آموزش پلاگین shape bender در اسکچاپ

برای دانلود پلاگین shape bender ، ابتدا نرم افزار اسکچ آپ را باز کرده، از تب window، گزینه ی extention warehouse را انتخاب کرده. پنجره ی جدیدی باز می شود که شامل تمامی پلاگین های موجود برای استفاده در اسکچ آپ است. کلمه ی shape bender را تایپ کرده و اینتر می کنیم. روی اولین مورد کلیک می کنیم : CLF shape bender. و آنرا دانلود می کنیم.
در صورتی که وبسایت پلاگین ها از داخل اسکچ آپ قابل دسترسی نبود، آدرس extensions.sketchup.com را در مرورگر اینترنت خود وارد کرده و مراحل را به ترتیب انجام دهید.
آموزش پلاگین اسکچاپپلاگین اسکچاپآموزش پلاگین های اسکچاپپلاگین های اسکچاپ
بعد از دانلود، برای نصب پلاگین، از تب window، گزینه ی preferences را انتخاب کرده، قسمت extensions را انتخاب کرده،
پلاگین shape belender اسکچاپآموزش پلاگین shape bender اسکچاپ
و گزینه ی پایین install extension را انتخاب کرده، و فایل دانلود شده ی shape bender را انتخاب می کنیم و open را میزنیم. و در صورتی که نرم افزار را از وبسایت مطمئنی دانلود کرده اید که ما از extension warehouse دانلود کردیم، گزینه ی yes را زده و آنرا نصب می کنیم و می بینیم که پلاگین مورد نظر به اسکچ آپ اضافه شده است. و ok را می زنیم.
پلاگین های ضروری اسکچاپسوالکلیک روی ok

 

کاربرد پلاگین shape bender ، در خم کردن و یا منحنی کردن هر شکلی که به صورت گروه یا کامپوننت در اسکچ آپ وجود دارد، می باشد. به عنوان مثال یک رامپ داریم که می خواهیم همون رو به صورت منحنی داشته باشیم. برای این کار خیلی راحت با استفاده از پلاگین shape bender ، می تونیم با داشتن رمپ ساده، نوع منحنی اون رو ایجاد کنیم.
برای این کار ابتدا یک رامپ ساده ایجاد می کنیم. با دستور rec یک مستطیل به اندازه ی مورد نظر ایجاد کرده، و یک مستطیل هم برای ارتفاع و به صورت عمودی رسم می کنیم.
دستور rec

آموزش پلاگین اسکچ اپ
حالا با دستور line سطح شیبدار را ایجاد می کنیم .
پلاگین اسکچ اپ
فقط نکته ی مهم در استفاده از این پلاگین این هست که رامپ را باید طوری در اسکچ آپ جهت دهی کنیم که ابتدا و انتهای آن در راستای محور قرمز رنگ اسکچ آپ باشد. سپس خطی به اندازه ی طول رمپ و موازی با آن رسم می کنیم. به طوری که نشان دهنده ی شروع تا پایان رمپ باشد.
آموزش پلاگین اسکچاپ
سپس، یک خط منحنی با یکی از دستور های arc موجود در اسکچ آپ رسم می کنیم.
دستور Arc
حالا رمپ مورد نظر را که آنرا تبدیل به گروه یا کامپوننت کرده ایم انتخاب می کنیم. (برای تبدیل هر شکلی به گروه یا کامپوننت، ابتدا کل اجزایش را انتخاب کرده، و کلیک راست کرده، و make group یا make component را می زنیم.)
اسکچاپ
سپس، تب extensions را می زنیم ، Chris Fullmer Tools و در نهایت shape bender را انتخاب می کنیم.
shape bender
حالا باید خطی را که در راستای رمپ کشیدیم انتخاب کنیم و سپس خود منحنی را انتخاب می کنیم.
خط رامپ

اسکچاپ ویژه معماران
حالا قبل از اینتر کردن می توانیم جهت آنرا با کلید بالا از کلید های چهار جهت اصلی، تغییر بدهیم. در نهایت با زدن اینتر رمپ منحنی ایجاد می شود.
آموزش اسکچاپ

اسکچاپ برای معماران
به همین ترتیب برای هر کامپوننت یا گروه دیگری میتوانیم با استفاده از این پلاگین فرم منحنی آنرا ایجاد کنیم.

المیرا خزایی

المیرا خزایی

من دانشجوی کارشناسی ارشد معماری هستم. علاقه مند به آموزش نرم افزار های معماری و کشف کردن شگفتی ها و ترفند های هر نرم افزار. دنبال اینم که بتونم از تلفیق چند نرم افزار برای بالا بردن کیفیت کارم استفاده کنم. به کارهای گرافیکی هم علاقه دارم. شعار من در زندگی :"یادگرفتن هیچ انتهایی نداره!"
این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

   دیدگاه خود را ثبت کنید

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

   مقالات مرتبط

   به جامعه میلیونی ما بپیوندید!

   حرفه‌ای بودن زیاد سخت نیست، به شرطی که انتخاب خوبی داشته باشی. اگه انتخابت ما هستیم ایمیلت رو وارد کن تا جدیدترین پلاگین‌های وردپرس رو در اختیارت بگذاریم.

   پلاگین وردپرس

   info@tarahshid.com

   خدمات ما

   • خرید پلاگین وردپرس اصل
   • طراحی سایت هوشمند
   • پکیج خرید عمده پلاگین
   • خدمات حرفه‌ای سئو

   قوانین ما

   • قوانین
   • شکایات
   • چشم انداز

   خانواده ما

   • درباره ما
   • تماس با ما
   • نویسندگی
   • تبلیغات
   حساب کاربری جدید
   ریست کردن رمز ورود