طراحی کابینت

با سلام دوستان خوبم امیدوارم پاییزه خوبی رو پشت سر گذاشته باشید امروز میخوام سورپرایزتون کنم و چیزی رو بهتون آموزش بدم که شاید بتونه خیلی براتون کاربردی باشه. فکرشو بکنید چقد خوب میشد اگه ما میتونستیم قبل از اینکه کابینت های خونمون رو سفارش بدیم اونجور که دوس داشتیم طراحی کابینت خودمون رو انجام میدادیم و بعد همون رو سفارش میدادیم و دیگه لازم نبود به اجبار طرح پیشنهادی کابینت فروشی ها رو بپذیریم و از طرفی در زمان دوستان خوب کابینت فروشمون هم صرفه جویی میشد. این رو یادتون باشه که ما طراح شیدی ها محکوم به خلاقیت شدیم و این راهیه که ما انتخاب کردیم پس آماده اید که در کابینت خودمونو خلق کنیم؟

قبل از شروع مجموعه پست های طراحی کابینت حتما توصیه میکنم که آموزش های کلاس های اسکچاپ که پست به پست با هم داریم بررسی میکنیم و ابزارها و قابلیت های اسکچاپ رو درک میکنیم رو مطالعه کنید. نمیدونید کجاست؟ اینجا !

قسمت اول | طراحی در کابینت در اسکچاپ

در ابتدا برای اینکه مرحله به مرحله طراحی کابینت رو طی کنیم میریم سراغ مرحله ی اول یعنی طراحی درها.برای این کار یک فرم مستطیلی و یا هر شکلی طبق الگوی مد نظرتون در اسکچاپ کشیده و به وسیله ی ابزار محبوب من یعنی push/pull به شکل خودتون ضخامت بدید تا فرم کلی در شما ایجاد شود:

حالا زمان این رسیده که فرم دلخواهمون رو روی این مستطیل ایجاد کنیم که چیزی که مد نظرمون هست توی این آموزش فرم کلی درهای کابینت موجود در بازار هستش. پس با کمک ابزار tape masure یک اندازه گیری دقیق میکنیم و فرم دلخواهمون رو در وسط در اعمال میکنیم که در اینجا به کمک ابزار Arcs یک نیم دایره ایجاد کرده و با کمک ابزار Line باقی خط های موجود را رسم میکنیم:

حالا نوبت به این رسیده که به فرم دلخواهمون بعد بدیم که به کمک ابزار محبوب یعنی Push/pull میتونیم فرم دلخواهمون رو به حد مناسبی به داخل ببریم. همچنین به کمک ابزار offset میتونیم با اندازه ی دقیق این فرم رو چندین بار تکرار کنیم تا به خلق در مورد نظرمون نزدیک تر شیم:

در این قسمت میتونیم متریال مورد نظرمون رو روی شکلمون اعمال کنیم و مرحله ی اول طراحی کابینت رو به پایان برسونیم. راستی میدونید که چجوری متریال در اسکچاپ رو بیارید تو اسکچاپ.نه؟ پس اینجا رو بخونید.

در انتها با ورود متریال مورد نظرتون میتونید شکل نهایی رو داشته باشید:

خوب دیگه درمون آماده ی نصب رو کابینت هامونه تو این مجموعه پست های کابینت اجزای مختلف کابینت و طراحی کابینت رو آموزش میدیم و در آخر طریقه ی اسمبل کردن اجزای مختلف اون رو به هم آموزش خواهیم داد. پس اگه به این مجموعه علاقه دارید این پست ها رو دنبال کنید. همچنین برای رفاه و سرعت بیشتر شما مجموعه ای از بهترین درهای کابینت رو براتون قرار میدیم که با ثبت نام در اینجا میتونید به رایگان از اونها استفاده ببرید.