ما شرط میبندیم آثاری را دیده اید که شبیه نقاشی های باورنکردنی هستند اما با مداد رنگی کشیده شده اند. این ابزار ساده میتواند زیبا ترین حالت ها را برای شما به ارمغان بیاورد به شرطی که به خوبی تکنیک های نقاشی را بشناسید و در مواقعی که به آن نیاز دارید به آنها مراجعه کنید. در ادامه با ۶ تکنیک از هزاران تکنیک نقاشی آشنا خواهیم شد. فقط قبل از شروع به کار ازتون می‌خوام که اگر مقاله های قبلی رو نخوندید حتما برید و اونها رو بخونید و اگر هم خوندید و تا اینجا پیش اومدید حتما مداد رنگی هاتون رو بیارید و با یک کاغذ ساده شروع کنید تا تمرین‌های نقاشی مون تو این جلسه رو هم بتونیم با همدیگه پیش ببریم. آماده‌اید؟!

رنگ های لایه ای

تکرار کن: لایه لایه لایه! این راه حل داشتن رنگ های سرزنده و سایه های واقعی است. در واقع یعنی تنها کاری که باید بکنید اینه که در هر لایه رنگ مدادتون رو کمی کم کنید و به تن رنگی یکپارچه ای برسید. یعنی تو هر لایه که رنگ تون کم رنگ تر میشه شما دارید سایه ای بی نظیر خلق می‌کنید و خودتون هم خبر ندارید! البته بگم که سایه بندی تون الزاما نباید تو یک تن رنگ باشه و می‌تونه از رنگ های متفاوتی باشه برای مثال به نقاشی که کشیدم دقت کنید.

تکنیک های نقاشی

خرمالوی در عکس بالا را نگاه کن که برای سبز و قرمز فقط یک سایه دارد. خسته کننده است نه؟ اما با اضافه کردن لایه های سایه خاکستری، نارنجی، سبز، بنفش و آبی نتیجه بسیار بیشتر طبیعی مانند است.

فشار مداد بهترین تکنیک نقاشی

مدادت را فشار بده! این کار تاثیر بسزایی دارد. فشار کم رنگ های روشن و فشار زیاد طبیعتا پرتو های تیره اشباع شده را به ارمغان می آورد. فشار کم عموما استفاده میشود چون بیس کار را برای لایه های رنگ آماده میکند در واقع این همان سایه بندی در یک تن رنگ است که قبل تر راجع بهش باهاتون صحبت کردم. اما بهترین راه حس کردن آن طراحی بازه ای برای فشار است. با استفاده از رنگ مورد نظر روی کاغذ فشار های مختلف را امتحان کن و تغییر را ببین هیچ موقع از خراب کردن کاغذ نقاشی نترس و با قدرت هر چیزی که فکر میکنی می‌تونه کمکت کنه تا نقاشی بهتری داشته باشی رو امتحان کن. در حین کار و کشیدن نقاشی اصلی نیز میتوانی به این نمونه خود مراجعه کنی و تو اون نقاشی از این طرح نمونه استفاده کنی.

تکنیک های نقاشی

نقاشی روی کاغذ برجسته به عنوان تکنیک نقاشی

این تکنیک به شما کمک میکند تا خطوط نازک سفید رنگی میان هاله های تیره داشته باشید. این تاکنیک یکی از جذاب ترین تاکنیک های حوزه نقاشی است که می‌توانید از آن استفاده کنید تا طرح جذاب تری را به ارمغان بیاورید.

تکنیک های نقاشی روی کاغذ

برای این کار کاغذی پشت نما را روی کاغذ نقاشی خود قرار دهید. سپس از خودکار یا مداد H2 برای سایه زنی و درآوردن خطوط استفاده کنید. آنقدر فشار دهید تا روی کاغذ زیری برجستگی ایجاد شود. وقتی همه خطوط را کشیدید کاغذ پشت نما را بردارید و قسمت های برجسته را سایه بزنید. این تکنیک برای کشیدن اجسام با جزئیات ریز استفاده میشود و حتما

هایلایت زدن

روش های مختلفی برای طراحی محیط های روشن نقاشی های مداد رنگی وجود دارد و اغلب به نوع کاغدتان بستگی دارد. روی کاغذ سفید میتوانید از کاغذ خالی بعنوان هایلایت استفاده کنید. برای مداد رنگی باید از مداد برای اضافه کردن هایلایت اضافه کرد.

تکنیک های نقاشی

با یک مداد رنگی روشن شروع کن و با سایه زنی سفید کار را به پایان رسان. با فشار سنگین میتوان روشنایی خلق کرد.

ادغام

ادغام قدم مهمی نیست اما بسیاری از هنرمندان طرح نرم آن را دوست دارند. با استفاده از ادغام ابزار و حلال ها میتوان رنگ دانه ها را صاف کرد، خطوط بوجود آمده پس از رنگ آمیزی را حذف و تصویر کلی اثر تیره تر ملایم تر و سرزنده تر میشود.

تکنیک های نقاشی

رنگ آمیزی از زیر

رنگ آمیزی از زیر اولین لایه نقاشی شماست. این لایه زیرین ساختار نقاشی شماست و در تصویر نهایی کار تاثیرگذار است. در نقاشی زیر اولین رنگی که به گیلاس اضافه کردیم زرد روشن است. سپس نارنجی بعنوان تن میانی اضافه میشود سپس نقاط تاریک با جوهر قرمز علامت گذاری میشوند و این یکی از بهترین تکنیک نقاشی است.

حالا نقشه در دستان شماست میدانید رنگ ها را باید کجا به کار برد و از چه تکنیک نقاشی باید استفاده کرد و اینکه هر رنگ با هر مقداری چه تاثیری روی نقاشی شما خواهد داشت. پس با دقت تکنیک هایی که مطرح شد را بررسی کنید و از آنها بهترین بهره را ببرید.