قدم زدن به یک فروشگاه وسایل هنری و خرید همه وسایل، کاری بسیار هیجان انگیز است. اما اگر نقاشی با قلم و جوهر می کنید ، کل چیزهایی که به آنها نیاز دارید، دو وسیله اصلی می باشد. در اینجا مواردی ذکر شده اند که قبل از شروع خرید باید در موردشان فکر کرده و تصمیم گیری کنید. راستی تا یادمان نرفته است باید گفت یک مقاله عالی در خصوص نقاشی با مداد رنگی هم در طراح شید منتشر شده است که شما را دعوت به خواندن آن می‌کنیم.

انتخاب قلم

سوال اصلی: از چه نوع نقاشی با قلم قصد دارید استفاده کنید؟ از آنجایی که ده ها مورد را می توانید در بازار پیدا کنید، بنابراین ضروری است که درابتدا با انواع اصلی آشنا شوید ، پس از آن می توانید تصمیم بگیرید کدام نوع (یا انواع) نقاشی با قلم را برای خودتان انتخاب کنید.

قلم های نوک فلزی (Dip-Nib)

قلم های نوک فلزی برای نقاشی با قلم دارای یک نوک فلزی متصل به دسته هستند که تقریباً از هر ماده ای می تواند ساخته شده باشد. نوک فولادی از وسط تقسیم می شود و کانال جوهر را ایجاد می کند. هنگامی که نوک را در جوهر فرو کنید و آن را با سطح کاغذ متصل کنید، جوهر به کانال سرازیر می گردد و یک خط ثابت و قابل کنترل را ایجاد می نماید.

قلم های نوک فلزی

با فشار کم و با زیاد بر روی نوک، می توانید عرض کانال را کنترل کنید- که عرض خط نیز پس آن کنترل می شود. قلم های نوک فلزی، به لطف نوک فلزی با دوام و کنترل خط خوب که به شما می دهند، خیلی بهتر از قلم های نی کار می باشند.

قلم خودنویس برای نقاشی با قلم

هنگامی که از قلم خودنویس برای نقاشی با قلم استفاده می کنید ، می توانید بدون متوقف کردن بارگذاری مجدد جوهر روی نوک قلم، یک خط مداوم بسازید. دلیل این امر این است که قلم های خودنویس دارای مخزن داخلی جوهر ، معمولاً یک کارتریج قابل شارژ هستند. اما قلم های خودنویس نیز دارای یک نوک فلزی هستند که باعث می شود آنها از اکثر قلم ها متفاوت باشند.

بهترین چیز در مورد قلم های خودنویس این است که می توانید آنها را در هر مکانی که می خواهید حمل کنید ، بدون آنکه نیازی به حمل یک بطری جوهر داشته باشید. استفاده از قلم خودنویس همچنین این امکان را به شما می دهد تا نقاشی شما از پاشیده شدن ناگهانی جوهر بر صفحه در امان باشد. اما این بدان معنا نیست که تصادفات به هیچ وجه رخ نخواهند داد. آنها ممکن است رخ دهند، فقط به تعداد دفعات کمتر.

قلم های هنری

انواع مختلف نقاشی با قلم را می توانید بیابید که در جایی بین قلم روزانه دفتر شما و قلم خودنویس قرار دارند. این قلم ها معمولاً دارای مخزنی از جوهر با کیفیت هستند اما لزوماً از نوک فلزی برخوردار نیستند. همچنین می توانید از طیف وسیعی از اندازه های نوک (از 0.03 تا 0.8 میلی متر) و مواد مختلف (پشم ، فیبر یا غلتک) انتخاب کنید. در اصل ، شما در حال مشاهده ترکیبات تقریباً بی پایان از اندازه ، نوع نوک ، مارک ، کیفیت جوهر و موارد دیگر هستید. گزینه های مختلف را امتحان کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما مناسب تر است.

قلم های هنری

قلم های خودکار برای نقاشی با قلم

روی قلم خودکار نخوابید! بله ، این قلم اساسی در همه جا وجود دارد ، اما این بدان معنی نیست که اوهام است. این عرضه لوازم اداری استاندارد، چیزی است که پشت همه انواع نقاشی های شگفت انگیز وجود دارد. دلیل دیگری نیز برای امتحان کردن این موضوع وجود دارد: شما می توانید جوهر قلم خودکار را برای ساخت عمق و فرم سه بعدی لایه بندی کنید، که نمی توانید با اکثر انواع دیگر آن را انجام دهید.

قلم های خودکار

گرفتن قلم خود برای شروع آزمایش

قبل از اینکه به طور واقعی شروع به نقاشی با قلم کنید، “یک نمودار” را روی یک تکه کاغذ بکشید. شما می توانید از آن استفاده کنید تا از انواع خط هایی که قلم شما (یا هر قلم دیگری) ایجاد می کند، آگاه شوید.

نوع گرفتن قلم در دست

چند علامت سریع به شما ایده می دهد.به این فکر کنید که آیا ظاهر خطوط قلم خود را می پسندید و یا نگه داشتن قلم را چگونه می پسندید. آیا نوک ضخیم یک نشانگر کوپیک را ترجیح می دهید یا نقطه بسیار ظریف میکرونی 20 میلی متری؟ در اینجا نکته این است که هیچدرست یا غلطی وجود ندارد؛ همه چیز به سبک طراحی شخصی شما بستگی دارد!

انتخاب کاغذ مناسب برای نقاشی با قلم

قلم و جوهر با انواع مختلفی از کاغذ همراه هستند. اما ممکن است پروژه خاصی که انجام می دهید به نوع خاصی از کاغذ احتیاج داشته باشد ، بنابراین قبل از شروع به طور قطع کارهایی را که قصد انجام آن را دارید در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، ممکن است شما عاشق ظاهر کاغذ آبرنگ باشید ، اما بهتر است در صورت استفاده از قلم  پرش، باید از انجام این کار امتناع کنید. کاغذ می تواند گیر باشد، نوک قلم شما را بشکند و نقاشی تان را خراب کند. در سمت تلنگر ، کاغذ رسم ممکن است برای نقاشی با قلم و جوهر خوب به نظر برسد ، اما اگر تصمیم به اضافه کردن آبرنگ گرفتید ، کارایی خوبی نخواهد داشت: کاغذ غیر متخلخل باعث جلوگیری از پخش شدن رنگ به روش مناسب می شود.

انتخاب کاغذ مناسب

پس چه چیزی را باید انتخاب کنید؟ برای کار با قلم و جوهر ، شما به طور کلی نمی توانید با تخته بریستول یا تخته تصویری اشتباه کنید. هر دو نوع آن کاملاً مسطح است ، بنابراین نوک قلم شما را پاره نمی کند. آنها همچنین تصویر شما را شفاف نگاه می دارند. و از آنجا که هر دویشان قابل جذب هستند ، آنها برای آبرنگ ، ماژیک و اکریلیک نیز ایده آل هستند – بنابراین از مخلوط کردن نترسید.

خرید جوهر

اگر تصمیم دارید از یک قلم نوک تیز استفاده کنید ، مقداری از جوهر را نیز فراموش نکنید. شروع کار با جوهر سیاه راهی است که اگر مبتدی باشید بهتر است. هنگام خرید مراقب جوهر Sumi باشید: از رنگ سیاه بسیار غنی برخوردار است.

خرید جوهر

انتخاب یک نقاشی با قلم

هنگامی که می‌خواهید نقاشی با قلم و جوهر کنید یک مسواک بگیرید. ممکن است بخواهید از یکی استفاده کنید (بعداً در این پست ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه از قلم موها را در نقاشی های قلم و جوهر خود استفاده كنید.) بهترین مسواك برای كار ، وسیله ای است كه برای پوششهای مبتنی بر آب در نظر گرفته شده است.

نقاشی کردن

کار با مداد در شروع کار نقاشی با قلم

چرا قبل از استفاده از جوهر، باید با مداد شروع کنید؟ پاسخ این سوال ساده است: شما می توانید مداد را پاک کنید ، اما با لسافده از یک خودکار قادر نخواهید بود تا اشتباهات خود را اصلاح نمایید. قبل از اضافه کردن جوهر ، تهیه یک طرح سبک با مداد می تواند به شما کمک کند ترکیب ، منظره و اندازه را درست کنید. به علاوه ، این فقط یک مداد است! بنابراین احتمال اینکه شما در خانه یکی داشته باشید، بسیار زیاد است.

کار با مداد در شروع کار

بنابراین به فروشگاه برگردید  آنچه را که لازم دارید انتخاب کنید و به کاوش در دنیای باورنکردنی نقاشی با قلم و جوهر بپردازید. شما آماده هستید!

3 گام ساده برای طراحی با هاشور به وسیله ی قلم و جوهر

طراحی با هاشور، یکی از اون اصطلاحاتی هست که ممکنه از شنیدنش تعجب کنید. اگرچه احتمالا از روی اسمش می توانید حدس می زنید که چی باشه، اما اطلاعاتتون در موردش ناقص هست.

اگه تا به حال به نقاشی با قلم و جوهر نگاه کرده‌ باشید، احتمالا نقاشی با هاشور را هم دیدید. این کار اساسا با استفاده از خطوط متقاطع برای ایجاد بافت و سایه انجام می شود. این روش ساده برای یادگیری نقاشی با هاشور، می تواند نتایج قابل‌توجهی در کار شما داشته باشد. تنها چیزی که نیاز دارید چند ابزار ساده برای شروع است.

بیایید کار رو با کشیدن یک طرح سرامیکی با شکل هندسی شروع کنیم. زاویه دار بودن خطوط، برای تمرین خط‌های مستقیمی که می خواهیم بکشیم، عالی هستند. یک شی را برای نقاشی انتخاب کنید- ترجیحا چیزی باشد که جالب به نظر برسد و اما جزئیات زیادی نداشته باشد.

آنچه نیاز دارید

شما برای انجام این پروژه، مسلما به سبد خرید خود نیاز ندارید: آنچه می خواهید فقط شامل یک کاغذ، یک قلم نوک تیز و جوهر مرکب است. شما در انتخاب رنگ جوهر آزاد هستید. یک خودکار نوک نمدی (ماژیک) هم تا زمانی که از استفاده از آن راحت هستید، می تواند مفید باشد.

  1. یک طرح کلی با مداد بکشید

این ایده، هوشمندانه است که ابتدا سوژه خود را قبل از رنگ آمیزی با جوهر، با مداد طراحی کنید. استفاده از جوهرهای متفرقه می تواند خطرناک باشد چرا که اشتباه در آن جبران ناپذیر است.

شما می‌توانید طرح کلی شی خود را قبل از استفاده از جوهر با خطوط هاشور کامل کنید. به این ترتیب قبل از رسیدن به نقطه بی برگشت، به نقاشی نگاه کرده و خطوط اضافی را پاک کنید. از آنجایی که نباید اثر مداد روی کاغذ بماند، مداد را به آرامی فشار دهید.

سایه‌ زدن را فراموش نکنید! شما می‌توانید با خطوط مورب، طرح خود را تاریک تر و عمیق تر کنید.

  1. خطوط را با استفاده از قلم و جوهر پر رنگ کنید

قبل از شروع این مرحله، یک ثانیه صبر کنید و تصویر خود را ارزیابی کنید. چطور به نظر می‌رسد؟ آیا خطوطی که ترسیم کرده اید، دقیقاً تاریک ترین و روشن ترین قسمت های شیء را نشان می دهند؟ برای قسمت های روشن، نیازی به ترسیم هیچ خطی ندارید؛ می‌توانید آن‌ها را از هم جدا کنید. برای ترسیم قسمت های تیره تر، باید خطوط خود را به هم نزدیک کرده و بسیاری از آنها را  پر رنگ کنید.

حالا رسیدیم به بخش سرگرم کننده ی ماجرا! قلم را بردارید و آن را در جوهر فرو کنید. اگر از قلم خطاطی استفاده می‌کنید، یک ورق کاغذ اضافی در نزدیکی خود داشته باشید تا جوهر اضافی قلم را بعد از اینکه از مرکب بیرون آوردید، روی آن تخلیه کنید. این به شما این امکان را می‌دهد تا از پاشیدن تصادفی جوهر روی نقاشی جلوگیری کنید و کنترل بیشتری روی جوهر قلم داشته باشید.

خطوط خود را به دقت با جوهر پر رنگ کنید. می توانید قبل از این کار چنانچه نیاز است، هاشور های بیشتری را هم به کار اضافه کنید.

  1. صبر کنید تا جوهر خشک شود

حالا باید صبر کنید. کار شما تقریبا تمام شده‌است، اما باید صبر کنید تا جوهر روی کاغذ خشک شود؛ بعد از خشک شدن جوهر، خطوط مداد را پاک کنید. طراحی نهایی، باید زوایای شیئی را که ترسیم کرده اید به نمایش بگذارد. این ممکن است واقع بینانه ترین حالت تصویر شما نباشد، اما باید نقاط پر رنگ و سایه‌های کار به خوبی دیده شوند و یک حس شفاف از فرم ایجاد شود.

حالا که قلق کار دستتون اومده، به سراغ شیء بعدی برید؛ اما این بار سعی کنید طراحی با هاشور رو کنار بزارید و فقط با قلم و جوهر نقاشی کنید!