ثبت نام

خروجی گرفتن در اسکچاپ

ax-shakhes-kelas4
ب

امروز در این آموزش اسکچاپ چگونگی خروجی گرفتن در اسکچاپ از مدل طراحی شده خودمان  به فرمت های مختلف را خواهیم آموخت و می آموزیم که چگونه برای ارائه های طراحی مان بسیار راحت از این نرم افزار به نرم افزار های دیگر برویم و قابلیت ادیت روی هر کدام را داشته باشیم:

خروجی گرفتن در اسکچاپ:

در ابتدا باید بگم که در اسکچاپ خروجی گرفتن برای نرم افزارهای دیگر به صورت فرعی انجام میشود و قابلیت مستقیمی از خود نرم افزار به جز نرم افزار های اختصاصی گوگل وجود ندارد ولی قابلیت ورودی از نرم افزار های مختلف را دارا میباشد.

در ابتدا مدل طراحی شده را باز کرده و به محیط اسکچاپ میاوریم و پس از آن به نوار ابزار منو بار اسکچاپ رفته و روی گزینه ی File کلیک کرده و روی گزینه ی Export کلیک میکنیم:

 

 

در اینجا با چهار گزینه روبرو هستیم که که هر کدام قابلیت متفاوتی برای خروجی گرفتن در اسکچاپ را دارا میباشند:

گزینه ی اول ۳d model میباشد که با کلیک کردن روی آن به باکس خروجی سه بعدی برای گوگل ارت خواهیم رفت که کاربردی خواهد بود:

گزینه ی دوم ۲d model میباشد که در این قسمت میتوانیم از مدل طراحی شده خودمان مدل ۲ بعدی تهیه کنیم که اسکچاپ فرمت های رایج رو ساپورت کرده و به نمایش در میاورد از جمله jpej png و… که همونجور که میبینید میتوانید فرمت مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه ی Export کلیک کنید:

 

 

گزینه ی سوم Get pro 3d export میباشد میباشد که با خرید لایسنس نرم افزار شما امکان این رو خواهید داشت که طرح خود را به نرم افزار های مختلفی ببرید

 

 

و در آخر هم گزینه ی Animation میباشد که در این مورد پس از انتخاب سکانس های انیمیشن تون فعال میشه که آموزش تهیه انیمیشن از مدل طراحیتون رو در پست های بعدی خواهیم داد که میتونه بسیار تاثیر گذار در طرح پیشنهادی شما توسط اسکچاپ باشه و تیم طراح شید همیشه به شما توصیه میکنه ازش استفاده بکنید..برای حرفه ای تر شدن..!

امیدوارم از این آموزش استفاده کافی رو برده باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طــراح شـــید

طراح شید سال ۱۳۹۵ با هدف به وجود آوردن محلی مطمئن برای یادگیری با تیمی قدرتمند و آگاه آغاز به کار کرد. هدف این گروه پر کردن خلاء بین محیط آموزشی و محیط کاری بود. زیرا که دانش آموختگان مراکز آموزشی کشور با داشتن علم تئوری خوب، قادر به فعالیت در شرکت ها و سازمان ها نیستند. در واقع هدف، آموزش این دانش آموختگان و صد البته علاقه مندان به دنیای طراحی برای لذت بردن از طراحی و علم کاربردی جهت استفاده در محیط کار هستش.

گواهی ها: