زمین برای بسیاری از طراحان اسکچاپ اهمیت دارد: ساختمان شما نیاز به زمین دارد تا بتواند روی آن ایستاده باشد یا شاید بتوانید زمین خود را برای ایجاد یک چشم انداز مدل سازی کنید. اما صبر کنید! ابزار Sandbox اسکچاپ – ابزارهایی که شما برای مدل سازی زمین استفاده می کنید نیز می توانید اشکال کاملا غیر مرتبط با زمین را ایجاد کنید. چگونه زمین می تواند تمام این امکانات دیگر را شامل شود؟ این راز در طراحی پنهان است. هنگامی که شما زمین (یا اشکال دیگر) را با ابزارهای Sandbox اسکچاپ مدلسازی می کنید، شما به لحاظ فنی از نوع خاصی از طراحی به نام TIN استفاده می کنید، یا شبکه نامنظم مثلثی را تشکیل می دهد. با این آموزش جامع اسکچاپ هم همراه ما باشید.

این یک روش فانتزی است که می گوید: “یک گروه از مثلث ها تشکیل شده است.” شکل زیر نشان می دهد یک TIN مسطح است که تا به حال از هیچ چیز مجزا نشده است.

Sandbox اسکچاپ

در شکل بعدی، نمونه ای از یک TIN را به تپه ها و یک دره آبی می بینید. ابزار سندباکس به طور سنتی برای ایجاد این نوع زمین استفاده می شود.

Sandbox اسکچاپ

خطوط پنهان را در این مجسمه بتهوون آشکار است، و می توانید ببینید که از یک TIN نیز مدل شده است.

Sandbox اسکچاپ

در بخش های زیر، نحوه شروع مدل سازی TIN ها، جایی که ابزار Sandbox اسکچاپ را پیدا کرده اید، و آنچه که به معنای زمین شناسی زمین است، را می‌یابید. پس از آموزش اصول آن، شما همچنین مراجعه به چگونگی شروع مجدد TIN را پیدا کنید.

جدول محتوا

  1. شروع به کار با TIN ها
  2. فعال کردن ابزار Sandbox اسکچاپ
  3. معرفی زمین مد نظر زمین شناسی

با TIN ها شروع کنید

برای ایجاد یک TIN، می توانید خطوط کانتور را از برنامه دیگری وارد کنید یا زمین را از طریق Google Earth از طریق ابزارهای ساخته شده در اسکچاپ وارد کنید. شما همچنین می توانید خطوط کانتور را که شما خود را به یک TIN متصل می کنید، تبدیل کنید یا یک TIN مستطیل مسطح صاف مانند یکی که در این مقاله نشان داده شده است وارد کنید. پس از اینکه یک TIN در اسکچاپ داشته باشید، یاد بگیرید چگونگی دید TIN را تغییر دهید، ویژگی های آن را چیدمان کنید و موارد دیگر را بر روی سطح آن قرار دهید.

فعال کردن ابزار Sandbox اسکچاپ

ابزار Sandbox اسکچاپ را در نوار ابزار Sandbox اسکچاپ یا با انتخاب Tools> Sandbox اسکچاپ و ابزار انتخاب خود را از زیر منو پیدا کنید. همانطور که در زیر مقالات این مقاله می خوانید، متوجه می شوید که چگونه از هر ابزار برای کار خاص خود استفاده کنید.

معرفی زمین های جغرافیایی

اگر زمین را مدلسازی می کنید، می توانید آن را جغرافیایی کنید یا جغرافیایی مختصات جاسازی کنید که زمین شما را در نقطه خاصی از زمین قرار می دهد. مدل های Geolocated (یا ژئومدلها برای کوتاه کردن) دارای مزایای متعددی هستند:

  • نور خورشید و سایه ها را در زمان های مختلف روز و در روزهای مختلف مطالعه کنید. مطالعات سایه می تواند به شما چیزهایی بگوید که اضافه کردن یک داستان دوم به یک خانه یک باغچه آفتابی را به یک تخت خواب متعادل تبدیل می کند. شما همچنین می توانید ببینید که چگونه نور خورشید در زمان های مختلف روز به فضای داخلی می درخشد.
  • مدل خود را در Google Earth مشاهده کنید. Google Earth نسخه های رایگان و پولی دارد که شما می‌توانید در کامپیوتر خود دانلود کنید، و پر از تصاویر هوایی و مدل های آن است. این به این معنی است که شما می توانید مدل خود را در سایت هایی که قصد ساخت آن را دارید احاطه شده توسط ساختمان ها و مناظر که در حال حاضر وجود دارد را مشاهده کنید. اگر شما چیزی برای مشتریان مدل سازی کنید، دیدن مدل در Google Earth مطمئنا آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مطالعات سایه و مشاهده یک مدل در Google Earth، به بخش ارتباطات طراحی های خود مراجعه کنید. همانطور که زمین را مدل می کنید، می دانید که می توانید آن را با وارد کردن زمین از Google به جای زمین، همانطور که در Importing Tree of Terrain وجود دارد، توضیح دهید. همچنین، مدل سازی زمین برای Google Earth، راهنمایی و ترفندهای ارائه می دهد که می تواند ظاهر مدل خود را در Google Earth بهبود دهد.