کسب یک مدرک طراحی می‌تواند به پیشرفت شما در شغلتان در صنعت طراحی گرافیک کمک بسیاری بکند. دانشگاه‌های زیادی سراسر دنیا وجود دارند که برنامه‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه‌های مختلف طراحی گرافیک مانند طراحی صنعتی، ارتباط بصری، طراحی خودرو، طراحی سلامت و طراحی محصول ارائه می‌دهند. این لیست، دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک، که بهترین‌گزینه‌های خارج از ایالات متّحده هستند را با توجّه به Bloomberg Businessweek و psdtutsplus.com مشخّص می‌کند.

آکادمی طراحی استرالیا ملبورن، استرالیا

آکادمی طراحی استرالیا، به عنوان یکی از دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک ، یک برنامه‌ی سه‌ساله‌ی لیسانس طراحی گرافیک دارد. برنامه گزینه‌های زیادی شامل به تعویق انداختن گرفتن مدرک برای 2 سال، تغییر رشته پس از ترم اوّل، انتخاب دو رشته و برداشتن واحدهای درسی کم دارد. در طی فرایند پذیرش، دانشجویان باید مصاحبه انجام دهند و کارهای هنری خود را نشان دهند.

دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک

دانشگاه چیبا چیبا، ژاپن

دپارتمان علوم طراحی دانشگاه چیبا، واقع در دانشکده‌ی ارشد مهندسی، یکی از بهترین دانشگاه‌های خارجی طراحی گرافیک است که در سه حیطه‌ی طراحی دوره‌ی کارشناسی ارشد ارائه می‌‌دهد: توسعه‌ی محصول، ارتباطات و اطّلاعات و محیط. مدرک طراحی توسعه‌ی محصول، طراحی محصول، مدیریت طراحی و برنامه‌ریزی مواد را در بر می‌گیرد. بخش اطّلاعات و ارتباطات شامل طراحی ارتباطات، انفورماتیک‎‌های انسانی و روان‌شناسی طراحی است. رشته‌ی مربوط به محیط، امکان یادگیری طراحی محیطی، اقتصاد انسانی و فرهنگ طراحی را به دانشجویان می‌دهد.

آکادمی مرکزی هنرهای زیبای چین پکن، چین

دانشکده‌ی طراحی آکادمی مرکزی هنرهای زیبای چین خودش را به عنوان “طرّاح هنری، تجربی، بصری و تربیت‌کننده‌ی ظرّاحان دقیق، خیال‌پرداز و حسّاس” معرّفی می‌کند. این دانشکده با توجّه به حوزه‌ی مورد تمرکز، برنامه‌های پس از لیسانس متفاوتی مانند ارتباط بصری، طراحی صنعتی، رسانه‌ی دیجیتال، طراحی گرافیک و مدیریت طراحی ارائه می‌دهد.

دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک

دانشگاه کرنفیلد لندن، انگلستان

مرکز طراحی خلّاقانه‌ی رقابتی (C4D) دانشگاه کرنفیلد، یک برنامه‌ی مدرک طراحی تحصیلی مشترک بین دانشگاه کرنفیلد و دانشگاه هنرهای لندن است. هدف C4D تمرین خلّاقیت منجر به طراحی است که از طریق تحقیق و همکاری صنعتی، برای بهبودی عملکرد تبلیغاتی و تربیت رهبران خلّاقیت در آینده توسعه یافته است. دانشکده دارای 3 مدرک کارشناسی ارشد برای تحصیل است: طراحی و خلّاقیّت برای مقاومت، راهکار طراحی و مدیریت و خلّاقیّت و نوآوری در صنعت. مرکز با کار و بارهای صنعتی زیادی مانند فورد، پروکتور و گمبل، زیروکس، هرمن-میلر، NHS و تصوّر LTD همکاری دارد. در این مراکز متخصّصانی وجود دارند که که به دانشجویان آموزش می‌دهند و از پروژه‌های آن‌ها حمایت می‌کنند.

آکادمی داموس میلان، ایتالیا

آکادمی داموس در میلان یکی از دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک است که یک ارشد 12 ماهه‌ی طراحی دارد که به دو ترم تقسیم می‌شود. ترم اوّل صنعت طراحی را به دانشجویان معرّفی می‌کند. ترم دوم، استادها حیطه‌های علاقه‌مندی خود را اعلام می‌کنند و دانشجویان انتخاب می‌کنند که به کدام موضوع بیش از بقیه علاقه‌مند هستند. سپس به طراحی پروژه‌های ارشد خود در زمینه‌ی مورد علاقه‌شان می‌پردازند. برنامه “مسیری از پژوهش، تجربه و طراحی ارائه می‌دهد که غنای تئوری یک حرفه‌ای و آموزنه‌ی نوآور را با همکاری محسوس شرکت‌های معروف و حرفه‌ای‌ها ترکیب می‌کند تا دوانشجویان در دوران تحصیل تحت نظر باشند.” مدرک ارشد، بر سه نکته‌ی اساسی تمرکز دارد: “زبان بیان شخصی،” “مهارت‌های حلّ مسئله” و “مسیر شغلی طراحی.”

دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک

آکادمی طراحی فلورانس فلورانس، ایتالیا

آکادمی طراحی فلورانس برنامه‌های لیسانس و فوق لیسانس در زمینه‌های طراحی گرافیک و طراحی صنعتی دارد. دانشجویان طراحی گرافیک به مطالعه‌ی طراحی گرافیک سنّتی، هنر گرافیک، طراحی دیجیتال، طراحی سه‌بعدی، انیمیشن‌های سه‌بعدی، طراحی کاراکتر و هنر کمیک می‌پردازند. دانشجویان طراحی صنعتی، طراحی صنعتی مدرن و سنّتی، هنر گرافیک، طراحی دیجیتال، گرافیک‌های سه‌بعدی و انیمیشن سه‌بعدی می‌آموزند.

دانشکده‌ی طراحی دانشگاه پلی‌تکنیک هونگ‌کونگ هانگ هوم، کاولوم، چین

دانشکده‌ی طراحی دانشگاه پلی‌تکنیک هونگ‌کونگ یکی از دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک است که می‌کوشد تا “میراث و پویایی فرهنگ‌های آسیایی در تولید راه‌حل برای نیازهای انسانی را حفظ کند و مدل‌های استراتژیک برای محصولات، برندها و سیستم‌ها در بازارهای محلّی و جهانی تولید کند.” دانشکده‌ی طراحی مدارک کارشناسی طراحی هنری در زمینه‌ی طراحی تبلیغاتی، طراحی ارتباطات، محیط و طراحی داخلی، طراحی محصولات، طراحی و هنر در تحصیلات، طراحی محصولی و صنعتی و ارتباطات بصری ارائه می‌دهد. دوره‌های کارشناسی ارشد شامل رشته‌های تحصیلات طراحی، تمرینات طراحی، راهکارهای طراحی، طراحی تعاملی و طراحی محیط شهری است. دانشجویانی که به این دانشگاه می‌روند در پروژه‌های طراحی، انتقاد تعاملی، سمینارها، آموزش‌ها، سخن‌رانی‌ها، ورک‌شاپ‌ها، مطالعه‌ی انفرادی، برنامه‌ی معاوضه، سفرهای تحصیلی به مناطق محلّی و خارجی، تمرین انفرادی و کار گروهی و تحصیلات کارمحور که شامل کارورزی و پروژه‌های همکاری است، شرکت می‌کنند.

دانشگاه‌ های بین‌ المللی گرافیک-تایوان

موسّسه‌ی پیشرفته‌ی علوم و تکنولوژی کره یوسنگ‌جو، دجونگ

برنامه‌ی لیسانس دپارتمان طراحی داخلی موسّسه‌ی پیشرفته‌ی علوم و تکنولوژی کره “روی پروردن مهارت‌های حلّ مسئله و عملی و خلّاقّانه تمرکز دارد” و مدرک ارشد طراحی “بر اساس اکتشاف آکادمیک نظم طراحی و روش‌های اعمال آن بنا شده‌است.” آن‌ها هم‌چنین یک برنامه‌ی پی‌اچ‌دی دارند که “فرصت‌های پژوهش عمقی در مورد تولید سیستمیک دانش طراحی ارائه می‌دهد.” گروه‌های تحقیقاتی مختلفی در دپارتمان وجود دارند که شامل آزمایشگاه تحقیقاتی طراحی سیستم‌های محیطی و محصول، آزمایشگاه مدیریت طراحی، آزمایشگاه طراحی تعاملی انسان‌محور، آزمایشگاه طراحی رسانه، آزمایشگاه طراحی ID+IM، آزمایشگاه IS طراحی، آزمایشگاه طراحی تعاملی خلّاقانه و آزمایشگاه طراحی رنگ و احساس است.

دانشگاه شین چین تای‌پی، تایوان

دپارتمان طراحی داخلی دانشگاه شین چین یک کارشناسی ارشد طراحی صنعتی ارائه می‌دهد. این دانشکده به روی دانشجوهایی که سابقه‌ی طراحی صنعتی نداشته‌اند باز است. افراد با پیش‌زمینه‌های مختلف مانند روان‌شناسی، علوم اجتماعی، فلسفه، مدیریت و علوم پایه از سراسر جهان به تحصیل در دانشگاه دعوت می‌شوند. به علاوه، اعضای برگزیده‌ی انجمن طراحی مانند CEOهای برجسته، به عنوان استاد راهنما برای پروژه‌های  دانشجویان عمل می‌کنند.

دانشگاه اومیا اومیا، سوئد

موسّسه‌ی طراحی اومیای دانشگاه اومیا یک دوره‌ی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی با سه محور پیشنهاد می‌دهد: طراحی تعاملی، طراحی محصول پیش‌رفته و طراحی حمل و نقل. هدف اصلی در طراحی تعاملی “ایجاد موقعیت‌های هیجان‌انگیز برای طرّاحان است تا بتوانند توانایی‌های موجود خود را در محدوده‌ی جدیدی گسترش دهند که بیشتر از تکنولوژی، با نیازهای مردم سر و کار دارد.” هدف اصلی در طراحی محصول پیشرفته “اطّلاعات تولید محصول جهان امروز را با احتمالات اعمال تغییرات فیزیکی و دیجیتال کالا در آینده ترکیب می‌کند.”

دانشگاه هنر لندن سنت مارتینز مرکزی – لندن، انگلستان

سنت مارتینز مرکزی در سال 1989 به ایجاد دانشکده‌ی هنر و صنایع دستی و دانشکده‌ی هنر سنت مارتینز احداث شد. دانشکده‌ی ارتباطات، محصول و طراحی فضایی سنت مارتینز مرکزی، دوره‌های لیسانس طراحی محصول و طراحی گرافیک ارائه می‌دهد و از این رو، یک دانشگاه خارجی طراحی گرافیک مناسب است. این دانشگاه خارجی طراحی گرافیک، هم‌چنین دوره‌های کارشناسی ارشد طراحی صنعتی و طراحی ارتباطات ارائه می‌دهد.