کدام ورژن اتوکد بهتر است؟ بهترین پاسخ به این سوال این است که نسخه های ارائه شده نرم افزار اتوکد  را با هم مقایسه کنید. ما در این مقاله سعی داریم جدیدترین ورژن نرم افزار اتوکد یعنی اتوکد 2020 را در مقابل نسخه های قبلی مقایسه کنیم و دلایل توصیه ما برای  استفاده از جدیدترین ورژن نرم افزار اتوکد را به شما بگوییم:

ورژن اتوکد

ورژن اتوکد 2020 در مقابل نسخه های قبلی

اتوکد دارای یک مدل اشتراک انعطاف پذیر است که در هر نسخه و به روزرسانی محصول ، ویژگی های جدیدی را به وجود می آورد. اگر اتوکد 2016 یا قبل از آن را دارید ، بدانید که در نسخه های بعدی تغییرات زیادی ایجاد شده است.

ویژگی های جدید در ورژن اتوکد 2020

 • دسترسی به ابزارهای خاص صنعت ، از جمله:
 • معماری، طراحی برق، نقشه سه بعدی، طراحی مکانیکی،MEP (مکانیکی ، برقی و لوله کشی)،MEP (مکانیکی ، برقی و لوله کشی)
 • افزوده شدن قابلیت های جدید به مدل های سه بعدی  ، از جمله قابلیت های P&ID
 • طراحی شطرنجی
 • برنامه وب جدید اتوکد:

می توانید نقشه های اتوکد را از هر رایانه ای که نصب نرم افزاری لازم نداشته باشد ، مشاهده ، ایجاد و ویرایش کنید.

 •  برنامه تلفن همراه اتوکد

نقشه های اتوکد را از طریق دستگاه های iOS ، Android و Windows مشاهده ، ایجاد و ویرایش کنید.

 • گردش کار یکپارچه

با استفاده از سیستم های کامپیوتری ، وب و دستگاه های همراه هموار کار کنید.  اتصال به فضای ذخیره سازی cloud: هر فایل DWG در اتوکد با Autodesk ذخیره سازی کنید و به آن دسترسی داشته باشید.

Autodesk با ادامه روندی که در سالهای اخیر شاهد آن هستیم ، همچنان به قول خود پایبند است و شما در هرجایی ، هر زمان که میخواهید می توانید به نرم افزار  دسترسی داشته باشید در حالی که نسخه وب و موبایل در آینده اتوکد نقش اساسی دارند ، امروزه نسخه استفاده در کامپیوترهای  رومیزی پرکاربردترین آن است. با توجه به این موضوع ، ما به طور مشابه شاهد پیشرفت های مملو از ویژگی های مختلف هستیم که باعث بهبود تجربه نسخه دسک تاپ نیز می شوند. مهم نیست که چگونه از اتوکد استفاده می کنید ، نسخه 2020 نه تنها برای آنچه امروز به کاربران ارائه می دهد بلکه پایه و اساس آن برای آینده اتوکد است.  نسخه وب دسکتاپ و موبایل  اگرچه اتوکد بیشتر به عنوان یک برنامه دسک تاپ ویندوز شناخته می شود ، اما بسیار بیشتر از این رشد کرده است. نسخه های وب و موبایل فعلی اتوکد همان کد اصلی را با نسخه دسک تاپ اجرا می کنند.  به عنوان برنامه های وب و موبایل ، هر یک به روز رسانی های تکراری را در طول سال دریافت می کنند. با استفاده از این تلاشها ، اکنون ابزار وب و موبایل به اندازه کافی قوی است که به ما اجازه می دهد نقشه های ساده ای از ابتدا ایجاد کنیم یا نقشه های موجود را ویرایش کنیم. یک ویژگی برجسته چشمگیر که هیچ یک از این موارد بیش از یک سال پیش ممکن نبود. اگرچه بعید نیست نسخه های وب و موبایل اتوکد نصب نسخه دسک تاپ شما را متغییر کند ، و آینده اتوکد فراتر از نسخه دسک تاپ گسترش می یابد. شاید بتوان نسخه های مدرن وب و موبایل اتوکد را به اولین نسخه های وب و موبایل Google Docs و Microsoft Word مرتبط کرد.

 • ادغام با ابر ذخیره سازی ها در این ورژن اتوکد

ادغام اتوکد با Dropbox ، OneDrive و Box Autodesk اواخر سال گذشته ادغام بین AutoCAD و Dropbox را اعلام کرد و اکنون این قابلیت را در Microsoft OneDrive و Box گسترش داده است. ما این ادغام را از چند طریق تجربه می کنیم. در دسک تاپ ، میانبرهایی را به هر یک از سرویس های ذخیره سازی ابر که در دستگاه استفاده می کنید ، متوجه خواهید شد. ما یکپارچه سازی مشابه را در داخل وب و نسخه های تلفن همراه اتوکد پیدا می کنیم. علاوه بر ذخیره آنلاین Autodesk ، اکنون می توانید هر حساب ذخیره سازی ابر سازگار را اضافه کنید تا نقشه های ذخیره شده در آن سرویس ها را باز و ذخیره کنید.البته ، امکان باز کردن و ذخیره فایل ها از ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی محبوب ابر کمابیش برای این دوره در این مرحله برابر است. اگرچه بسیار مفید است ، اما منحصر به فرد و خلاق نیست. چیزی که به نظر من نوآورانه است این است که چگونه نرم افزار با هر دو روش کار می کند. نه تنها می توانید به حساب حافظه ابری خود از برنامه های اتوکد دسترسی پیدا کنید ، بلکه می توانید از حساب ذخیره سازی ابری خود به نسخه وب اتوکد نیز دسترسی پیدا کنید. هنگامی که در Dropbox ، OneDrive یا Box یک پرونده را مرور می کنید ، اکنون می توانید این گزینه را با برنامه وب اتوکد باز کنید. این ویژگی را هنگام همکاری با افرادی که از سرویس ذخیره سازی ابری استفاده می کنند اما اشتراکی برای اتوکد ندارند ، می بینم.به وسیله ویژگی این ادغام ، آنها اکنون می توانند هر پرونده DWY را که از طریق مرورگر وب خود به اشتراک گذاشته شده است ، باز کنند. دیگر نمی خواهد پرونده های DWG را به قالب دیگری تبدیل کرد یا به ذینفعان دستور داد که چگونه TrueView را بارگیری و نصب کنند. فقط پرونده را در سرویس cloud دلخواه خود به اشتراک بگذارید و فایل را با برنامه وب اتوکد مشاهده کنید.

 • نصب سریع تر و صرفه جویی در بارگزاری DWG

از آنجا که همان کد اصلی دارای نسخه دسک تاپ است ، آنچه که برای وب و موبایل مفید است نیز برای دسک تاپ مناسب است. به طور خاص ، تهیه کد برای وب و موبایل به معنای به روزرسانی و بهینه سازی کد دسک تاپ در همان زمان است.ما شاهد پیشرفت های بی شماری در سالهای اخیر بودیم ، و امسال Autodesk روی نصب و صرفه جویی در عملکرد متمرکز شده است. هنگام نصب اتوکد 2020 ، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که این روند بسیار سریعتر انجام می شود. در تست ها ، اتوکد 2020 در هنگام استفاده از هارد دیسک 50٪ سریعتر یا حدود 3.5 دقیقه به طور متوسط کمتر زمان ​​نصب انجام می شد. ما هنگام کار با نقشه ها با آموزش اتوکد 2020 پیشرفت های مشابهی را مشاهده می کنیم. گرچه از همان نسخه پرونده DWG اتوکد 2018 استفاده شده است ، اما میانگین صرفه جویی در DWG اکنون فقط 0.5 ثانیه است. این پیشرفت در حدود یک ثانیه کمتر نسبت به نسخه های قبلی است.

 • پیشرفت های غنی در ویژگی های نسخه دسک تاپ

با استفاده از بلوک های پالت می توانید با بلوک ها با مدیریت بیشتر  و کارآمد تر کار کنید. پالت بلوک ورژن اتوکد 2020 یک پالت کامل بلوک را معرفی می کند. بلوک پالت به طور موثر بسیاری از بهترین ویژگی های کادر محاوره ای را درج و مرکز طراحی را در یک رابط واحد ترکیب می کند. اگرچه هر دو کادر گفتگوی درج و مرکز طراحی در قالب قبل از 2020 باقی می مانند ، این پالت جدید به سرعت تبدیل به روش مورد علاقه من برای مدیریت و قرار دادن بلوک در نقشه های من شده است. با استفاده از این ویژگی ، شما یک نمایه مفید گالری از تمام بلوک های موجود در طراحی با یک کادر جستجو دارید و به شما امکان می دهد بلوک های موجود در طراحی خود را مانند آنچه ممکن است مدیریت و  ویژگی های لایه ها را فیلتر کنید ، فیلتر کنید. فراتر از این ، پالت بلوک تمام گزینه های درج یکسان را به عنوان کادر گفتگوی استاندارد درج یا با یک کلید اضافی ارائه می دهد.  با استفاده از این ویژگی می توان چندین نمونه از بلاک را با یک نمونه از دستور INSERT قرار داد.

 • مقدار ابعاد در نقشه ها را در این ورژن اتوکد جستجو کنید

دستور MEASUREGEOM اکنون گزینه جدید Quick را شامل می شود. با استفاده از آن ، اتوکد در آبجکت های طراحی در اطراف مکان نما جستجو می کند. AutoCAD با حرکت مکان نما خود ، مسافت ها ، ابعاد و زوایای آبجکت های طراحی نزدیک را نشان می دهد.

 •  ترسیم نقشه بصورت پویا در زمان واقعی ورژن اتوکد 2020

ابزاری جدید برای مقایسه نقشه با ورژن اتوکد 2019 معرفی كرده است. در مرحله اول ، شما دیگر نیازی به ایجاد یک نقشه مقایسه جداگانه برای استفاده از ابزار مقایسه طراحی ندارید. تجزیه و تحلیل آنچه بین نسخه های طراحی تغییر کرده است در نقشه حاضر انجام می شود.از آنجا که تجزیه و تحلیل در نقشه فعلی انجام شده است ، این امکان را فراهم می کند تا پیشرفت مهم دیگری در مقایسه در سال 2020 ایجاد شود. اکنون اتوکد تغییرات ترسیم را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند. حتی با مقایسه کردن ، اتوکد تغییرات طراحی را هنگام وقوع ویرایش مشخص می کند.

در اتوکد ورژن 2020 موارد اضافی را شناسایی کنید

از بین بردن موارد اضافی و منسوخ شده از طراحی ، برای حفظ ترسیم های مناسب بسیار مهم است. اگرچه فرمان PURGE مدتهاست که به شما امکان می دهد لیستی از مواردی را که از طراحی شما پاک نمی شوند ، مشاهده کنید ، این همه تغییر در ورژن اتوکد 2020 رخ داده است. علاوه بر طراحی مجدد کامل کادر محاوره ای Purge ، در دستور Purge ترفندهای جدید دیگری نیز دریافت می کند. برجسته ترین موارد یافتن موارد غیر ضرروری و اضافه است. با استفاده از آن ، نه تنها می توانید مواردی را که نمی توانید از طراحی خود پاک کنید ، مشاهده کنید ، بلکه لیستی از دلایل وجود دارد. این لیست حتی شامل امکان انتخاب ورودی های بلوک شده است که مانع از امکان حذف آن ها می شود. چندین پیشرفت ساده در مجموع تأثیر باورنکردنی بر فرآیند نگهداری نقشه ایجاد کرده است.

نتیجه گیری اخلاقی!

قدرت اتوکد تطبیق پذیری آن است و ورژن اتوکد 2020 این تطبیق پذیری را از بعضی جهات معنی دار گسترش می دهد. برخی از این تطبیق پذیری در قالب برنامه های وب و موبایل جدید است. اگرچه هیچ یک از قابلیت های قوی نسخه دسک تاپ را ارائه نمی دهند ، اما هر دو عملکرد نسخه دسک تاپ را ارائه می دهند. صحبت از عملکرد ، از آنجا که وب ، موبایل و دسک تاپ هر کد اصلی را به اشتراک می گذارند ، پیشرفت های عملکرد در یک سیستم عامل اغلب به هر سه سیستم عامل گسترش می یابد. نسخه دسک تاپ ورژن اتوکد 2020 نمونه ای کامل از آن است. با این نسخه ، ما زمان متوسط ​​صرفه جویی در ترسیم را فقط به 0.5 ثانیه کاهش می دهیم. علاوه بر این ، ما می بینیم که متوسط ​​زمان نصب فقط به 3.5 دقیقه کاهش می یابد.و سرانجام ، ما شاهد پیشرفت های چشمگیری در عملکرد اصلی خود اتوکد هستیم. پالت بلوک جدید، مدیریت بلوک را ساده تر می کند. اندازه گیری سریع نحوه جستجوی ابعاد شما را ساده می کند. Drawing مقایسه فرایند شناسایی تغییرات بین نقشه ها را ساده می کند و طراحی مجدد Purge نحوه حفظ نقشه ها را ساده می کند و خلاصه این که بالطبع با افزوده شدن این همه ویژگی جدید استفاده از آخرین ورژن نرم افزار اتوکد پیشنهاد می شود.