هرکدام از شما ممکن است بخواهید یک مدل سه بعدی زیبا داشته باشید که امکان دارد این کار را بخواهید با اشیای پیش ساخته مانند مبلمان، درها یا حتی درختان و مناظر دیگر انجام دهید. یا احتمال دارد دوست داشته باشید که یک مدل سه بعدی از پلن ساختمان داشته باشید که بتوانید با طراحی داخلی آن را سفارشی سازی کنید. برای این کار باید روی مدل‌های آماده یادگیری اسکچاپ فکر کنید.

شاید الان پیش خودتان فکر کنید که مجبورید که از اسکراچ مدلسازی کنید ولی شما می‌توانید بدون این اجبار، این کار را با کمک اسکچاپ و ورهاوس انجام دهید. بگذارید بیشتر توضیح بدهم. شما مدل مطلوبتان را از ورهاوس دانلود می‌کنید و سپس آن را روی اسکچاپ باز می‌کنید یا به داخل هاردتان انتقال می‌دهید.

نحوه دانلود کردن مدل‌های آماده اسکچاپ

جعبه جستجو در بالای خط اتصال ورهاوس تریدی را که مشخص ترین منطقه‌ی شروع جستجو برای مدل‌ها است را پیدا کنید. برای انجام دادن یک جستجوی اولیه، واژه جستجو را تایپ کنید و روی کلید جستجو کلیک کنید همانطور که در تصویر نشان داده شده است.

راه‌های دیگر جستجو در بخش‌های بعدی

مخزن مدل در اسکچاپبخش های بعدی از طریق روش‌های دیگری می‌توانند جستجو شوند، هنگامی که مدل تریدی مورد نظرتان را پیدا می‌کنید، روش‌هایی وجود دارند که بتوانید یک جزء را به داخل مدل‌های آماده اسکچاپ وارد کنید یا فایل را به درایو هاردتان دانلود کنید.

نکته: اگر شما به اجزاء نیاز دارید، مرورگر اجزا یک جعبه جستجو دارد که به وارهاوس تریدی متصل می‌شود.که برای جزئیات بیشتر می‌توانید آدرس زیر را ببینید:

Adding Premade Components and Dynamic Components

مراحل جستجوی بهتر در اسکجاپ

 1. فیلتر کردن نتایج جستجو
 2. مرتب کردن نتایج جستجو
 3. انجام یک جستجوی پیشرفته
 1. دانلود کردن یک مدل از صفحه جزئیات مدل
 2. مدیریت یک مدل دانلود شده

۱- فیلتر کردن نتایج جستجو

صفحه نتایج مدل‌های آماده اسکچاپ جستجوی شما به شما اجازه می‌دهد که نتایجتان را به روش‌های مختلفی فیلتر کنید.

با چک باکس‌ها، شما می‌توانید فقط مدل‌ها و مجموعه ها را فیلتر کنید. به صورت پیش فرض، هنگامی که شما واژه‌ی سرچ  را در جعبه جستجوی وارهاوس تریدی تایپ می‌کنید، د واقع مدل‌ها و مجموعه ها را جستجو می‌کنید. با وجود این، شما ممکن است قادر باشید زمان کمی را برای جستجوی مجموعه ها و مدل‌هایی بگذارید که بقیه کاربران سازماندهی کرده اند.

برای مثال، اگر می‌خواهید طراحی داخلی یک مدل را با مبلمان مدرن پر کنید، احتمالاً می‌توانید عبارت «مجموعه ای از مبلمان مدرن» را به جای  قطعات مجزای مبلمان در یک زمان جستجو کنید. در صفحه نتایج جستجو، شما می‌توانید نتایج را با پاک کردن مجموعه چک باکس فیلتر کنید تا نتایج به دست آمده برای شما فقط شامل مدل‌ها باشند. یا برای دیدن فقط مجموعه ها می‌توانید مطمئن شوید که مدل‌های چک باکس پاک شده است. صفحه‌ی نتایج به صورت خودکار بر اساس انتخاب شما به روز می‌شود.

۲- مرتب کردن نتایج جستجو

صفحه‌ی نتایج جستجو همچنین به شما اجازه می‌دهد تا نتایج را مرتب کنید. به صورت پیش‌فرض، نتایج براساس مرتبط بودن دسته بندی شده اند. یاوجود این، شما می‌تواند نظم را برای مثال بر اساس جمعیت، الفبا یا عنوان یا تاریخ یا هرچیز دیگری تغییر دهید. برای انجام دادن این کار، به سادگی فهرست کشویی را از بالا سمت راست انتخاب کنید.

۳- انجام یک جستجوی پیشرفته

یک جستجوی پیشرفته شما را قادر می‌سازد تا نتایج جستجو را براساس دامنه وسیعی از معیارها محدود کنید. پانل جستجوی پیشرفته مدل‌های آماده اسکچاپ در سمت چپ نتایج جستجوی شما ظاهر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا نتایجتان را بر اساس یک معیار متفاوت به دست آورید. پنجره جستجوی پیشرفته در شکل زیر نشان داده شده است.

خلاصه ای از گزینه های موجود در یک جستجوی پیشرفته

 • (کلمات کلیدی):Keywords

شما می‌توانید یک یا چند کلمه کلیدی را برای نتایج جستجوی خود تعریف کنید. هم‌چنین می‌توانید کلمات کلیدی را حذف کنید.Pillboxesبا بستن متن  را

 • (اندازه فایل): File Size

شما این امکان را دارید که نتایج جستجویتان را با کمک ابزار فایل سایز فیلتر کنید، برای مثال فقط نتایجی را نشان دهد که سایزشان کمتر از 2مگا بایت است.

 • (پیچیدگی):Complexity

نتایج جستجویتان را با کمک محاسبه چند ضلعی میتوانید داشته باشید، برای مثال فقط نتایجی را نشان دهید که کمتر از 5000 چندضلعی را دارد.

(امکانات):Features

 • مدل تولید کارخانه):)Manufacturer Model1.

گزینه مدل تولید کارخانه را انتخاب کنید تا مدل‌هایی را به شما نشان دهد که توسط تولید کنندگان کاتالوگ‌های وارهاوس تریدی ایجاد شده اند.

 • (اجزای پویا): Dynamic Component2.

اجزای پویا بعد از کلیک کردن این گزینه  به شما نمایش داده می‌شود.

 • موقعیت جغرافیایی):. )Geolocated3.

زمانی که این گزینه را انتخاب میکنید مدلهایی را به شما نشان میدهد که اسکچاپ در ان نقاط جغرافیایی استفاده شده و میتوانید پس از انتخاب این گزینه ویژگی مکان را نیز اضافه کنید.

 •  (عنوان و نویسنده):Title and Author4.

شما میتوانید برای دستیابی به محتوا واطلاعات از عنوان و نام نویسنده در جستجوی خود استفاده کنید.

 • (تاریخ مشخص شده): Modified Date5.

شما در کنار گزینه های گفته شده بالا میتوانید تاریخی را تعیین کنید. برای مثال اگر میخواهید قط متنی که در هفته پیش ایجاد کرده اید را ببینید میتوانید از این گزینه به خوبی استفاده کنید.

۴- دانلود کردن مدل‌های آماده اسکچاپ از صفحه جزئیات مدل

هنگامی که یک مدل سه بعدی پیدا می‌کنید که در بین نتایج جستجو شده مورد علاقه شماست، روی تصویر بندانگشتی کلیک کنید تا جزئیات مدل را به صورت کامل ببینید. گزینه های شما برای دانلود کردن مدل بر اساس اینکه به وارهاوس تریدی از طریق اسکچاپ دسترسی دارید یا از طریق مرورگر وب مقداری متفاوت هستند.

اگر شما به وارهاس تریدی از طریق اسکچاپ دسترسی پیدا کردید، این مراحل را برای دانلود کردن مدل دنبال کنید.

 1. در صفحه مدل با جزئیات، روی گزینه دانلود کلیک کنید.
 2. هنگامی که  جعبه مدل دیالوگ ظاهر می‌شود، گزینه بله را برای دانلود کردن به عنوان جزئی که برای مدل اسکچاپ شما جریان دارد و شما انجام داده اید انتخاب کنید و گزینه نه را زمانی کلیک کنید که می‌خواهید گزینه های بیشتری را در جعبه دیالوگ دانلود فایل و حرکت به سمت مرحله 3 را کلیک کنید.
 3. یکی از گزینه های موجود در جعبه دیالوگ دانلود فایل را انتخاب کنید(یا روی دکمه کنسل کلیک کنید تا صفحه به حالت قبلی برگردد)
 4. اپن را کلیک کنید و یک فایل جدید اسکچاپ باز کنید که شامل مدل دانلود شده باشد.
 5. دکمه سیو را کلیک کنید و از این طریق شما می‌توانید از گزینه سیو همانطور که جعبه دیالوگ مدل را در هارد درایو شما ذخیره می‌کند استفاده کنید.

اگر شما به وارهاس تریدی از طریق یک مرورگر وب دسترسی دارید، این مراحل را دنبال کنید:

 1. در مدل صفحه با جزئیات، روی دکمه دانلود کلیک کنید.
 2. اگر شما یک منو از انواع فایل مانند یک فایل اسکچاپ و یک فایل کی ام زد گوگل ارث را دیدید، مکث کنید و سپس انتخاب کنید که کدام فایل را دوست دارید دانلود کنید. در غیر این صورت، به مرحله بعدی بروید.
 3. بعد از دانلود فایل‌ها(بیشتر احتمال دارد که پوشه دانلود رایانه شما باشد) شما می‌توانید که به یک محل جدیدی  در هارد درایو خود بروید یا فایلی را در هر اپلیکیشن کاربردی باز کنید.

۵- مدیریت یک مدل دانلود شده

مدل آماده اسکچاپ

بعد از اینکه آن جزء با موفقیت در مدل‌های آماده اسکچاپ شما لود شد، به سادگی کلیک راست کنید و روی وارهاس تریدی در منوی فلای ات شناور شوید، بعد از آن می‌توانید دو گزینه اضافی ببینید که با مدل اصلی در تریدی شما را متصل نگه می‌دارد. بنابراین دوباره لود کنید و جزئیات را ببینید.

ری لود را انتخاب کنید که برای شما صفحه جزئیات بیشتر را در وارهاس تریدی می برد جایی که شما می‌توانید آن را دوباره دانلود کنید و یا آن جزء را با آخرین نسخه وارهاس تریدی لود کنید. به صورت جایگزین، شما می‌توانید با یک جزء متفاوت مذاکره کنید و آن را با یک جزء متفاوت در وارهاس تریدی جایگزین کنید. اگر جزء انتخاب شده از وارهاس تریدی دانلود نشده بود، این آیتم منو برای شما وارهاس تریدی اصلی را می آورد و در این حالت دانلود یک جزء با  قبلی جایگزین می‌شود.

جزئیات ویو ایتم منو هنگامی که از تریدی وارهاس دانلود شده باشد موجود است. انتخاب کردن این گزینه، شما را به صفحه جزئیات در وارهاس تریدی می برد. اگر شما سپس انتخاب کنید که یک جزء متفاوتی را دانلود کنید، اسکچاپ این را به عنوان یک مورد جدید در مدل شما در مقابله با جزء انتخاب شده جایگزین میکند.