اشتباهات سهوی؟ مثلا چه اشتباهاتی؟ ممکنه بگید من تا حالا تو طراحی با جوهر هیچ وقت اشتباه نکردم؛ اما این خیلی عجیبه. اگه شما هم مثل همه کسایی که طراحی و یا نقاشی می کنند دچار اشتباهات سهوی شده اید، اصلا نگران نباشید؛ زیرا قرار است در اینجا یه سری روش ها برای رفع یواشکی این اشتباهات بهتون یاد بدیم.

خط خوردگی

نکات طراحی با قلم

خط خوردگی زمانی اتفاق می افتد که خودکار، یهو از دستتان در می رود و در طراحی با جوهر در جایی که قرار است سفید باشد از خود اثر به جا می گذارد. بهترین راه‌حل، استفاده از همون خط خوردگی در طراحی است. چطور؟! سعی کنید الگوی یک عنصر جامد از نقاشی خود را تغییر دهید تا آن خط خوردگی به ظاهر عمدی و از روی نقشه به نظر برسد.

جوهر پس دادن

طراحی با جوهر

وقتی صبر نمی کنید که جوهر چند دقیقه بماند تا خشک شود و بلافاصله با پاک کن به سراغ خطوط مداد می روید، این اتفاق می افتد دیگر!! یا وقتی گرم طراحی یک قسمت دیگر از طراحی هستید و ناغافل دستتان را روی جوهر خشک نشده بخش دیگر می کشید، با یک لکه بزرگ مواجه می شوید. اما هول نکنید! شما می‌توانید با اضافه کردن عناصر دیگری مانند یک پس‌زمینه و یا رنگ به نقاشی، اشتباه خود را جمع و جور کنید.

سر ریز شدن جوهر در طراحی با جوهر

نکات طراحی با جوهر

مسلما موقعی که داشتید طراحی می کردید، قلم خود را رها کردید، و جوهر ناغافل روی کاغدتان ریخته است. حالا شما علامت‌های فاجعه بار و ناخواسته ای در طراحی با جوهر خود مشاهده می کنید.

بزارید ابتدا یک خبر بهتون بدم: با عرض معذرت اگه جوهر از ظرف خودش ریخته شده، خرابکاری اونقدر جدی است که باید کاغذ را پاره کنید و دوباره از اول شروع کنید. اما، بسته به این که خرابکاری تا چه حد قابل جبران است، شما می توانید با پوشاندن اون قسمت ها با رنگ مات، طراحی خود را نجات دهید.

ریختن آب در طراحی با جوهر

نکات طراحی با جوهر

چه کار کنید وقتی که آب روی جوهر می ریزد و یک ناحیه خیس در طراحی تان ایجاد می کند؟ این ممکن است در اثر این، اتفاق افتاده باشد که شما فکر کردید جوهرتان ضد آب است، در حالی که اینطور نبوده و یا اینکه یک قطره آب به طور تصادفی روی اثرتان ریخته. در هر صورت مشکل بزرگی در نقاشی با جوهر و قلم است!

بهتر است با هم رو راست باشیم؛ این مشکل راه حل ساده ای ندارد. از نزدیک به آنچه دارد اتفاق می افتد، نگاه کنید. اگر نمی توانید راهی برای درست کردن قطعه پیدا کنید، همه امید خود را از دست ندهید. از این روش استفاده کنید: یک تکه کاغذ سفید و تمیز از همان جنس کاغذی که طراحی می کنید بر روی اون ناحیه قرار دهید.

روش های زیادی برای جبران اشتباهات سهوی رایج در هنگام نقاشی با قلم و جوهر وجود دارد؛ و این در واقع دلیل خوبی برای امتحان کردن این تفریح سالم یعنی طراحی است.. قلم و جوهر، به طور حتم به لوازمی نیاز دارند که نه تنها برای جذابیت و سرگرمی، بلکه برای لذت بردن از کار نیز مناسب هستند. بنابراین، از اشتباه کردن نترسید! شما نمی‌توانید بدون انجام این اشتباهات، دست به خلاقیت بزنید.