهی اوقات فکر می کنید که بُعد کاملا متفاوتی از شما وجود دارد؟ در اینجا به اموزش چند نکته و ترفند اتوکد اشاره می کنیم در ضمن بد نیست بدانید که برای انجام پروژه اتوکد خود می‌توانید از طراحان طراح شید استفاده کرده و پروژه خود را به بهترین نحو دریافت کنید.

  1. آموزش اتوکد ۲۰۲۰ترفندهای خط ابعاد

اگر خطوط ابعاد عبوری دارید، لازم نیست آنها را به صورت دستی بشکنید. شما می توانید ابزار Dimbreak را برای ایجاد وقفه های هوشمند و حفظ ابعاد وابسته خود استفاده کنید. آیا نیاز به مرتب کردن خطوط ناهموار فاصله دارید؟ از دستور Dimspace استفاده کنید. Dimjogline حتی به شما اجازه می دهد تا خطوط طولانی را با طول عمر خود حفظ کنید.

  1. تعریف مرزها

یک ترفند اتوکد درتعریف مرزها است. تعریف یک مرز با یک خط poly بسته به شما امکان اعمال یک الگوی دریچه ای، محاسبه کل مساحت آن و یا ساخت یک مدل سه بعدی را می دهد. Lynda.com توضیح می دهد چگونه می توان یک هندسه ساده و پیچیده را ایجاد کرد.

ترفند اتوکد

  1. Autodesk Content Explorer

از تب Plug-ins ribbon، به پانل محتوا بروید، و ابزار Content Explorer باز خواهد شد. نوار جستجو بصری به شما این امکان را می دهد که به دنبال تمامی موارد دوره جستجوتان باشید. لایه ها، متن، هر چیزی که این کلمه را داشته باشد، در Content Explorer ظاهر می شود. شما همچنین می توانید متن را در درون طراحی های خود، جستجو کنید.

  1. ایجاد آسان PDF از طراحی ها

یک دکمه بزرگ برای استخراج کردن PDF در نوارابزار نرم افزار اتوکد در نسخه AutoCAD 2010 و بعد از آن وجود دارد. با این حال، هنوز هم راه های آسان فراوانی برای خودکار کردن استخراج و ایجاد پرونده های PDF در AutoCAD که فراتر از دکمه استخراج نوار ابزار می باشند وجود دارد. تفکیک پذیری خود را تنظیم کنید و خروجی های PDF خود را سفارشی کنید.

  1. وارد کردن داده های ابر نقطه ای به اتوکد

قبل از اتوکد ۲۰۱۱، تنها AutoCAD Civil 3D میتواند ابرهای نقطه را وارد کند. دیگر نه! برای به دست آوردن داده های ابر نقطه ای خود را به اتوکد، به تب Insert بروید و داده های ابر نقطه ای خود را از آنجا فهرست کنید. ابرهای نقطه می توانند زمین های موجود و جزئیات ساختمان را به پروژه طراحی اتوکد اضافه کنند.