ثبت نام

آموزش پلاگین shape bender در اسکچاپ

ax-shakhes-sketchup74
برای دانلود پلاگین shape bender ، ابتدا نرم افزار اسکچ آپ را باز کرده، از تب window، گزینه ی extention warehouse را انتخاب کرده. پنجره ی جدیدی باز می شود که شامل تمامی پلاگین های موجود برای استفاده در اسکچ آپ است. کلمه ی shape bender را تایپ کرده و اینتر می کنیم. روی اولین مورد کلیک می کنیم : CLF shape bender. و آنرا دانلود می کنیم.
در صورتی که وبسایت پلاگین ها از داخل اسکچ آپ قابل دسترسی نبود، آدرس extensions.sketchup.com را در مرورگر اینترنت خود وارد کرده و مراحل را به ترتیب انجام دهید.
آموزش پلاگین اسکچاپپلاگین اسکچاپآموزش پلاگین های اسکچاپپلاگین های اسکچاپ
بعد از دانلود، برای نصب پلاگین، از تب window، گزینه ی preferences را انتخاب کرده، قسمت extensions را انتخاب کرده،
پلاگین shape belender اسکچاپآموزش پلاگین shape bender اسکچاپ
و گزینه ی پایین install extension را انتخاب کرده، و فایل دانلود شده ی shape bender را انتخاب می کنیم و open را میزنیم. و در صورتی که نرم افزار را از وبسایت مطمئنی دانلود کرده اید که ما از extension warehouse دانلود کردیم، گزینه ی yes را زده و آنرا نصب می کنیم و می بینیم که پلاگین مورد نظر به اسکچ آپ اضافه شده است. و ok را می زنیم.
پلاگین های ضروری اسکچاپسوالکلیک روی ok

10 1 - آموزش پلاگین shape bender در اسکچاپ

 

کاربرد پلاگین shape bender ، در خم کردن و یا منحنی کردن هر شکلی که به صورت گروه یا کامپوننت در اسکچ آپ وجود دارد، می باشد. به عنوان مثال یک رامپ داریم که می خواهیم همون رو به صورت منحنی داشته باشیم. برای این کار خیلی راحت با استفاده از پلاگین shape bender ، می تونیم با داشتن رمپ ساده، نوع منحنی اون رو ایجاد کنیم.
برای این کار ابتدا یک رامپ ساده ایجاد می کنیم. با دستور rec یک مستطیل به اندازه ی مورد نظر ایجاد کرده، و یک مستطیل هم برای ارتفاع و به صورت عمودی رسم می کنیم.
دستور rec

آموزش پلاگین اسکچ اپ
حالا با دستور line سطح شیبدار را ایجاد می کنیم .
پلاگین اسکچ اپ
فقط نکته ی مهم در استفاده از این پلاگین این هست که رامپ را باید طوری در اسکچ آپ جهت دهی کنیم که ابتدا و انتهای آن در راستای محور قرمز رنگ اسکچ آپ باشد. سپس خطی به اندازه ی طول رمپ و موازی با آن رسم می کنیم. به طوری که نشان دهنده ی شروع تا پایان رمپ باشد.
آموزش پلاگین اسکچاپ
سپس، یک خط منحنی با یکی از دستور های arc موجود در اسکچ آپ رسم می کنیم.
دستور Arc
حالا رمپ مورد نظر را که آنرا تبدیل به گروه یا کامپوننت کرده ایم انتخاب می کنیم. (برای تبدیل هر شکلی به گروه یا کامپوننت، ابتدا کل اجزایش را انتخاب کرده، و کلیک راست کرده، و make group یا make component را می زنیم.)
اسکچاپ
سپس، تب extensions را می زنیم ، Chris Fullmer Tools و در نهایت shape bender را انتخاب می کنیم.
shape bender
حالا باید خطی را که در راستای رمپ کشیدیم انتخاب کنیم و سپس خود منحنی را انتخاب می کنیم.
خط رامپ

اسکچاپ ویژه معماران
حالا قبل از اینتر کردن می توانیم جهت آنرا با کلید بالا از کلید های چهار جهت اصلی، تغییر بدهیم. در نهایت با زدن اینتر رمپ منحنی ایجاد می شود.
آموزش اسکچاپ

11 10 - آموزش پلاگین shape bender در اسکچاپ

11 11 - آموزش پلاگین shape bender در اسکچاپ

اسکچاپ برای معماران
به همین ترتیب برای هر کامپوننت یا گروه دیگری میتوانیم با استفاده از این پلاگین فرم منحنی آنرا ایجاد کنیم.

skech vije - آموزش پلاگین shape bender در اسکچاپ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طــراح شـــید

طراح شید سال ۱۳۹۵ با هدف به وجود آوردن محلی مطمئن برای یادگیری با تیمی قدرتمند و آگاه آغاز به کار کرد. هدف این گروه پر کردن خلاء بین محیط آموزشی و محیط کاری بود. زیرا که دانش آموختگان مراکز آموزشی کشور با داشتن علم تئوری خوب، قادر به فعالیت در شرکت ها و سازمان ها نیستند. در واقع هدف، آموزش این دانش آموختگان و صد البته علاقه مندان به دنیای طراحی برای لذت بردن از طراحی و علم کاربردی جهت استفاده در محیط کار هستش.

گواهی ها: