تنظیم موردی استایل های اندازه گذاری در اتوکد

به طور کلی، ما یک سری استایل اندازه گذاری در اتوکد میسازیم و آنها را بسته به نیاز در کار خودمان و در جاهای مختلف نقشه استفاده میکنیم. این کار باعث میشود که یک پیوستگی در نوع استایل ها در نقشه ی ما وجود داشته باشد. حال ممکن است در مواقع خاصی نیاز به دستکاری خصوصیات جزیی و موردی در یک اندازه گذاری باشد، بدون اینکه بخواهیم کل استایل را تغییر دهیم یا استایل جدیدی بسازیم. در این زمان ها، از بازنشانی استایل یا Style overrides استفاده میکنیم.

برای اندازه گذاری در اتوکد با استفاده از این بازنشانی ها، اصل استایل به کار رفته شده دست نخورده باقی میماند، ولی در عین حال میتوان تنظیمات خاصی را در آن اندازه گذاری خاص تغییر داد. تنظیماتی از قبیل تغییر ارتفاع نوشته، رنگ، و حتی تلورانس اندازه گذاری در اتوکد .

بازنشانی ها یا override ها، با ایجاد یک تنظیم تو در تو و زیرشاخه از استایل اصلی ساخته میشوند. در این تنظیم زیرشاخه ای، فقط تغییرات مد نظر را به نسبت استایل اصلی تنظیم میکنیم. برای روشن تر شدن این موضوع، یک مثال را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه ی ساخت Override یا بازنشانی اندازه گذاری در اتوکد

در این اندازه گذاری در اتوکد ، شما به وضوح ۴۸ را میبینید. اما اندازه ۲۶.۷۷  روی نقشه ی اصلی افتاده و به نظر نامناسب می رسد. برای تغییر خصوصیات این اندازه گذاری بدون تغییر استایل اصلی، ما یک override یا بازنشانی با اندازه ی کوچکتر متن میسازیم.

برای شروع فرمان D را در خط فرمان وارد کرده و کلید Enter را بزنید. خواهید دید که لیستی از استایل های اندازه گذاری در قسمت چپ پنجره ی باز شده ظاهر میشوند. استایل مد نظر را انتخاب میکنیم ( در این نمونه، استایل ISO-25) و دکمه ی Override را کلیک میکنیم.

اندازه گذاری در اتوکد

حالا به زبانه ی Fit رفته و مقدار بخش “Use overall scale of” را به ۱ تغییر میدهیم و سپس دکمه ی Ok را کلیک میکنیم. خواهید دید که یک گزینه با نام <style overrides> زیر استایل اصلی ISO 25 ظاهر میشود. این گزینه را انتخاب کرده و با کلیک روی Set current آن را به اندازه گذاری پیش فرض تغییر داده و سپس پنجره را میبندیم.

 

اندازه گذاری در اتوکد

 

حالا در نقشه ی ترسیم شده، اندازه گذاری در اتوکد را که اندازه ی نامناسب داشت را پاک کرده، و با توجه به اینکه استایل فعلی بازنشانی شده ، اندازه ی کوچکتری دارد، دوباره آن قسمت را اندازه گذاری میکنیم.

اندازه گذاری در اتوکد

 

وقتی که اندازه گذاری در اتوکد را انجام دادیم، میتوانیم در بخش مدیریت استایل ها ، override ساخته شده را پاک کنیم. پاک کردن آن باعث پاک شدن اندازه های خاصی که در نقشه ی ما وجود دارند نمیشود.

دقیقا مانند مثال ذکر شده میتوان باقی خصوصیات اندازه گذاری در اتوکد از قبیل استایل و شکل فلش ها، شکل متون، رنگ ها و … را تغییر داد بدون اینکه استایل اصلی تغییر کند.

ما در این مقاله به استایل های اندازه گذاری در اتوکد پرداختیم ، شما میتوانید برای مطالعه بیشتر به بخش مقالات آموزشی در وبسایت طراح شید مراجعه کنید

ایمان اکرمی

ایمان اکرمی

ایمان اکرمی ،مهندس معمار، تکنولوژیست آموزشی، مدرس دانشگاه و برنامه نویس مبتدی کامپیوتر هستم. عقیده دارم نشر دانش، یک معامله ی برد - برد هست. پس با هم یاد بگیریم!
این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

   دیدگاه خود را ثبت کنید

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

   مقالات مرتبط

   به جامعه میلیونی ما بپیوندید!

   حرفه‌ای بودن زیاد سخت نیست، به شرطی که انتخاب خوبی داشته باشی. اگه انتخابت ما هستیم ایمیلت رو وارد کن تا جدیدترین پلاگین‌های وردپرس رو در اختیارت بگذاریم.

   پلاگین وردپرس

   info@tarahshid.com

   خدمات ما

   • خرید پلاگین وردپرس اصل
   • طراحی سایت هوشمند
   • پکیج خرید عمده پلاگین
   • خدمات حرفه‌ای سئو

   قوانین ما

   • قوانین
   • شکایات
   • چشم انداز

   خانواده ما

   • درباره ما
   • تماس با ما
   • نویسندگی
   • تبلیغات
   حساب کاربری جدید
   ریست کردن رمز ورود