مدل سه بعدی طراحی سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی

مدلی که در این مطلب میخواهیم راجع بهش صحبت کنیم مدلی در جهت طراحی سرویس بهداشتی در نرم افزار 3d max هستش و همین جور که در فایل دیده میشه از فضا بیشترین استفاده شده است. برای مثال سینک دستشویی به دیوار کوبیده شده که این امر باعث میشه فضا بدون عناصر پیچیده و پر حجم به چشم بیننده ی اثر ما خوش بیاد و کمترین اغتشاش بصری رو برای ما داشته باشه.

توجه داشته باشید که همین عناصر و نکات کوچیک میتونه تو حفظ آرامش محیط ما تاثیر گذار باشه. همچنین اگه بخوام خدمت معمارهای عزیزمون بگم میتونیم عناصر خطی،نقطه ای و سطحی رو توی همه این مدل چیدمان فضایی ببنیم.
مدل مورد نظر ما از لحاظ نظم بصری امتیاز خوبی رو میگیره چون تناسبات محیط به خوبی رعایت شده.

عناصر

دوستان عزیزم دقت داشته باشید که در این مدل پنجره های کشیده ای رو شاهد هستیم که این سبک از پنجره ها در کشور ما زیاد عرف نیست و سعی کنید در صورت استفاده از این مدل پنجره های کوچکتری رو برای سرویستون انتخاب کرده و یا حتما این پنجره ها رو حذف کنید و بعد به کارفرما و یا اساتید خود نشون بدید ولی ما برای جذابیت وجود این پنجره ها اونها رو باقی گذاشتیم.

رنگ

بریم سراغ رنگ بندی جذاب این مدل که بسیار زیبا و دیدنی بین تن های آبی جابه جا شده و تونسته حس آرامش یک دوش عصرگاهی رو به ما القا کنه.همونجور که میدونید رنگ آبی سکون و سکوت رو به ارمغان میاره و طی تحقیقات گسترده ای که من روی رنگ ها داشتم رنگ آبی حس تازه شدن رو به اکثر آدمها میده.

کاشی کاری

بی اندازه از رنگ های ملایمی مثل همین آبی در چیدمان و طراحی سرویس بهداشتی هاتون استفاده کنید بازخورد های حسی بسیار خوبی از این رنگ خواهید گرفت.
دوستان خوبم به کاشی ها ی این سرویس بپردازیم. دقت کنید که بر خلاف عرف طراح های کشورمون در این مدل سعی بر این شده که تمامی کاشی ها عینا شبیه هم تکرار نشده باشد و از تکرار فضا که باعث کسل کننده شدن محیط میشه پرهیز شده. ولی تن رنگی کاشی ها بر اساس قاعده ی کم و زیاد شدن فضا تنظیم شده که چشم بیننده از محیط خلق شده از سمت ما خسته نخواهد شد.

دقت داشته باشید که کاشی های کف به سبکی انتخاب شده که اگر آبی روی زمین جمع شد زیاد به دید بیننده وارد نشه و این خیلی خوبه که میتونیم تا حد زیادی کثیفی های احتمالی رو با این کاشی ها تا مدتی پوشیده نگه داریم که تاثیر به سزایی در طراحی سرویس بهداشتی داره.

طراحی سرویس بهداشتی

(بخش جذاب اسکیس مانند برای معماران عزیز)

نورپردازی

نورپردازی جذابیت چشم بیننده ! تا حالا شده به این دقت کنید که چرا توی طراحی سرویس بهداشتی مون از نورهای سبک تری استفاده نمیکنیم؟

مطمئن هستم که کمتر جایی دیدید که از این نورهای ملایم استفاده بشه. دقت کنید که تا چه حد شیوه ی طاقچه ی ایجاد شده با وجود سنتی/مدرن بودن سبک اون تونسته تو بهینه شدن اجزای سرویس موثر باشه. یعنی با وجود این طاقچه امکان این به وجود اومده که دیگه آویز های اضافی سرویس حذف بشه و یک اغتشاش بصری بسیار بد رو حذف کنه. توی طراحی هاتون این کار رو زیاد تکرار کنید از کارفرماتون به هیچ وجه نترسید. من جوابای خوبی از این دسته کارها گرفتم چون هم حس خلاقیت خودم رو ازضا کردم و هم تونستم یه امتیاز مثبت از کارفرمام بگیرم که با همین سنت شکنی ها پروژه های بیشتری رو دریافت کنم و این قطعا روی آینده ی شغلی شما تاثیرگذاره.
از نورپردازی های مخفی که در این مدل و در طاقچه ی خلاقانه مون طراحی شده بسیار زیاد استفاده کنید بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
بدون ترس خلق کنید هیچ کهنگی ای روبروی خلاقیت طراح شیدی ها نمیتونه قرار بگیره!
فایل سه بعدی 3d max در ادامه قرار داده شده امیدواریم از این مدل زیبا استفاده ببرید.
با ما طراح شید

دانلود فایل