انتقال جدول از اتوکد به اکسل

در این آموزش قصد داریم بدون کارهای پیچیده یک راه حل مناسب برای پیدا کردن x و y یا اصطلاحا مختصات فایل اتوکدی مورد نظر خودمون رو در اکسل پیدا کنیم و یکی از راه های انتقال جدول از اتوکد به اکسل را با هم بیاموزیم.

آموزش اتوکد ۲۰۲۰انتقال جدول از اتوکد به اکسل:

در ابتدا چندین نقطه را طبق تصویر زیر در محیط اتوکد رسم میکنیم و در یک فاصله ی معینی از هم آنها را قرار می دهیم:

 

 

در این مرحله اقدام به عدد گذاری روی نقطه ها می کنیم به ترتیب روی تمامی نقطه ها عدد مورد نظر را قرار می دهیم:

 

 

در ادامه نقطه های رسم شده که طبق یک مختصات خاص می باشند را با دستور Pline به یکدیگر وصل میکنیم تا به شکل جدول در بیایند:

 

 

در ادامه با فرمان List و درگ کردن و انتخاب خط کشیده شده یک لیست از اعداد برای ما ظاهر خواهد شد که نقطه های مختصاتی ما می باشد و از اینجا به بعد سراغ اکسل خواهیم رفت:

 

 

در اینجا به copy کردن قسمت مختصاتی مورد نظرمون می پردازیم و اعداد را عینا در محیط اکسل paste میکنیم.

به این ترتیب انتقال جدول از اتوکد به اکسل را با هم آموختیم و همونجور که مشاهده میکنید x و y ما در اکسل وارد شده است. همچنین می توانید جدولی برای مختصات خودتون بسازید که شامل ردیف و کوردینیت سیستم و هر اطلاعاتی که شما برای طرحتون در نظر دارید را به آن وارد کنید. همچنین برای دوستانی که نمیدونند چرا مختصات سوم یعنی z صفر میباشد باید بگویم که در طراحی دو بعدی ما مختصات سوم نداریم و در طراحی سه بعدی است که z به طراحی ما اضافه میشود و در اکثر نرم افزار های سه بعدی مهندسی شما میتونید این سه مختصات رو ببینید.

امیدوارم از این آموزش اتوکد استفاده ی لازم رو برده باشید و بتونید برای اینکه کار و طرحی دقیق تر داشته باشید از سیستم های مختصاتی به خوبی استفاده کنید.