وقتی تنها چیزی که می خواهید یک متریال (مانند آجر، کاشی یا چمن) است، وارد کردن کل اجزاء از مخزن اسکچاپ سه بعدی به درون مدل خودتان می تواند کار آسانی باشد. خوشبختانه شما می توانید متریال را رایگان دانلود کنید. البته باید ذکر کنیم این آموزش برای زمانی است که شما به دنبال متریال‌های آماده هستید و متریال مخصوص خودتان را برای مدل مورد نظرتان نمی‌خواهید به نرم افزار اد کنید. در ضمن در جلسه‌ای دیگر آموزش اینکه چگونه متریال اسکچاپ خودتون رو به نرم افزار اد کنید آموزش داده شده که می‌تونید از این لینک برای خواند آن مطلب هم استفاده کنید. برای پیدا کردن و دانلود متریال بطور مستقیم در مخزن اسکچاپ سه بعدی ، این مراحل را دنبال کنید:

مراحل دانلود متریال اسکچاپ

۱- صفحه جزئیات را برای مدلی که متریالش را می خواهید دانلود کنید باز نمایید.

۲- در پانل آمار، روی لینک Material کلیک کنید. سپس یک لیست از متریال همراه با کمی اطلاعات در مورد هر یک را مشاهده می کنید، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

دانلود متریال اسکچاپ

۳- هنگامی که متریال را یافتید بر روی دانلود کلیک نمایید.

* اگر شما به پوشه سه بعدی مخزن از اسکچاپ  2017 دسترسی پیدا کردید، سپس اسکچاپ متریال را از انبار سه بعدی بازیابی می کند و ابزار Paint Bucket را با متریال بارگذاری شده و آمتریال برای رفتن فعال می کند. روی سطحی که میخواهید متریال را به کار ببرید کلیک کنید و بدین ترتیب کارتان انجام شده است!

° اگر شما از طریق یک مرورگر وب به پوشه انبار سه بعدی دسترسی پیدا کرده اید، فایل SKM برای آن متریال دانلود می شود. سپس می توانید فایل SKM را به پوشه های محتوا محلی اسکچاپ اضافه کنید.

امیدواریم از این آموزش اسکچاپ کوتاه طراح شید لذت کافی را برده باشید و برای خواندن تمامی مقالات ما در دسته بندی اسکچاپ اقدام کرده باشید.