چگونه در تنظیم برگه ها در اتوکد استاد شویم؟

در حال حاضر ما به نقطه ای در این سری آموزش اتوکد رسیده ایم که فراتر از اصول اولیه حرکت می کنیم و به شما کمک می کنیم تا یک استاد اتوکد درست و حسابی در تنظیم برگه ها در اتوکد شوید. در این مقاله قصد داریم نحوه تعیین ویژگی های تنظیم شده برگه ها را بدهیم.

اگر شما روند این کار را به صورت پروژه محور دنبال کنید به راحتی قادر خواهید بود با کمترین تلاش برگه ها را تنظیم کنید. با این حال اگر می خواهید حداکثر بهره وری در تنظیم برگه ها داشته باشید باید ویژگی های  sheet selection های مختلف را بشناسید.

شما با کلیک راست برروی تعیین عنوان برگه در تب لیست در قسمت مدیریت و انتخاب تنظیمات برگه ویژگی های sheet را پیدا خواهید کرد.

تنظیم برگه ها در اتوکد

همچنین باید توجه داشته باشید که برای زیر مجموعه های صفحات دیگر یک گزینه ویژه در منوی کلیک راست گنجانده شده است.

بسته به این که شما چه ویژگی را انتخاب می کنید، منوهای جانبی مختلفی نمایش داده خواهد شد، منوهایی مانند مشخصات صفحه، ویژگی های subset، ویژگی های برگه و . . . که به شما اجازه تغییر ویژگی های مربوط برای موارد خاص را می دهد. در این آموزش همانطور که گفته شد برروی ویژگی های تنظیم برگه تمرکز خواهد شد.

تنظیم برگه ها در اتوکد

تنظیم برگه ها در اتوکد

تنظیم برگه ها در اتوکد

یکی از ویژگی ها نام برگه است. نام برگه در زمان ایجاد برگه یا صفحه create set wizard ایجاد می شود. به مرحله اول : ایجاد برگه جدید نگاه کنید. این نام برای نام گذاری برگه داده های تنظیم شده (DTS) نیز به کار می رود. همانطور که برگه اطلاعات مجموعه داده ها را مشاهده می کنید میتوانید با استفاده از باکس  set نام برگه را تنظیم کنید. با این حال نام برگه داده های تنظیم شده تغییر نخواهد کرد. اگر می خواهید نام برگه داده های تنظیم شده را تغییر دهید باید برگه را در صفحه تنظیمات برگه ببندید و پس از آن از ویندوز اکسپلورر برای تغییر نام پرونده DTS استفاده کنید. شاید اگر شما برای بار اول صفحه ای را ایجاد کنید به یک صفحه خالی وارد شوید اما نگران نباشید شما به راحتی می توانید مشخصات صفحه را ایجاد و یا ویرایش کنید.صفحه مجموعه ویژگی های برگه شامل سه پنل: تنظیم برگه، کنترل پروژه و ایجاد برگه می باشد. همچنین ویژگی هایی برای نام، مجموعه داده ها، توصیف، بلوک برچسب برای نما، بلوک Callout و تنظیمات صفحه که فایل ها را تحت شعاع قرار می دهند در بر می گیرد.

در این مقاله با آموزش نحوه ی تنظیم برگه ها در اتوکد با شما همراه بودیم ، اما شما برای دریافت آموزش های بیشتر میتوانید به بخش مقالات آموزشی در طراح شید مراجعه کنید.

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

   دیدگاه خود را ثبت کنید

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

   مقالات مرتبط

   به جامعه میلیونی ما بپیوندید!

   حرفه‌ای بودن زیاد سخت نیست، به شرطی که انتخاب خوبی داشته باشی. اگه انتخابت ما هستیم ایمیلت رو وارد کن تا جدیدترین پلاگین‌های وردپرس رو در اختیارت بگذاریم.

   پلاگین وردپرس

   info@tarahshid.com

   خدمات ما

   • خرید پلاگین وردپرس اصل
   • طراحی سایت هوشمند
   • پکیج خرید عمده پلاگین
   • خدمات حرفه‌ای سئو

   قوانین ما

   • قوانین
   • شکایات
   • چشم انداز

   خانواده ما

   • درباره ما
   • تماس با ما
   • نویسندگی
   • تبلیغات
   حساب کاربری جدید
   ریست کردن رمز ورود