تا حدود زیادی، ادراک ما تابع بینایی ماست.ما به دیدنی هایی که حس خوبی در ما ایجاد می کنند دلبسته می شویم.به همین دلیل است که فروشگاههای خرده فروشی، عرضه کالاهای خود را با بالون و سایر ابزار تزیینی گسترش می دهند، چراکه میدانند خریداران به اندازه کافی جهت مراجعه مشتاق می شوند. برای به تصویر کشیدن نحوه افزایش تغییرات با محتوای بصری صرف از اینکه تا چه حد موارد بصری درجذب بینندگان  موثرند، به این آمارها، توجه کنید:

 در سال 2016، بالغ بر 60% از بازاریابان B2B( تجاری به تجاری) و کسب و کارهای کوچک برنامه ریزی کردند تا سرکمایه گذاریها را در راهبردهای بازاریابی ویدیویی افزایش دهند(CMI).

 به طور متوسط، پیامهای توییتی دارای تصویر، از 150% بازنشر بیشتر نسبت به موارد بدون تصویر برخوردارند( Hub-Spot).

 بطور متوسط ، پستهای فیسبوک دارای تصویر،  از مشارکت 2.3 برابری نسبت به موارد فاقد تصویر برخوردارند (Buzz Sumo).

نکته در این است که موارد دیداری تاثیر خود را بر بیننده ها می نهند.شما باید بیاموزید که چطور به نحوی عاقلانه از آنها بهره گیرید. بیایید در این پست به این مقوله بپردازیم که چطور محتوای دیداری مانند داده نگاری گرافیکی و فیلمهای ویدیویی می توانند بینندگانتان را به تغییر تشویق کنند.

✨ 1- اثر را با فن چاپ (تایپوگرافی) صحیح خلق کنید

بازدیدکنندگان وب سایت، برخلاف کسی که کتاب می خواند،محتوا را از چپ به راست تا آخر خط  نمی خوانند تا سپس به خط بعدی بروند.در واقع به صورت مجازی اتفاقی در پیشرفت روی نمی دهد.بازدیدکننده ها یا مستقیم به سراغ آنچه نیاز دارند می روند و یا اینکه در جستجوهای خود ، اگر مطلب جالبتری ، مثلا تخفیف 30درصدی برای شوینده، نگاهشان را معطوف به خود سازد، متوقف می شوند.

طراحان امروزی ، از تایپوگرافی جهت جذب و حفظ توجه بازدیدکنندگان استفاده می کنند.اندازه، شکل و قرارگیری فونتهای گوناگون، پیامتان را تقویت می نماید و شما می توانید تمرکز را به آنجا که بیش از همه می خواهید، هدایت کنید.

چاپ نگاری توپر در این صفحه وب را در نظر بگیرید.فونت شکسته، فونت تحریر گر را تکمیل می کندو محصولی از حس شخصی را برای سایت عرضه میکند.استفاده از رنگ جهت تاکید بر کلمات چشم را مجذوب میکند و حس مثبتی به بار می آورد.

افزایش تغییرات با محتوای بصری

✨ 2-داده ها را به صورت تصویری ارائه کنید

آیا ترجیح می دهید  فایل PDF حجیم با توضیحات  و جملات طولانی را بخوانید یا اینوگرافیک رنگی که از آیکون های ساده و متن جهت نمایش اطلاعات استفاده می کند؟ پاسخ کاملا روشن است. گنجاندن طراحی اینفوگرافیک خوش طرح در پست بلاگ یا صفحه وب شما،افراد را متقاعد می سازد تا درنگ کنند و آنچه باید بگویید را نظاره کنند.

اما آیا این کار تغییر را افزایش می دهد؟ در اینجا چند شاهد ایجاب کننده وجود دارد:

افزایش تغییرات با محتوای بصری

 تصاویر یادسپاری حافظه را افزایش می دهند:

کسانی که  اطلاعات را می شنوند، فقط 10% آن را 3 روز بعد به یاد می آورند.اما اگر اطلاعات در کنار تصویر قرار گیرند، در همان بازه زمانی احتمالا تا  65% به یاد شخص می آید.افراد هنگام خواندن مطلبی درخصوص فواید موز که توام با تصویر است، زمان راحت تری را  نسبت به خواندن سه پاراگراف متنی سپری می کنند.و هرچقدر بازدیدکنندگان زمان بیشتری را با شما سپری کنند، احتمال روی آوریشان ] به شما[ بیشتر است. این یکی از دلایل تمایل کسب و کارها برای افزایش تغییرات با محتوای بصری است.

 شراکتهای بیشتر، به عرضه های بیشتر منتهی می شود

طبق اظهارات گروه NN، اینفوگرافیکها سه برابر بیش از سایر انواع محتوا در رسانه های جمعی مورد  اشتراک و علاقه می باشند. از آنجا که افراد بیشتر دوست دارند تا پست را با اینفوگرافیک به اشتراک بگذارند،این کار به شما کمک می کند سریعتربه  افراد بیشتری برسید.

افزایش تغییرات با محتوای بصری

✨ 3-محصولات خود را با فیلم ویدیویی نمایش دهید

مطالعات نشان می دهد 73% مصرف کننده ها تمایل دارند پس از دیدن فیلمی که در خصوص محصول توضیح می دهد، نسبت به خرید آن اقدام کنند.رسانه، شیوه مورد علاقه بسیاری از خریداران جهت کسب اطلاعات شده است.

متاسفانه استفاده کننده ها از اینترنت توجه اندکی به ظرفیتها دارند و اگر چندثانیه نخست از فیلمتان آنها را شیفته سازد، کار خود را برای تماشای فیلم شما به تاخیر می اندازند.با داشتن این مطلب در ذهن، اینجاست که می توانید ویدیوهایی موثر برای خود بسازید.

 بر محصول تمرکز کنید:

ویدیوها این امر را برای برندها ممکن می سازند که محصولاتشان را به شیوه هایی عرضه کنند تا افراد را واقعا نسبت به خرید ترغیب نمایند. ویدیوهای آموزشی فرصتی جهت آشناسازی مستمعین با کالاها فراهم می کنند. برای مثال برند لوازم اثاثیه IKEA، کانال یوتیوب  خود را دارد که در فیلمهای گوناگون “..چگونه..” ، به بینندگان نشان می دهد چگونه نسبت به سرهم بندی محصولات برند، اقدام کنند.

 بر کیفیت تمرکز کنید:

حال که ویدیو بسیار محبوب و گسترده است، باید سطح حرفه ای را کامل کنید.فیلم خود را برای صفحه نمایشی که روی آنست ، مناسب درآورید.برای مثال بازدیدکننده های فیسبوک بیشتر تمایل دارند متوقف شوند و به تماشای  فیلم خوداجرای دارای زیرنویس بپردازند.اگر فیلم شما، آماتور و ضعیف باشد، بازدیدکننده ها توجه می کنند و برند شما را غیرحرفه ای تلقی می نمایند.

افزایش تغییرات با محتوای بصری

✨ 4-احساس عاطفی را با طراحی بصری خلاقانه منتقل کنید:

دلیلی وجود دارد که چرا افراد در تبلیغات بیمه عمر لبخند می زنند.این کار جهت اطمینان بخشی به ماست که علیرغم ماهیت غم انگیز بیمه،این افراد از خریدشان شادند و حس امنیت دارند;و شما نیز به همین ترتیب.

نکته اینجاست که انسانها موجوداتی تلقینی هستند.ما عواطف خود را برحسب آنچه از اطراف خود درک  می کنیم بنا می نماییم. وقتی خنده شخص دیگری به گوشمان می رسد ناخودآگاه لبخند می زنیم،و هنگامی که وضع رقت بار کسی را می بینیم، احساس اندوه می کنیم.

برندها می توانند از این تمایل جهت کسب امتیاز برای خود بهره برند. تمام آنچه می خواهد، کمی خلاقیت است.این تصویر را در صفحه هدف درنظر بگیرید.این تصویر، با استفاده هوشمندانه از تایپوگرافی، پیامی قدرتمند را به هرکس که آن می بیند ، ارسال می نماید.

 انتقال کلیدی

جهت پوشش کلی افزایش تغییرات با محتوای بصری ، حتی عناصر دیداری ساده مانند فونتی که استفاده می کنید می توانند بر تغییرات، تاثیر بگذارند.موارد بصری مانند اینفوگرافیکها که به شیوه ای جذاب اطلاعات ارائه می کنند، به حفظ بازدیدکننده ها و متقاعد ساختنشان جهت تغییر، کمک می نماید.اگر درحال تهیه ویدیو هستید، هدفتان شفافیت با کیفیت بالا باشد و تمرکز خود را بر محصولاتتان معطوف نمایید.سرانجام، موارد بصری عاطفه را بر می انگیزند.به واسطه خلاق شدن با طرح دیداری خود، از این کار به نفع خود بهره مند شوید.