هنگامی که شروع یا تلاش می کنید یک کسب و کار گرافیک مثل طراحی اینفوگرافی یا طراحی گرافیک را توسعه دهید، یکی از عوامل کلیدی پیدا کردن مشتری است. مگر اینکه یک سرمایه گذاری شخصی انجام دهید، درغیر اینصورت بدون مشتریان هیچ درآمدی کسب نخواهید کرد.

✏ 1. بگذارید مردم شما را بشناسند

راه های بسیاری برای بازاریابی شرکت شما وجود دارد، از وبلاگ نویسی تا بازاریابی ایمیلی و شبکه بندی تا شایعات. هنگامی که یک مشتری را با مهارت های طراحی و حس کسب و کارتان تحت تاثیر قرار می دهید، شگفت زده می شوید که چگونه شهرت می تواند آنها را قانع کند و راه هایی برای تشویق آن وجود دارد.

حس تعلق به سازمان های حرفه ای راه دیگری برای گسترش شهرت در کسب و کار شما و ملاقات با دیگر مبتکرانی که مایل به همکاری با آنها هستید می باشد.

کسب و کار گرافیک

✏ 2. ایجاد یک نمونه کارها

هنگامی که با یک مشتری بالقوه تماس می گیرید، اغلب اولین چیزی که آنها می خواهند ببینند، نمونه کارهای شماست. نمونه کار شما ابزار بسیار مهم کسب و کار است، چرا که بسیاری از شرکت ها بر اساس کار قبلی و نحوه ارائه آن اثر طراح را انتخاب می کنند.

نگران نباشید اگر تجربه کافی ندارید که در نمونه کار خود نشان دهید، کار دانشجویی یا پروژه های شخصی می توانند به همان اندازه موثر باشند. چندین گزینه وجود دارد که هر کدام دارای مزایای مختلف و هزینه و تعهد زمان متفاوت هستند.

✏ 3. نرخ خود را تعیین کنید

پرداختن به جنبه پول طراحی می تواند مزورانه باشد، اما با این وجود باید به آن بپردازیم. نرخ ها باید تعیین شوند، برنامه های پرداخت باید تنظیم شوند، و با وضعیت های دشوار باید مقابله شود. در حالی که ممكن است درک نرخ ساعتی و یکنواخت دشوار باشد، اما فرایندهایی وجود دارد كه شما می توانید آنها را دنبال كنید تا این کار ساده تر شود.

به خاطر داشته باشید که نیازی نیست در همان جلسه اول به مشتری هزینه پروژه را بدهید مگر اینکه احساس کنید نمی توانید آن کار را بدست آورید. اگر می خواهید نرخ ساعتی یا یکنواخت بدهید، زمانی را برای تصمیم گیری بگذارید، این شغل را با مشاغل قبلی مقایسه کنید، و با یک برآورد دقیق به مشتری برگردید.

کسب و کار گرافیک

✏ 4. کار با مشتریان

همکاری و ملاقات با مشتریان یک جنبه بسیار مهم کسب و کار طراحی گرافیک است. شما برای کسب و کار به مشتریان تکیه می کنید و بنابراین مهم است که هر وضعیتی که پیش می آید را با احتیاط مورد توجه قرار دهید. هنگامی که جلسه ای با مشتری برگزار می کنید، می دانید که چه اطلاعاتی را می خواهید جمع آوری کنید.

با درک کامل حیطه پروژه، شما می توانید یک طرح کلی، برآورد دقیق و در نهایت قرارداد را تهیه کنید.

✏ 5. مدیریت پروژه ها

هنگامی که یک پروژه طراحی گرافیک را شروع کردید، راه هایی برای مدیریت مناسب زمان و منظم ماندن وجود دارد. افراد مبتدی بهتر است با مشتری تماس مداوم داشته باشند و زمانبندی برنامه را دنبال کنند تا کار در موعد مقرر به پایان برسد. نرم افزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می کنند، از لیست کارهایی که باید انجام شوند تا صدور صورت حساب.

منظم ماندن راه دیگری برای انجام یکنواخت کار پروژه ها است و روش ها و برنامه های بسیاری برای کمک به آن وجود دارد.