چند ترفند اتوکدی

چند دستور مهم در آموزش اتوکد که هر طراح باید بداند
طراح شیدی های عزیز به چند ترفند زیر دقت کنید تا در اتوکد حرفه ای تر باشید.

آموزش اتوکد ۲۰۲۰فرمان overkill

– برای پاک سازی یک سری از خط ها که با یکدیگر همپوشانی دارند از دستور overkill استفاده می کنیم.همینطور بدونید که با انجام این کار حجم فایل اتوکدتون به مقدار قابل توجهی پایین خواهد آمد.
Removes duplicate or overlapping lines, arcs, and polylines. Also, combines partially overlapping or contiguous ones.

 

 

فرمان Audit

– یه دستوری در اتوکد موجود هست به نام Audit که مشکلات فایلی که رسم کردین رو پیدا خواهد کرد و اونها رو رفع میکنه. پس بهتره که قبل از هر کاری از این دستور استفاده کنید.
Evaluates the integrity of a drawing and corrects some errors.

 

فرمان purge all

– در انتهای طراحی ترسیماتون برای اینکه از وجود خط و خطوط اضافی که حجم کارو هم بالا میبره راحت شید از گزینه purge all استفاده کنید. در این صورت اگر مایل باشید کارتون رو برای کسی ایمیل کنین خیلی راحت و سریع تر ارسال خواهد شد.
Removes unused items, such as block definitions and layers, from the drawing

 

فرمان dda

– به طور قطع برای شما پیش آمده است که یک نقشه ای که اندازه گذاری شده است وقتی که copy؛ move یا copy past میکنید جای dimension ها تغییر کرده و به طور کلی بهم خواهد ریخت؛ برای پیشگیری از پیش آمدن این مشکل می توانید از دستور dimdisassociate استفاده ببرید. قبل ازاجرای دستور مورد نظرتون ابتدا در خط فرمان dda را تایپ کنید ( مخفف دستور dimdisassociate) سپس dimension های نقشه مورد نظر را انتخاب کرده و enter را بزنید حالا با خیال آسوده نقشه را move کنید و یا هر فرمان دیگه ای رو که میخواهید تایپ کرده و یا اجرا کنید.

 

 

امیدوارم از این چند ترفند اتوکدی ساده اما کارآمد استفاده لازم رو برده باشید