هر آنچه که باید در رابطه با Carver یا کارور در اتوکد بدانید در این مقاله برای شما آورده شده است. Carver یک ابزار enhanced  پیشرفته شبیه به ابزار Carve در ویرایشگر Valve’s Hammer Editor است – اما بسیار پیشرفته تر از آن عمل می کند. این ابزار به شما امکان می دهد بر روی یک یا چند آبجکت برش ایجاد کرده  و یا برای حک یا Carve کردن یک یا چند آبجکت دیگر استفاده کنید. برخلاف Boolean functions در  (ProBoolean) ، این دستور multiple independent blocks یا  sealed elements ایجاد می کند. اگر بلوک اصلی convex باشد ، تمام قطعات نیز convex خواهند بود. همچنین می توانید چندین آبجکت را carve multiple  و یا  hollowed objects ایجاد کنید.

دستورالعمل استفاده عمومی از ابزار Carver

The general workflow برای carving به شرح زیر است:

1. با دکمه Add Selected as Carver آبجکت موردنظر خود را carve  کنید و آنها را به لیست Carvers اضافه کنید.

2. با انتخاب آبجکت ها و فشار دادن دکمه Add Selected as Carvee ، آبجکتی را که باید carve  شده در لیست Carve اضافه کنید.

3. برای نتایج دلخواه خود هرگونه تغییر در تنظیمات (که در ادامه توضیح داده شده است) را انجام دهید.

4. دکمه Carve را فشار دهید

نصب / حذف دستور کارور اتوکد

نصبی که هنگام بارگیری این app/plug از فروشگاه برنامه Autodesk اجرا شد ، نصب برنامه / افزونه را شروع می کند. یا بر روی app/plug ، روی نصب بارگیری شده دو بار کلیک کنید.برای فعال کردن برنامه / افزونه ، ممکن است نیاز به راه اندازی مجدد محصول Autodesk داشته باشید.برای حذف این افزونه ، اگر در حال اجراست ، از محصول Autodesk خارج شوید ، نصب را مجدداً انجام دهید و دکمه “حذف” را انتخاب کنید. یا بر روی Control Panel > Programs > Programs and Features (Windows 7/8/8.1/10) کلیک کنید و مانند هر برنامه دیگری از سیستم خود حذف کنید.

اطلاعات اضافیCarver  با Carver works with 3ds Max and 3ds Max Design 2014+ (64 Bit) کار می کند.

 مشکلات شناخته شده هنگام کار با دستور کارور اتوکد

  • هنگام استفاده از چندین Carver به طور همزمان ، بلوک های حاصله ممکن است نتایج غیر منتظره داشته باشند. که در این زمان استفاده از Carver های منفرد توصیه می شود.
  • هنگام استفاده از Interval یا لیست فریم های جدا شده با کاما با Time to Carve ، ممکن است نتایج غیر منتظره ای داشته باشید. که  استفاده از Current Frame توصیه می شود.
  • derived from carves may have non-planar UVW mapping unless Planar UVW Cap ممکن است نقشه برداری UVW غیر مسطح داشته باشد ، مگر اینکه UVW روشن باشد.
  • استفاده از Planar UVW Cap مسطح ، زمان  carveرا افزایش می دهد.
  • عملکرد Planar UVW Cap در حال حاضر از UV های طرفین مجاور جریان نمی یابد. در عوض ، Planar UVW Cap همیشه در این لحظه با مرکز چند ضلعی تراز شده است. امیدواریم از این آموزش اتوکد استفاده کامل را برده باشید.