اتوکد چیست و مقایسه ی نگارش های جدید AUTOCAD

6 ماه پیش
AUTOCAD

عبارت AUTOCAD برگرفته از کلمه‌های AUTOCAD COMPUTER AIDED DESIGN&DRAFTING و به معنی <طراحی و نقشه کشی به کمک رایانه> است.
نرم افزار AUTOCAD قدرت رسم هر نقشه ی تقریبا ساده‌ای را توسط رایانه فراهم میکند و به همین دلیل از محبوبیت فراگیری نزد تمامی دست اندر کاران طراحی دنیا برخوردار است و شما هم می‌توانید با انجام پروژه اتوکد خود را به این دنیا وارد کنید.

معرفی AUTOCAD

AUTOCAD راه را برای تمام صنایع از قبیل معماری ـ مکانیک ـ برق ـ تجهیزات پزشکی و… هموار نموده است. بنابراین لازم به نظر می‌رسد که تمام مهندسان و طراحان کار با نرم افزار AUTOCAD را یاد بگیرند و از ان برای پیشبرد امورشان در رشته‌ی کاری خود به بهترین شکل استفاده نمایند.

از کارهایی که عموما انجام شان با autocad راحت است می توان به این موارد اشاره کرد:

۱-ترسیم‌های معماری
۲-ترسیم چارت‌ها و دیاگرام‌ها
۳-ترسیم انواع نمودار‌ها
۴-ترسیم نقشه‌های ساختمانی
۵-ترسیم نقشه نگاری
۶-ترسیم‌های صنعتی و مونتاژ قطعات
۷-تهیه برچسب و آرم گرافیکی
۸-ترسیم‌های دو بعدی و سه بعدی
۹-ترسیم‌های هنری و کارت تبریک
۱۰-حتی در برخی موارد تایپ و حروفچینی!

آخرین و جدید‌ترین ویرایش از autocad که تا زمان نگارش این کتاب ارائه شده است و مورد بحث این کتاب نیز می‌باشد autocad 2017 نام گرفته است. Autocad2017 سی و یکمین نسخه ی رسمی از این نرم افزار می‌باشد.

AUTOCAD

مقایسه‌ی نگارش‌های جدید autocad

همانطور که می‌دانید هر نگارش جدیدی از یک نرم افزار در مقایسه با نگارش پیشین کار را را حت‌تر و سریع‌تر کرده از کمبود‌های قبلی می‌کاهد و کمی پیشرفت می‌یابد بنا بر این autocad2017نیز از این قاعده مستثنا نیست . جدول زیر ویژگی‌های جدید نگارش‌های اخیر autocad را به معرض مقایسه کشانده است.

آشنایی با محیط AutoCad2017

پس از نصب autocad و در اولین برخورد با ان محیط را مطابق با شکل خواهید یافت این در حالی است که هیچ فایلی باز نیست امکانات این پنجره به سه دسته تقسیم شده است. تابلوی سمت چپ ابزار‌هایی برای شروع کار در اختیارتان قرار می‌دهد. ایجاد یک نقشه‌ی جدید و باز کردن نقشه‌های موجود از جمله امکانات این تابلو هستند. در تابلوی میانی محیط فهرستی از فایل هایی که به تازگی باز شده‌اند را می بینید برای باز کردن دوباره هریک از انها کافی است روی سند دلخواه کلیک کنید. تابلوی سمت راست نیز برای اتصال به مراجعی همچون feedback&AutoCad360 کاربرد دارد.

خواندن این مقاله را هم به شدت پیشنهاد می‌کنیم!
آشنایی با نکاتی که در طراحی فیگور انسانی باید در نظر بگیریم

برای شروع سریع کار و مشاهده‌ی تمام امکانات برنامه روی دکمه‌ی بزرگ start Drawing کلیک کنید. با انجام این کار آخرین فایل الگو دوباره مورد استفاده قرار گرفته و سند جدید از روی آن الگوبرداری خواهد شد. اگر روی فلش پایینی دکمه ی start drawing کلیک کنید فهرستی از الگو‌های نقشه کشی باز می‌شود و می‌توانید از بین آن‌ها یکی را انتخاب و کلیک کنید.

به هر حال محیط اصلی AutoCad با امکانات کامل آن رو نمایی خواهد شد.

قسمت‌های مختلف محیطAutocatعبارتند از:

نوار عنوان

این نوار در بالاترین بخش پنجره ی autocad قرار دارد. نوار عنوان هر نرم افزاری معمولا محل نمایش نام آن برنامه و نیز نام فایل جاری است.

AUTOCAD

منوی کاربردی

منوی کاربردی autocad در گوشه ی بالا و سمت چپ محیط واقع شده است. این منو ابزار‌های عمومی و پرکاربرد را به آسانی در دسترس شما قرار می‌دهد. با استفاده از دسترس شما قرار می دهد. با استفاده از دستور های قرار گرفته در این منو می توانید اسناد را ایجاد ـ بازـ چاپ ـ منتشر یا نقشه ی جاری را به همراه نامه ی الکترونیکی خود ضمیمه کنید و مواردی از این دست. در ضمن برخی از دستورهای پشتیبانی همچون recover,purge,Audit نیز در این منو قرار دارند. این منو با کلیک دکمه‌ی دارای نماد A یا فشردن کلیدهای میانبر Alt&F باز می‌شود.

نوار ابزار دسترسی سریع

این نوار در حالت پیش فرض روی نوار عنوان AutoCad و در کنار منوی کاربردی قرار گرفته است. نوار ابزار دسترسی سریع شامل دستور های پرکاربرد و پای کار AutoCad است. برای کم یا زیاد کردن ابزار‌های درون این منو از فلشی که در سمت راست آن قرار دارد استفاده می‌شود.

فیلد مرکز اطلاع رسانی

بخش دیگری که در نوار عنوان پنجره ی AutoCad خودنمایی می‌کند فیلد مرکز اطلاع رسانی است. شما در این قسمت می توانید سوال مورد نظر خود را تایپ کرده و پس از ان کلید Enter را فشار دهید یا روی دکمهSearch(که به شکل دوربین است) کلیک کنید در این شرایط اگر برنامه‌ی کمک AutoCad روی سیستم‌تان نصب شده باشد پاسخ خود را خواهید یافت در غیر این صورت پیشنهاد دانلود برنامه‌ی کمک AutoCad به شما ارائه می‌شود.

Autodesk A36

دست یابی به امکانات جدید Autocad A360 برای به اشتراک گذاری فایل‌ها و همگام کردن فایل‌های سفارشی سازی شده است.

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب طراح شید

بدون دیدگاه