مدت ها بود می خواستیم در خصوص لوگو های ایرانی در طراح شید به بحث و گفتگو بنشینیم و امروز خوشحالم از اینکه بالاخره موفق شدیم به این امر دست پیدا کنیم. مقاله ای که در ادامه مطالعه می فرمایید حاصل تلاش و پژوهش تیم طراح شید در عرصه طراحی لوگو است که برای فراخ شدن این علم در کشور تلاش میکنیم. خوب بگذریم از این مسائل، باید خدمتتون بگم ما تو این مقاله از شروع طراحی لوگو دیجیکالا همراه بودیم و تا به امروز که این لوگو فعلی را دارند. ما در این مقاله به بررسی لوگو دیجی کالا پرداختیم. با طراح شید همراه باشید.

 • آرم دیجی کالا از کجا آمده است؟
 • تحلیل کلی لوگو دیجی کالا چیست؟
 •   فونت لوگو دیجی کالا چیست؟
 • رنگ بندی لوگو دیجی کالا چیست؟
 • بررسی آرم دیجی کالا از ابتدا تا امروز به چه شکل است؟
 • طراحان لوگو دیجی کالا به چه مواردی توجه کرده اند؟
 • بررسی عناصر موجود در لوگو دیجی کالا به چه شکل است؟
 • لوگوهای مشابه دیجی کالا چیست؟
 • موارد استفاده لوگو دیجی کالا به چه شکل است؟
 • دانلود لوگو دیجی کالا به چه شکل انجام می گیرد؟
 • احساس افراد مختلف نسبت به لوگو دیجی کالا به چه شکل است؟
 • نقدهای مربوط به لوگو دیجی کالا چیست؟
 • تاثیر لوگو در برند سازی دیجی کالا به چه شکل است؟

تاریخچه لوگو دیجی کالا

تاریخچه لوگو دیجی کالا

لوگو، شخصیت یک برند را نمایش می دهد. مطمئنا طراحان دیجی کالا برای انجام این کار، ابتدا باید می فهمیدند که شخصیت اصلی برند دیجی کالا چیست. پس از آن که طراحان یک ایده روشن در مورد آنچه دیجی کالا را منحصر به فرد کرده بود، پیدا کردند ، انتخاب متودهای طراحی برای تکمیل آرم دیجی کالا بسیار ساده تر شده بود. حال در این مقطع سؤالاتی وجود داشت که طراحان میبایست از مدیران دیجی کالا میپرسیدند، تا به هویت واقعی برند دیجی کالا دسترسی پیدا کنند، سوالاتی از این قبیل که:

 • چرا این تجارت را شروع کرده اند؟
 • اعتقادات و ارزشهایی که به عنوان یک شرکت برای آن ها مهم است چیست؟
 • برند آن ها قرار است چه کارهایی را بهتر از رقبای خود انجام دهند؟
 • چه چیزی برند دیجی کالا را خاص کرده است؟

و سوالاتی از این قبیل که به ایجاد یک استراتژی قوی برای آرم دیجی کالا بسیار ضروری بود و سپس شروع به انجام مراحل بعدی برای طراحی آرم دیجی کالا شد.

تحلیل کلی لوگو دیجی کالا

تحلیل لوگو دیجی کالا

برای درک اینکه یک لوگو چه کارهایی را انجام می دهد، ابتدا باید بدانیم که هدف اصلی لوگوها چیست. فرایند طراحی یک لوگو باید با هدف این باشد که لوگو فوراً قابل تشخیص ، الهام بخش، ایجاد حس اعتماد، تحسین، وفاداری و برتری ضمنی باشد. لوگو یکی از جنبه های مهم در برندهای تجاری یا یک نهاد اقتصادی یا یک شرکت است و شکل ها، رنگ ها، فونت ها و تصاویر آن معمولاً نشان دهنده هویت آن شرکت است. در واقع از لوگوها  برای شناسایی استفاده می شود. یک لوگو خوب به صورت مشخص، مناسب، عملی، گرافیکی و ساده است و پیام مورد نظر برند را منتقل می کند. یک لوگو باید بتواند در هر اندازه چاپ شود و در اکثر موارد بدون رنگ خاصی موثر عمل کند. یک لوگو عالی در اصل به دو مورد که مفهوم عالی و اجرای عالی است توجه دارد.

برندسازی باید اصلی ترین استراتژی بازاریابی شرکت دیجی کالا می شد. در واقع برند دیجی کالا باید داستانی را بیان می کرد و بخشی از آن داستان، لوگو دیجی کالا بود. دیجی کالا ثابت کرد که با داشتن یک لوگو ساده می توان کاری کرد که مشتریان، این برند را به طور واضحی به یاد داشته باشند. برای این کار شرکت دیجی کالا از متخصصان در زمینه طراحی گرافیک استفاده کرد و طراحان یک لوگو ساده را با هارمونی رنگ های قرمز و طوسی و پست زمینه سفید رنگ ایجاد کردند. لوگویی که تاثیر عمده ای در چگونگی درک مشتریان از برند دیجی کالا ایجاد کرد.

 فونت لوگو دیجی کالا

در حالی که اکثر افراد با مفهوم روانشناسی رنگ ها آشنا هستند، یعنی به طور مثال اینکه چگونه رنگ ها می توانند باعث شوند که تفکر و رفتار متفاوتی در افراد ایجاد شود، اما اغلب نمی دانند که ما تحت تأثیر روانشناسی نوع تایپوگرافی نیز هستیم. ارتباطات ما با الوگوریتم های مختلف الهام بخش، باعث ایجاد ایده ها و احساسات قدرتمند می شود. برای شرکت ها ، این بدان معنی است که انتخاب تایپوگرافی مناسب در طراحی لوگو می تواند به آن ها کمک کند تا شخصیت برند خود را ایجاد کنند.  اینکه طراحی یک لوگو با یک تایپی که جدی و هوشیار و برای تعریف یک برند “رسمی” باشد یا انتخاب تایپی روان تر و “جذاب  تر” باشد، در شناخت مؤثر یک برند بسیار کاربرد دارد.

فونت لوگو دیجی کالا

هنگامی که طراحان می خواهند برای ایجاد لوگو، فونت هایی با ویژگی های متمایز ایجاد کنند، می توانند گزینه هایی را انتخاب کنند که دارای ویژگی هایی باشد که به بهترین وجه ممکن، نمایانگر تجارت آن برند باشد. به لطف عاملی به نام “اثر برتر تصاویر” ، انسان بیش از هر چیز دیگری محرک های بصری را به یاد می آورد. این بدان معنی است که اگر افراد بخواهند نام تجاری یک برند را به یاد بیاورند، باید جذابیت بصری آن را تقویت کرد، و این جایی است که روانشناسی تایپوگرافی وارد می شود.

با کمی دقت به لوگو دیجی کالا متوجه می شوید که نوع لوگو دیجی کالا با استفاده از کلمات کلیدی (یا logotypes) ایجاد شده است. در واقع استفاده از کلمات کلیدی روشی بسیار ساده برای استفاده از نام برند دیجی کالا به عنوان یک لوگو بوده است و طراحان برای اینکه به آن شخصیت و ارزش تشخیص دهند از تایپوگرافی در لوگو، استفاده کرده اند.

فقط کافی است به کلمات کلیدی دیجی کالا نگاه کنید. فونت ساده ای که با کمی تغییرات و خلاقیت و با استفاده از ابزارهای ویرایش ایجاد شده است. در واقع اگر نام تجاری خوبی مثل دیجی کالا داشته باشید می توانید با استفاده از تایپوگرافی و تغییرات در آن، از نام برند خود به عنوان لوگو استفاده نمایید.

رنگ بندی لوگو دیجی کالا

برای درک این که چقدر طراحی یک لوگو قادر به تأثیر ماندگار در ذهن بینندگان است، درک روانشناسی رنگ ها، شکل ها و سبک ها در طراحی لوگو، امر مهمیست. به یاد داشته باشید هر ویژگی در یک لوگو معنای اضافی به آن می دهد. اصطلاح لوگو از واژه یونانی “logos” گرفته شده است که به معنی “کلمه” است. از این رو روند طراحی لوگو فعالیت ایجاد هویت بصری برای “کلمه” است که در مورد یک تجارت خاص صحبت می کند.

رنگ لوگو دیجی کالا

رنگ ها می توانند معانی مختلف را در یک لوگو داشته باشند. روانشناسی پیچیده ای در پشت رنگ ها نهفته است، در واقع رنگ ها در لوگو ها، عواطف و ایده های خاصی را ایجاد می کند. با نگاه بر لوگو دیجی کالا متوجه می شویم که رنگ های اصلی تشکیل دهنده آن قرمز و طوسی با پس زمینه سفید و رنگ سفید برای پس زمینه های رنگی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تئوری رنگ ها، بهتر است به تعابیر روانشناسی رنگ های استفاده شده در لوگو دیجیکالا و معانی آن بپردازیم.

 • رنگ قرمز: نشان دهنده هیجان و شور است و یک گزینه عالی برای لوگو برندهایی است که می خواهند ثبات و نیروی جوان را نشان دهند.
 • رنگ طوسی: نشان دهنده ظاهری بالغ، کلاسیک و جدی است. سایه های تیره تر برای مرموز تر شدن لوگو است، در حالی که سایه های روشن تر نشان دهنده مقبولیت در نزد مردم بوسیله رنگ یک لوگو برای برند است.
 • رنگ سفید: نشان دهنده پاکی، سبکی مدرن و مینیمالیسم است. رنگ سفید به عنوان یک رنگ خنثی در ترکیب با تمام رنگ های دیگر کار می کند، و حس تمیز، جوانی و اقتصادی را بر می انگیزد.

بررسی آرم دیجی کالا از ابتدا تا امروز

ایجاد آرم دیجی کالا اولین قدم در مسیر برندسازی بصری از ابتدا تا امروز بوده و علاوه بر قرار دادن صرف یک نام در یک شکل مشخص، عوامل بی شماری نیز در این فرآیند دخیل بوده است. ایجاد یک آرم برای دیجی کالا یک مسئولیت بزرگ بوده، زیرا به معنای یافتن روشی بصری برای برقراری سریع و ارتباط موثر آرمان های این برند بوده است. در واقع آرم دیجی کالا از ابتدا تا امروز اولین فرصت برای ایجاد تأثیر در بین مخاطبان بوده است. موردی که می تواند در درک مشتریان از این برند و تعاملاتی که آنها با برند دیجی کالا دارند تأثیر بگذارد. اما در چنین بازار رقابتی که امروز به وجود آمده انتخاب طرحی که به اندازه کافی قدرتمند برای جذب، تعامل و الهام بخش باشد دشوار است، اما خوشبختانه دیجی کالا با استفاده از یک آرم بسیار ساده این کار را به خوبی انجام داده است.

لوگو قدیمی دیجی کالا  طراحان لوگو دیجی کالا

طراحان برای خلق یک لوگو در ابتدا باید مراحلی را انجام دهند که شامل موارد زیر است:

 • پژوهش

طراحان در ابتدا تحقیق مفصلی در مورد صنعت ، تاریخ و رقبا انجام می دهند.

 • ارجاع

سپس تحقیق در مورد سبک های  مختلف طراحی انجام می دهند و در مورد سبک ها و روندهای فعلی که ممکن است به طراحی مربوط باشد ، اطلاعات کسب می کنند. نکته ای که در این مرحله طراحان خیلی به آن توجه دارند این است که: ماندگاری در طراحی لوگو بسیار مهم است.

 •  طراحی و مفهوم سازی

سپس عناصر منحصر به فردی را به طراحی اضافه می کنند. این مرحله مهمترین بخش فرآیند طراحی لوگو است. پس طراحان با خلاقیت و الهام گرفتن از عناصر مختلف این روند را پیش می برند.

 • بازنگری ها و توجه به بازخورد افراد 

در مرحله نهایی در صورت لزوم بر روی لوگو طراحی شده تجدید نظر کرده و آن را بهبود می بخشند.

پس طراح باید متخصص باشد و در قدم اول از لوگویی که ایجاد می کند، احساس خوبی داشته باشد. این کاری بود که طراحان لوگو دیجی کالا انجام دادند و با ارائه لوگو خود و بازخورد های دقیق و موفق همان چیزی را کسب کردند که طراحان و صاحبان برند دیجی کالا دوست داشتند اتفاق بیوفتد. در واقع بهترین طراحی وقتی اتفاق می افتد که لوگو طراحی شده معرفی خوبی  برای برند باشد و لوگو دیجی کالا این کار را به خوبی انجام می دهد. یک لوگو خوب مثل دیجی کالا بلافاصله قابل تشخیص است، پیام برند دیجی کالا را منعکس می کند و باعث می شود که از توضیح اضافی خودداری شود. یک لوگو کارآمد حرفه ای به نظر می رسد و با هویت برند دیجی کالا سازگار است.

 بررسی عناصر موجود در لوگو دیجی کالا

شعار لوگو دیجیکالابرند دیجی کالا از سبک مدرن و مینیمالیستی در لوگو خود استفاده کرده است. دلیل انتخاب طراحان از سبک مدرن و مینیمالیسم برای برقراری ارتباط صمیمی و مدرن با مشتریان بوده است. این سبک از فضای سفید زیاد، حداقل جزئیات و خطوط ساده استفاده می کند که اغلب منجر به لوگوهای برجسته با نام تجاری برند می شوند. یک سبک مینیمالیسمی و مدرن به مشتریان خود نشان می دهد که این برند به روز است، و میتوانند به این برند اعتماد کنند. همچنین شکل انتزاعی دو رنگ به این لوگو ظاهری مدرن و منحصر به فرد بخشیده است.

 لوگوهای مشابه دیجی کالا

لوگوهای مشابه دیجی کالااگر به لوگوهای برندهای معروفی که با فونتوگرافی ایجاد شده نگاهی بیاندازید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا فقط این کلمات هستند که این لوگوی عالی را ایجاد کرده اند؟ در واقع این نوع لوگوها طرح هایی بسیار ساده  دارند و در عین حال مؤثر هستند.

سبک لوگو دیجی کالا Wordmark است. سبکی که با استفاده از کلمات کلیدی بر روی یک لوگو به تنهایی روی نام یک کسب و کار متمرکز است. به برندهای ویزا و کوکا کولا نگاه کنید. وقتی یک شرکت دارای نام مختصر و مشخص است ، استفاده از لوگوهای Wordmark واقعا خوب عمل می کنند. نماد Google نمونه ای عالی از این نوع لوگوها است. این نام به خودی خود جذاب و به یاد ماندنی است، بنابراین هنگامی که با تایپوگرافی قوی ترکیب می شود این نوع لوگو به ایجاد شناخت قوی برند کمک می کند. همچنین یک مقاله در خصوص طراحی لوگو گوگل در طراح شید منتشر شده است که می توانید آن را مطالعه کنید.

موارد استفاده آرم دیجی کالا

اگر بخواهیم به موارد استفاده لوگو دیجی کالا بپردازیم بهتر است بدانیم که استفاده از سبک لوگویی دیجی کالا در چه مواردی کاربرد دارد:

 • اگر یک برند جدید هستید و باید نام خود را همزمان با شروع کار برای شناخت مشتریان عرضه کنید ،استفاده از یک کلمه کلیدی تصمیم خوب است ، فقط اطمینان حاصل کنید که این اسم به اندازه کافی مثل دیجی کالا کوتاه باشد تا بتواند در طرح ها و مکان های مختلف استفاده شود. کلمه کلیدی خیلی طولانی می تواند خیلی به هم ریخته در لوگو به نظر برسد.
 • به یاد داشته باشید که باید برای ایجاد یک کلمه کلیدی برای لوگو ، خلاق باشید. نام کسب و کار شما به تنهایی با یک فونت ساده ممکن است به اندازه کافی خلاقانه نباشد که بتواند مشتریان را به نام تجاری شما جلب کند. پس از یک طراح حرفه ای استفاده کنید تا بتوانید خلاقیت و ظرافت را به لوگو خود ببخشید.

  دانلود لوگو دیجی کالا

با نگاه ساده به یک لوگو ، خواه آن را دوست داشته باشیم یا نه ، بلافاصله در باره آن  قضاوت خواهیم کرد و یک تجارت ، محصول یا خدمات را به روشی خاص،  درک  کرده و ارتباط خواهیم گرفت.به همین ترتیب ، اگر یک لوگو (و هویت مارک تجاری مرتبط) از نظر نوع شرکت ، محصولات یا خدمات مورد نظر ، برای ما جذاب باشد و مایل به ارتباط با آن باشیم ، می توانیم به راحتی آن لوگو را در وب سایت های مختلف و با فرمت های متفاوت دانلود کنیم و در کارهای گرافیکی خود از آن ها استفاده کنیم.

استفاده از این روش برای لوگو دیجی کالا نیز به همین شکل است. اگر مایل به دانلود لوگو یا نوع فونت تشکیل دهنده لوگو دیجی کالا هستید به راحتی می توانید آن ها را در فرمت ها و کیفیت های مختلف به سادگی دانلود کنید.

دانلود لوگو دیجی کالا

احساس افراد مختلف نسبت به آرم دیجی کالا

آرم دیجی کالا

یک لوگوی عالی به دلایل مختلف برای یک شرکت بسیار مهم است. یک لوگو این امکان را به برند ها می دهد تا به طور منحصر به فردی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. یک لوگو می تواند نام تجاری یک برند را فوراً برای بیننده قابل تشخیص کند و به مصرف کنندگان در مورد ماهیت تجاری یک برند، بینش کافی را بدهد. بعلاوه ، یک لوگو با یک علامت بصری مناسب باعث می شود که یک برند به یاد ماندنی تر شود.

طراحی لوگو یکی از با ارزش ترین سلاح های یک شرکت است ، به همین دلیل ضروری است که آن ها وقت خود را صرف تهیه یک لوگویی کنند که نشانگر برند آنان به روشنی برای افراد دیگر باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنند که طراحی لوگو آن ها پیام صحیحی را ارسال می کند و به همین دلیل است که برقراری ارتباط بدون کلمات برای سنجش موفقیت بسیار مهم باشد.

گرچه اکثر لوگو ها ترکیبی از تصاویر، گرافیک ها و تایپوگرافی ها هستند ،اما شایان ذکر است که هر سبک برای یک برند، به روشی منحصر به فرد خود بر روی افراد مختلف تأثیر می گذارد. از آنجا که لوگو اغلب اولین چیزی است که مشتری جدید مشاهده می کند ، باید اطمینان حاصل کرد  که آن را به درستی ایجاد کنیم . در واقع لوگو دیجی کالا  با استفاده از تایپوگرافی یک لوگو ای را با ترکیب بندی بین دو رنگ و با پس زمینه سفید ایجاد کرده است که در حین ساده بودن، جذابیت ، شور و نشاط، جدیت و حس قابل اعتماد بودن را در بین افراد مختلف ایجاد می کند.

 نقدهای مربوط به لوگو دیجی کالا

در ابتدا به برخی از مشکلات رایجی که در هنگام طراحی لوگو ایجاد می شود می پردازیم و سپس لوگو دیجی کالا را در هر مرحله به چالش خواهیم کشید:

 • یک لوگو موفق نباید تسلیم کلیشه های صنعت خود شود، این یعنی اینکه اگر شما دندانپزشک هستید ، نیازی نیست که حتما از یک تصویر دندان در لوگو خود استفاده کنید. خب برند دیجی کالا این کار را انجام نداده است و از این مرحله به سلامت گذر کرده است.
 • لوگو نباید بیش از حد پیچیده باشد. سادگی یک لوگو آن را به یاد ماندنی (و قابل چاپ) می کند.خب همان طور که مشاهده می کنید برند دیجی کالا این کار را نیز به خوبی انجام داده و از این مرحله هم گذر کرده است.
 • از یک طراح آماتور نباید برای طراحی لوگو یک برند استفاده کرد. تیم دیجی کالا با به کارگیری طراحان حرفه ای توانسته یک لوگو مقبول را ایجاد کند و به خوبی از این مرحله هم گذر کرده است.
 • لوگو نباید خیلی مرسوم باشد واز شیوه های خلاقانه ای باید استفاده شود ، اما اطمینان حاصل کنید که هویت برند در لوگو حفظ بشود. در این مرحله تیم طراحی دیجی کالا یک لوگو مرسوم و ساده را ایجاد کرده اند و شاید این مرحله یکی از نقدهای وارده بر لوگو دیجیکالا باشد اما خب با استفاده از یک شیوه خلاقانه یعنی تغییر فونت به کمک ابزارهای طراحی توانسته جلوی ضعف این مرحله یعنی مرسوم بودن لوگو را بگیرند.

 تاثیر لوگو در برند سازی دیجی کالا

یک لوگو اولین معرفی یک شرکت برای مصرف کنندگان است واگر به خوبی طراحی شود ، می تواند علاقه عموم را به سمت خود جلب کرده و آنها را دعوت کنند تا درباره برند اطلاعات بیشتری کسب کنند. برای بررسی لوگو دیجی کالا به چند نکته پرداختیم.

لوگو در برند سازی دیجی کالا

اگر می خواهید تجارت شما موفق شود ، باید توجه زیادی به استراتژی برند خود داشته باشید.مهم نیست که تجارت شما در چه اندازه باشد ، برندسازی اعتماد ایجاد می کند.یک برند قدرتمند مثل دیجی کالا با یک لوگو تاثیرگذار ، شناخت فوری را در بازار در بین مشتریان ، ایجاد کرده است.یک لوگو به خوبی طراحی شده مثل دیجی کالا می تواند تاثیر خوبی از طریق یک نماد یا فونت مناسب برقرار کند.به عبارت دیگر ، لوگویی مثل دیجی کالا تالار گفتگویی برای انتقال ارزش های شرکت ایجاد می کند و به مصرف کنندگان نشان می دهد که چرا دیجی کالا بهتر از رقبای خود عمل می کند. امیدوارم از بررسی لوگو دیجیکالا راضی باشید. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در رابطه با لوگو دیجیکالا و طراحی لوگو به شما ارائه داده باشیم. در این مقاله به بررسی لوگو دیجی کالا پرداختیم.