معرفی ۹ پلاگین sketchup برای طراحی بهتر

در ادامه آموزش اسکچاپ امروز به معرفی ۹ پلاگین sketchup می پردازیم.

پلاگین ۱۰۰۱ bit tools:

این پلاگین مجموعه ای است از ۳۹ دستور مختلف که برای تولید المان های مختلف معماری به کار برده می شود. برای ساختن راه پله، راه پله ی گرد، پنجره، در، بازشو های خاص در دیوارها، سقف های شیبدار و انواع تیر ها. همچنین شامل دستورهای ویرایشی مانند chamfer، fillet، extend و غیره می باشد. این پلاگین مدلسازی را بسیار راحت می کند.

پلاگین Curviloft

ایجاد سطح و پوسته با استفاده از خطوط.
با استفاده از اسپلاین: خطوط جدا از هم را با استفاده از اسپلاین ایجاد می کند.
در طول یک مسیر می تواند خطوط را به هم وصل کند و همچنین سطوح احاطه شده توسط تعدادی خط را ایجاد می کند.

پلاگین v-ray:

پلاگین معروف وی ری برای رندر گرفتن، که با اسکچ آپ به خوبی کار می کند. شامل ویرایش متریال، برای متریال دادن و تغییر آنها. گزینه ی option editor، برای کنترل کردن رندر است. یکی از محبوب ترین پلاگین های اسکچ آپ می باشد. با قابلیت تولید رندر های واقعی.

پلاگین Purge All:

همانطور که از نامش پیداست، این پلاگین، برای حذف کامپوننت ها، لایه ها ، متریال ها و استایل های اضافی و استفاده نشده در مدل، به کار می رود. این پلاگین متفاوت از model info، می باشد زیرا قابلیت انتخاب موارد حذفی را داشته و همینطور یک گزارش از آنچه حذف شده ارائه می دهد. استفاده از این پلاگین به کمتر شدن حجم مدل شما و سریعتر شدن مدلسازی و رندر می انجامد.

پلاگین Fur :

این پلاگین توسط خیلی از کاربران اسکچ آپ برای تولید انواع چمن، گیاه و فرش به صورت های متنوعی استفاده می شود. این پلاگین، اساساً برای تولید خز با استفاده از شکل داده شده به تنظیمات خز استفاده می شود. که به طور کلی برای تولید تیغه ی چمن هم استفاده می شود. این تنظیمات به کاربر این امکان را می دهد که ضخامت و بلندی مورد نظرش را به چمن بدهد. برای استافده از پلاگین، باید سطح مورد نظر را انتخاب کرده و تنظیمات مطلوب را وارد کنیم.

پلاگین roof instant:

برای ایجاد سقف های پیچیده، به کار می رود. با انتخاب صفحه ها و لبه ها، با سادگی سقف مورد نظر را ایجاد می کند. بعد از انتخاب صفحات، باید نوع سقف مورد نظر را مشخص کنیم، شامل انواع سقف های موجود و یا می توانیم سقف مورد نظر خود را با تعیین کردن جزییات ایجاد کنیم. امکان تعریف نوع جدیدی از سقف و اکسپورت و ایمپورت آن نیز وجود دارد.

پلاگین mirror :

برای mirror کردن یا متقارن سازی اشیا به کار می رود. ابتدا شی را انتخاب کرده و سپس با انتخاب نقاط خط یا سطح تقارن را تعریف می کنیم. امکان پاک کردن یا نگه داشتن شی اولیه وجود دارد. برای mirror کردن گروه ها، کامپوننت ها و هر چیز ترسیم شده در اسکچ آپ مفید است.

پلاگین multiple offsets

برای آفست کردن همزمان روی چندین سطح به کار می رود.

پلاگین Quad face Tools

این پلاگین برای تولید توپولوژی در فضای سه بعدی و استفاده از اشکال تشکیل شده از سطوح چهار ضلعی به کار می رود. در نرم افزار های سه بعدی به طور پیش فرض هر شکلی از سطوح چهار ضلعی تشکیل شده که بعضی از این نرم افزار ها، سطوح را به مثلث تقسیم می کنند و نحوه ی نمایش در هر نزم افزاری متفاوت است. اما در اسکچ آپ غالبا این تقسیم به مثلث صورت می گیرد. و با استفاده از این پلاگین می توان تقسیمات مثلثی را حذف یا اضافه کرد. و به صورت اشکال تشکیل شده از چهار ضلعی با اشیا برخورد کرد.

اینم به کارت میاد:  خروجی گرفتن در اسکچاپ

2 دیدگاه ها

  1. roya ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶
    • طراح شید ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶

نظرات و سوالات خود را با طراح شیدی ها به اشتراک بگذارید