مدیران طراحی به کمک کامپیوتر (Computer Aided Design) یک گروه CAD را مدیریت می‌کنند، اما این محدوده‌ی کارهایی که این موقعیت شامل می‌شود را توصیف نمی‌کند. بسته به نوع شرکت، یک مدیر CAD می‌تواند فرآیندهای برنامه‌ریزی شده را پوشش دهد تا کل IT شرکت کاهش یابد. هرچه که شرکت بزرگتر باشد، وظایف یک مدیر CAD در آن بهتر تعریف می‌شود، اما هیچ راه ساده‌ای برای دانستن آن که دقیقا یک مدیر چه‌کارهایی باید انجام دهد نیست. با این حال، گروهی از مهارت‌ها وجود دارد که شایع‌ترین وظایفی هستند که شما ممکن است در زمانی مدیر CAD شدن، به آنها تکیه کنید.

عیب‌یابی CAD توسط مدیر CAD

حتی یک شرکت کوچک معماری یا مهندسی نیز به تکنولوژی پیشرفته CAD نیاز دارد. مدیرهمان فردی است که وقتی همه چیز اشتباهی پیش می‌رود، همه به سراغ او می‌روند. با وجود اشکالات و خرابی‌های آزاردهنده یا سقوط کامل سیستم CAD، همیشه فردی هست که به نظر می‌رسد بداند چگونه مشکلات را حل کند. اگر شما حرفه‌ای مانند یک مدیر CAD را می‌خواهید، این شخص بهتر است که شما باشید. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم با آموزش اتوکد ما که در پکیجی فوق‌العاده تولید شده است همراه باشید.

داشتن اطلاعات کافی از بسته‌های ابتدایی CAD – محصولات AutoCAD و MicroStation – و ایده‌ای روشن از مشکلاتی که ممکن است از نحوه ارتباط آنها با سایر برنامه‌ها و لوازم جانبی ضروری ایجاد شود، ضروری است. موتورهای جستجو و هیئت‌مدیره متمرکز بر CAD ممکن است بعضی از کمک‌ها را ارائه دهند، زیرا هیچ‌کس نمی‌تواند همه چیز را درباره‌ی یک بسته ی CAD گران قیمت بداند. یک مدیر CAD باید بداند که برای پیدا کردن پاسخ‌های مورد نیاز در یک زمان کوتاه، کجا را بگردد.

برنامه‌ریزی میزان کار

برنامه‌ریزی میزان کار یک مانع تصدیق شده برای بسیاری از کسانی است که از مقام نقشه‌کش اصلی به مقام مدیریت می‌رسیدند. مدیر باید حس خوبی را برای مدتی که هر یک از کارها و طرح‌ها تکمیل می‌شوند ایجاد کند. این دانش نیاز به درک کامل از تمام کارکنان CAD و نقاط قوت و ضعف آنها دارد. اغلب، مدیران جدید CAD براساس قابلیت‌های شخصی خود برنامه‌ریزی می‌کنند و پس از آن توسط هزینه‌ها و زمان‌های اضافی متعجب می‌شوند. اغلب مدیر بهترین نقشه‌کش در شرکت می‌باشد؛ افراد دیگر لزوما به اندازه آنها سریع و قابل اطمینان نیستند. بخش بزرگی از مدیریت کار به فردی هدایت می‌شود که می‌تواند آن را به طور موثر انجام دهد. شما باید بدانید که نقشه‌کش A قابل اعتماد، اما آهسته است، بنابراین بهترین انتخاب برای پروژه‌هایی که وقت کمی دارند نیست.

مدیر cadبررسی طرح توسط مدیر CAD

خوب بودن در بازبینی طرح‌ها ممکن است تفاوت بین موفق بودن مانند یک مدیر CAD یا مورد تنفر تمام طراحان شرکت بودن، باشد. شغل شما شامل بررسی هر طرحی است که افراد CAD شما، قبل از اینکه آن را به مهندس طراح تحویل دهند، آن را کامل کرده‌اند. شما باید هر طرحی را برای استاندارد بودنِ خوانایی، ارائه و پیوستگی آن بررسی کنید. اگر به این سه مورد دقت نکنید، هیچ کس دیگر این کار را نخواهد کرد و فایل‌ها یا قبل از این که اشتباهات ذکر شوند به کارکنان ارشد منتقل خواهند شد یا بدتر از آن، به مشتریتان. به دنبال خط‌هایی باشید که روی هم‌رفته‌اند، خطوطی که بیش از حد ضخیم هستند یا بسیار نازک‌اند یا دارای خطوط نادرستی هستند. اطمینان حاصل کنید که هر طرح طوری به نظر برسد که به صورت حرفه‌ای طراحی شده و اطلاعات آن قابل فهم است.

ساخت استانداردها

ساختار فرآیندها و کتابخانه‌های استاندارد CAD شرکت، مستقیما بر روی شانه‌های مدیر CAD قرار دارد. در میان کارهای روزانه، شما نیاز به پیدا کردن زمانی برای ساخت الگوها، کتابخانه‌های دقیق، سیستم‌های لایه‌بندی شده و حدود صد چیز باقیمانده که برای حفظ کار گروهی CAD مورد نیاز است، دارید. این شامل ورود به نسخه‌های جدید نرم افزارهایتان و ایجاد تغییرات لازم برای استانداردهایتان می‌شود تا آنها را سازگار نگه دارید. این قسمت لذت بخش CM بودن است، اما متأسفانه، این همان موردی است که شما زمان کمتری برای رسیدگی به آن دارید. مدیریت ارشد از شما می‌خواهد که زمان مفید خود را علیرغم وظایف اضافی که خود دارید، در سطح تقریبا برابر با بقیه کارکنان CAD خود حفظ کنید.

مدیر CAD کارکنان خود را کنترل می‌کند

و اما آخرین گزینه که کم اهمیت هم نیست؛ شما هنوزهم نیاز به انجام کار مدیریت دارید. این بدان معنی است که بررسی عملکرد، مصاحبه، استخدام و اخراج، برنامه‌ریزی تعطیلات و صد مسئله دیگر نیز که مطرح می‌شود، برعهده ی شماست. زمانی‌که یک شرکت بزرگتر می‌شود، این مسائل بیشتر خواهند شد. شما نیاز دارید که پوست کلفت شوید و درعین حال برای پیدا کردن راه‌حل‌های دقیقه آخری انعطاف پذیر باشید. شما این را اولین باری که به مهلت آخر پروژه‌ای رسیدید و نیمی از کارکناتان بخاطر ابتلا به انفولانزا مرخصی بودند، خواهید فهمید.