به احتمال زیاد زمانی در مورد اتوکد جست و جو خواهید کرد، که دانشجوی رشته معماری، برق، مکانیک، عمران و راه‌سازی، جغرافیا و شهرسازی و ….  و یا در زمینه‌هایی چون طراحی فضای سبز، طراحی صنعتی و کارخانجات، تاسیسات و لوله‌کشی و ابزارآلات و نقشه‌های تاسیساتی مشغول به کار باشید. در این مقاله می‌خواهیم به چگونگی حذف کامل برنامه اتوکد بپردازیم. پس با آموزش اتوکد ما همراه باشید…

چرا اتوکد را یاد بگیریم؟

یادگیری اتوکد معمولا برای شما دوره دانشجویی و انجام پروژه‌ های دانشگاهی را یادآوری می‌کند. اگر شما هم اولین بار است که برای این برنامه هیجان انگیز جست و جو می‌کنید، باید ذکر شود که اتوکد یک نرم افزار آموزشی اصلی برای ترسیم در تمام رشته‌های متفاوت آموزشی می‌باشد. در این مقاله در مورد  حذف کامل اتوکد در کامپیوتر صحبت خواهیم کرد، اما قبل از آن برای پیدا کردن انگیزه شاید برای شما جالب باشد که بدانید اهمیت یادگیری و آموزش این نرم افزار به چه میزان مهم می‌باشد و دارای چه مقدار درجه اهمیتی است.

نرم افزار اتوکد و بحث مهم آموزش!

نرم افزار اتوکد autocad که یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار ها در بسیاری از زمینه‌ها که نیازمند طراحی و ترسیم نقشه می‌باشد، شناخته شده است. مورد استفاده افراد و کاربران  زیادی می باشد که در این زمینه‌ها فعالیت دارند  و دارای دو محیط دو بعدی و سه بعدی می باشد که افراد حرفه ای در این زمینه، معمولا محیط دو بعدی را به محیط سه بعدی این نرم افزار را ترجیح می‌دهند. زیرا محیط سه بعدی را برای طراحی‌های سه بعدی خیلی ایده آل نمی‌بینند و در نتیجه محیط دو بعدی این نرم افزار اتوکد معمولا  کاربرد بیشتری دارد و ابزارها و امکاناتی واقعا ضروری و مفید را در اختیار کاربران قرار میدهد.  پس یاد گرفتن و تسلط به محیط دو بعدی یکی از  ملزومات برای هر دانشجویی که در زمینه طراحی و ترسیم نقشه فعالیت  و برای یادگیری  از این محیط استفاده می‌کند، می‌باشد و بنابراین می‌توان گفت تسلط بر قابلیت‌‌ها و ابزارها و دستورالعمل‌های این نرم افزار برای کاربران ضروری می‌باشد.

استفاده از جزوات و  فیلم‌ها و  کلاس‌های آموزشی  برای یادگیری و تسلط بیشتر!

با استفاده از جزوات، فیلم‌ها و مطالب سایت‌ها و یا حتی کلاس‌های آموزشی ، شما قادر خواهید بود که در طول یک  دوره کوتاه و مشخص ترفند ها و نکات خاص مربوط به اتوکد فرا بگیرید و وقت خود را برای مطالعه آموزش های غیر کاربردی تلف نکنید , اگر به صورت حرفه ای با اتوکد کار کرده باشید می‌دانید که نرم افزار اتوکد چیزی بجز فرا گرفتن کد ها و دستورات مختص به این نرم افزار نیست. در واقع فرا گرفتن دستورات اتوکد مساوی  با فرا گرفتن اتوکد می‌باشد.  که در حقیقت با کمک یک ابزار کمک  آموزشی کامل  و مناسب می‌توانید به‌صورت کامل دستورات  و کدهای مورد نیاز آموزشی را یاد بگیرید و با تسلط به ابزارها و قابلیت‌های این نرم افزار و همچنین نکات مربوطه برای محدود نشدن در کار با اتوکد، طراحی‌های حرفه ای و دقیقی را ارائه دهید.

یک کمک  آموزشی مفید این امکان را به شما می‌دهد تا از تمامی اطلاعات و ویژگی های افزوده شده به  نسخه‌های جدید نرم افزار حرفه‌ای اتوکد به همراه تمامی تغییرات و کلید های میانبر و … که  وجود دارد ، آگاه شوید و دقت نمایید که یک جزوه کامل جزوه‌ای می‌باشد که تمام نکات ذکر شده در آن وجود داشته باشد و هر گونه تغییر در یک ورژن جدید نسبت به ورژن های قبلی این نرم افزار در آن فایل جمع آوری شده  باشد تا شما بتوانید  به‌طور کامل مسلط بر این نرم افزار و تغییرات ایجاد شده و همچنین ویژگی های جدید داشته باشید و بتوانید استفاده های مورد نظر خود را از  نسخه مورد نظر و امکانات دو بعدی و سه بعدی آن داشته باشید .

چگونگی حذف کامل اتوکد

همانند هر برنامه دیگر، اتوکد نیز ممکن است دارای قابلیت‌ها و مهارت‌هایی  برای انجام  وظایفی که کاربر به آن‌ها نیاز دارد، باشد و ابزارهای فوق العاده‌ای را در اختیارش قرار می‌دهد. بنابراین شما باید با تمام این دستورالعمل‌ها و مهارت‌ها آشنایی باشید. به همین منظور در این مقاله سعی بر ذکر دستورالعمل‌های مربوط برای حذف کامل اتوکد از کامپیوتر را ارائه خواهیم داد. به این علت که زمانی وجود دارد که شما نیاز دارید برنامه اتوکد را به طور کامل حذف و مجددا نصب  کنید.

چرا باید نرم افزار اتوکد را به طور کامل حذف کنیم؟

بسیاری از کاربران مطمئنا از اهمیت حذف کامل برنامه ها از کامپیوتر اطلاع دارند.  اما برای کاربرانی که دلیل این موضوع را نمی‌دانند می‌توانیم ذکر کنیم که گاهی فایل های خراب شده و ناهماهنگی های رجیستری می تواند باعث خراب شدن سیستم عامل و مشکلات نصب سایر نسخه های نرم افزاری شود، به همین امر ضروری می‌باشد که نرم افزار مورد نظر را به‌طور کامل حذف نمایید.

حذف کامل اتوکد

دستورالعمل حذف اتوکد

در این مقاله ما دستورالعمل هایی  را برای حذف کامل این نرم افزار از کامپیوتر را ارائه خواهیم داد.

برای حذف اتوکد ، از برنامه Universal Uninstaller Revo Uninstaller استفاده می‌شود.

  1. Revo Uninstaller را باز کنید و سپس بخش “حذف” و “همه برنامه ها” را باز کنید. در لیست برنامه ها، اتوکد را انتخاب کنید، روی «حذف» کلیک کنید.
  2. Revo Uninstaller Avtokad Removal Wizard راه اندازی خواهد شد. در پنجره ای که ظاهر می شود، روی دکمه «حذف» کلیک کنید. در پنجره بعدی مجدد روی “حذف” کلیک کنید.
  3. فرآیند حذف برنامه شروع می شود، که ممکن است کمی زمان‌بر و طولانی باشد. در هنگام حذف، اشیاء سه بعدی فانتزی توسعه یافته در برنامه های Autodesk بر روی صفحه نمایش داده می شود.
  4. هنگامی که حذف کامل شد، روی Finish کلیک کنید. اتوکد از کامپیوتر خارج می‌شود، اما باید “دم” برنامه را حذف کنیم، باقی مانده در دایرکتوری سیستم عامل صورت می‌پذیرد.
  5. در Revo Uninstaller بمانید و فایل های باقی مانده را بررسی کنید. روی “جستجو” کلیک کنید.
  6. بعد از مدتی لیستی از فایل های غیر ضروری را مشاهده خواهید کرد. روی «انتخاب همه» و «حذف» کلیک کنید. منوهای باز شده باید در همه کادرهای فایل نمایش داده شوند. پس از مشاهده‌ی آن “بعدی” را کلیک کنید.

به همین راحتی حذف کامل اتوکد انجام شد و خوشبختانه حالا شما می دانید که چگونه اتوکد را از کامپیوتر خود حذف کنید! خوشحال خواهیم شد که نظرتان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.