فرقی نمیکند که پروژه یک شرکت را اماده می کنید یا دانشجو هستید و مشغول کار بر روی پروژه میان ترم خود باشید، هر چقدر مقیاس جغرافیایی پروژه ی شما بیشتر باشد زمان بیشتری طلب می کند  و بهتر است یکسری نکات ضروری در اتوکد را بدانید که سرعت انجام کار های شما را بالا ببرد  و بتوانید پروژه ی خود را قبل از زمان پایان تحویل دهید. برای این که بتوانید موثر تر و سریعتر پروژه ی خود را اماده کنید نکات ضروری در اتوکد زیر را یاد بگیرید تا بهتر بتوانید با اتوکد کار کنید و کارایی شما در زمان کار بالا برود. پس این آموزش اتوکد را از دست ندهید.

لایه های خود را بهتر و با احتیاط بیشتر مدیریت کنید

شاید برای خیلی ها مهم نیست ولی استفاده کردن از لایه و مدیریت صحیح ان سرعت شما را بسیار بالا می برد و احتمال اشتباه کردن را بسیار پایین می اورد، به عنوان مثال شاید روی یک طبقه ی بسیار کار کرده باشید ولی بعدا به یاد بیارید بعضی از جزئیات را فراموش کرده اید اگر از لایه استفاده کرده باشید فقط چند کلیک از مشکل دور هستید و بعد از اتمام کار و رفع مشکل سریعا می توانید به حالت قبل برگردید. استفاده نکردن از لایه به غیر از اعصاب خوردی و اطلاف وقتی برای شما پیش می اورد می تواند باعث شود که پروژه شما دیر تر اماده شود، از زمان تحویل جا بمانید،بنظر غیر قابل اطمینان بنظر برسید و فردی که انرا بررسی میکند سر درگم می شود. مزیت دیگری که لایه ها دارند موقعی است که شما بصورت تیمی بر روی یک پروژه کار میکنید چون مدیریت و درک تیم از پروژه بیشتر می شود. اگه تازه کار هستید یا مدت زیادی نیست که کار با اتو کد را شروع کرده اید حتما کار با لایه ها را یاد بگیرید زیرا یکی از مهمترین نکات ضروری در اتوکد است.

روش های انتخابی چپ و راست

کلی ابزار های نرم افزاری برای شما اماده شده است پس یهتر است انها را بشناسید. شما وقتی می خواهید یک ابزار انتخاب کنید به سادگی روی ان کلیک میکنید و ابزار انتخاب می شود به همین سادگی، ولی جالب است بدانید که در اتو کد را های دیگری نیز برای انتخاب وجو دارد که سرعت و عمل کرد شما را بالا می برد.

انتخاب ابجکت های مشابه با یک کلیک

یکی از ابزار های کاربردی دیگر انتخاب اشیاء مشابه می باشد، این ابزار به شما اجازه می دهد اشیاء با مشخصات مشابه را همزمان انتخاب کنید، منظور از مشخصات : لایه، رنگ، شکل و… که مشابه به هم هستند می باشد و این موارد جز مهمترین نکات ضروری در اتوکد به شمار می‌رود.

جدا کردن اشیاء

انجام یک پروژه با جزئیات زیاد می تونه براتون جالب و وسوسه انگیز باشه. ولی پروژه ها بزرگ محیط جغرافیایی بزرگتری دارند و محیط جغرافیایی بزرگ پیچیده است و ممکن است باعث سر در گمی بشه. وقتی شما طرحی را می کشید می توانید ان طرح را از بقیه نقشه جدا کنید و در جای دیگری انرا طراحی کنید، این کار باعث می شود که که حواس شما لز موضوع پرت نشود