طراحی آشپزخانه با 3d max

دوستان خوبم سلام. در ادامه ی پست های طراحی و خلاقیت بصری به دومین طرح سه بعدیمون میرسیم که در این طرح هم با نرم افزار 3d max به طراحی آشپزخانه میپردازیم.

نورپردازی

بیایید از نورپردازی در فضای آشپزخانه حرف بزنیم. همونطور که میبینید در این فضا هم نورهای غیر طبیعی به وسیله ی لوستر و هم نورهای طبیعی که نور خورشید میباشد و از بیرون محیط منتشر میشه به خوبی استفاده شده. دوستان خوبم همیشه سعی کنید از طبیعت استفاده ی مناسبی ببرید چون این به قوای فضای شما کمک بسزایی میکنه. اگه به صورت عامیانه بخوام بهتون بگم باید ازتون بپرسم تا حالا دیدید که کسی از محیط طبیعی خودساخت بدش بیاد؟

کابینت ها

در استراتژی چیدمان آشپزخانه مهمترین عنصر، عنصر کابینت ها هستش و تاثیر گذار ترین خاطره را در ذهن مخاطب ما خواهد گذاشت زیرا در ورود به منزل اولین چیزی که در خانه دیده میشه کابینت های خونه هستش. دقت کنید که مهمترین قاعده برای طراحی کابینت ها قاعده ی تعادل قرینه هستش که اصل قرینگی الگوی آشپزخانه باید بر این اساس باشه. ریتم ایجاد شده در فرم در ها رو فراموش نکنید. برای یادگیری ایجاد انواع در میتونید پست مربوطه رو از اینجا ببینید!

رنگ فضا

میرسیم به قسمت جذاب هر فضایی از جمله فضای مورد بحث. اگه دقت کنید بیشترین چیز و اولین چیزی که از رنگ بندی این فضا به چشم ما میخورد یک تضاد جذاب است که رنگ محیط رنگی ملایم است و رنگ کابینت ها به صورت کاملا عکس با تنی تیره به محیط قالب شده. این یعنی تسلیم شدن حس بینایی انسان در برابر رنگ بازی و شیطنت رنگی در محیط. از این تضاد نترسید بی اندازه از این کار استفاده کنید.

چیدمان فضایی

دوستان خوبم دقت کنید که از خلاقیت در فضا نباید ترسید. ما تو کشورمون عادت داریم که تابلو ها رو توی فضای حال بزنیم و از اونا استفاده کنیم. یادتون نره که تابلوها زبون دارند و میتونند با ما حرف بزنند فقط کافیه که عمیق شید و ببینید که چه خوش سخن هستند تابلوها! پس این سنت شکنی رو حتما متحمل بشید و تابلو توی آشپزخونتون نصب کنید و ببینید که هنگاه صبحانه تا چه اندازه آرامش رو به شما هدیه میده.

در نهایت میتونم بگم کابینت هاتونو طبق اون چیزی که تو ذهن دارید پیاده سازی کنید و بدونید که میتونید خیلی بهتر از حتی این کاره های این حرفه ام طراحی کنید. برای طراحی و خلق این اثرها آموزش های ویژه رو در راه دارید. منتظر خبرهای خوب باشید!

فایل سه بعدی 3dmax این طرح رو میتونید در انتهای این پست دانلود کرده و استفاده کنید

طراحی آشپزخانه

با ما طراح شید

دانلود فایل