در این آموزش ساخت پکیج از طراحی در اتوکد را خواهیم آموخت که اتوکد این قابلیت را برای ما فراهم میکنه که از طرح خودمون یک خروجی که حاوی فایل های ضروری و حتی فونت های استفاده شده است را یک جا داشته باشیم و این برای سرعت بخشیدن و یک خروجی مناسب که روی هر سیستمی باز بشه خیلی ضروریه پس با هم آموزش این فرمان ساده اما کاربردی رو خواهیم دید.

ساخت پکیج از طراحی در اتوکد:

ابتدا نقشه ی مورد نظر خودمون رو فراخونی میکنیم یا پس از اتمام تمامی کارهای طراحی آماده ی خروجی گرفتن از طرحمون میشیم:

ساخت پکیج از طراحی در اتوکد

در ادامه با تایپ کردن فرمان ETRANSMIT و یا کلید ترکیبی میانبر این فرمان یعنی e+t+enter به باکس etransmit خواهیم رفت و در این قسمت به تنظیمات مربوطه فایل خود میپردازیم:

ساخت پکیج از طراحی در اتوکد

در این قسمت خواهیم دید که باکس Transmit باز خواهد شد و در آنجا برای اعمال شدن تنظیمات دلخواهمون روی Transmittal setup کلیک کرده و در باکس باز شده روی گزینه Modify کلیک میکنیم

ساخت پکیج از طراحی در اتوکد

در قسمت باز شده میتونیم گزینه های مختلفی ببینیم از جمله Transmittal package type هست که برای نوع فایل بسته ی مورد نظرمونه. مورد بعدی File format هستش که در این قسمت نوع فرمت فایل مورد نظرمون رو طبق ورژن اتوکدی که برای فرد مورد نظری که میخواهیم ارسال کنیم انتخاب میکنیم. در کادر بعدی که Transmittal folder نام داره مکانی که فایل پکیج مون قراره قرار بگیره رو برای اتوکد معین میکنیم و در همان مکان فایل ما save خواهد شد. گزینه ی بعدی هم Transmittal name نام داره که نام پکیج خودمون رو روی اون قرار میدیم. ضمنا در قسمت include options تمامی تیک ها رو به جز آخرین گزینه که اهمیت خاصی نداره رو بزنید که فایل شما به صورت کامل پکیج گیری شود و مهمترین گزینه هم گزینه ی اول که مربوط به فونت میباشد است و وقتی که این گزینه رو فعال میکنید فونتها را نيز در فايل ارسالی پيوست میكند. همچنین برای سبک شدن فایلتون از گزینه ی purge All هم استفاده کنید که در همین باکس فراهم شده زیر فایلتون رو به طرز قابل توجهی کم حجم میکنه. برای استفاده و کاربردهای این دستور میتوانید از پست چند ترفند اتوکدی استفاده کنید. همچنین در نوار ابزار Action میتوانید با تیک زدن گزینه ی Send email with transmittal پکیجتون رو با تمامی محتویاتش برای کارفرماتون به صورت مستقیم ارسال کنید.

ساخت پکیج از طراحی در اتوکد

پس از ok کردن و کلیک کردن روی close محتویات درخواستی شما به باکس Transmittal وارد میشود و همینطور شما میتوانید حجم نهایی پکیج مورد نظرتون رو ببینید:

ساخت پکیج از طراحی در اتوکد

در نهایت  با کلیک کردن روی ok فایل ما آماده ی save شدن شده و ذخیره میگردد

امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده رو ببرید.